Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép ázsiai juhász?

Közép ázsiai juhász?

Figyelt kérdés

Milyen betegségei vannak

Mennyi mozgás kell neki



2017. ápr. 5. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy területre van szüksége, amit szabadon bejárhat, mivel pásztorkutya. Ideális tartási helye nagy tanyák, majorságok.

Betegsége várhatóan nem lesz, ha megbízható tenyészetből veszed, és nem valami szaporítótól. Egyénként mint minden nagytestű fajtánál, csípő-vagy könyök diszplázia előfordulhat, illetve helytelen etetésnél nem megfelelő csontnövekedés, ízületi gondok.

2017. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni hogy honnan veszed. Vagy tanyáról vegyél olyan szülőktől akik beváltak, és olyan embertől akiben bízol is ha papírok nélkül adja biztosan azok a szülei akiket mutat nem pedig véletlenszerűen rámutat két jó kutyájára hogy na ezektől van, ilyennel is lehet találkozni. Tanyáról is tudsz jó kutyát venni.

Városi szaporítótól semmiképpen ne vegyél.

A legbiztosabb a tenyésztő, aki törzskönyvvel adja, és szülők ott 100%-ban leinformálhatóak. Sajnos akárcsak a kaukázusi a pásztorkutyák között eléggé felkapott fajta már a KÁJ is azaz elég sok lehet diszpláziás, lehetnek csontbetegségei.

Végére engedj meg egy kis offolást nekem: Magyar fajták most lettek Hungarikumok, Nemzeti Értékek, kuvasz, komondor? Ha pásztorkutyát szeretnél én ezeket javasolnám.

2017. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szörét vágni kell ugy értem nagyra nöhetneki pl akorára mint egy bobtailnak
2017. ápr. 6. 06:45
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nem kell vágni a szőrét, nem igényel különösebb ápolást, télen-nyáron megfelelő védelmet nyújt számára, ha kiállításra is vinni akarod akkor érdemes átkefélgetni néha a szőrét, de ha munkacélra kell állatok mellé, vagy házörzőnek, területörzőnek akkor hozzá se kell nyúlni a szőréhez soha sem, nem lesz olyan koloncos hosszú szőre, mint a bobtailnek, komondornak, mioriticnek.
2017. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!