Xilitnek milyen hosszú távú hatásai vannak kutyákra? Bővebben lent!
Van egy 8 éves németjuhászom, akinek az elmúlt 2 évben furcsa rohamai vannak: részeg járás, összeesés, puffadás, nyáladzás, hányás. Eleinte mérgezésre gyanakodtunk, de kiderült, hogy nem az, mivel visszatérő. Voltunk állatorvosnál, tényleg nem mérgezés, idegrendszeri tünetnek ítélte, javasolta, hogy figyeljünk és ha rosszabbodik, azonnal vigyük be. Átlagosan egy héten egyszer jön elő, elkezdtem gyanakodni, mert akkor jelentek meg a tünetek, amikor a szomszédba költözött egy idős, egyedülálló néni és elkezdte etetni. Arra gyanakodtam, hogy biztosan idegesíti a kutya, mert elzavarja a macskáit, meg etette is. Megkértük, hogy ne tegye, de a tünetek nem múltak el. Néhány hete átjött a fia, hogy hozott maradékot a kutyának, odaadná. Megköszöntem és nem vettem el, mondván hogy a kutya nem disznó, tápot eszik. Kiderült, hogy a néni azóta is sunyin eteti a kutyát, ráadásul cukorbeteg, xilittel és különböző édesítőszerekkel főz, amiből valószínűleg jó adagot kapott a kutya is maradékba rejtve.
Utánaolvastam, hogy komoly problémkat okozhat neki, van valakinek hosszabb távú tapasztalata?
Köszönöm a válaszokat. Jövőhéten lesz elérhető az állatorvos, most beszéltem a jegyzővel, azt mondta, hogy tehetek feljelentést, de csak gyomortartalom bemutatásával lehet az ügyből valami. Az a baj, hogy a néni nem fogja fel, hogy nem tesz jót a kutyának, meg az én idegeim is már ott tartanak, hogy átmegyek és ledugom az egész nénit a kutya torkán... a kerítésünk körbe beton, el sem tudom képzelni, hogy juttatja át a dolgot... valószínűleg a fürdőszobájának az ablakán borítja át, de azzal nem tudok mit csinálni sajnos.
És a legfelháborítóbb az egészben, hogy évek óta ez megy, és sokszor észrevehetetlen, mert ugye napközben általában dolgozni vagyunk, a kutya meg dőzsöl a méregben...
Epilepsziára nem vizsgálták?
Ha egy kutya folyamatosan xilitet kap, annak jóval erősebb jelei volnának.
Nem értelek. Ha felmerül a gyanúja a sutyiban etetésnek, akkor miért nem zárod be a házba a kutyát, amikor nincs felügyelet alatt (dolgozni vagytok)?
Másrészt nem biztos, hogy a vénasszony a bűnös. Ha bent tartod a kutyát 1-2 hétig és csak felügyelettel tartózkodik a kertben, tehát nem eszik összes semmit, és ennek ellenére előjön a roham, akkor egyértelmű, hogy nem a kaja váltja ki!
Persze lehet, hogy régebben megevett egy nagyobb adag xilitet, ami okozott egy komolyabb májkárosodást és ez az utóhatása DE! akkor a legelső mérgezésnél már komoly rosszullétnek, ájulásnak kellett volna bekövetkeznie (és orvosi beavatkozás nélkül halálnak...), mivel a xilit kis dózisban is nagyon halálos. Ha nem volt egy kezdeti ilyen eset, akkor a xiliten kívül én másra gyanakodnék.
Mivel a kutyád már idős (8 éves németjuhász már annak számít), simán lehet bármilyen belső szervi elválzotás (máj, vese romlása), esetleg agydaganat. Előző kutyámnak is voltak tök ugyanilyen rohamai, neki egész pontosan HAVONTA volt 1db rohama, fél év után már havonta 2db. De ő tényleg nagyon öreg volt, 16 éves, a doki is mondta, hogy bármi kiválthatja már ebben a korban. Ő Milagmmát kapott rendszeres szedésre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!