Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit csináljak?

Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van két kutyánk,mindkettő

keverék. Az egyik 9-10 éves, a másik kb 2. Nemhiszem, hogy falkavezérként tekintenek rám, de amikor etetem őket és föléjük állok, úgy, hogy a lábam a tál két szélénél van és úgy állok a kutyák fölött, meg nyulkálok a kajájukban akkor nem morognak rám meg semmi. Az idősebbiket nem viszem sétálni, mivel séta közben húzza magát és ezáltal elkezd egy fura hangot kiadni (amikor szőr van a torkukon és azt akarjak felöklendezni). A másikat viszem sétálni, futok is vele, viszont vele az a baj, hogy antiszociális. Ma vittem sétálni és egy pasi elengedte a két kutyáját (agarak voltak) akkor a két állat nekiiramodott a rétnek és eléggyorsan futottak, az én kutyámhoz nem jöttek oda. Eközben az én kutyám ugatot, mintha kétségbe lenne esve és odaakart rohanni hozzájuk, de pórázon volt. Amikor jöttem vele haza akkor az idősebbik kutyát megmorogta egy kicsit, de nem támadta meg. Alapból jól kijönnek egymással. Rám nem ugrálnak föl. Tudják az ül szót. Leginkább csak én foglalkozok velük a családtagjaim nem és akkor dícsérik őket simogatással amikor izgalomba vannak, pedig akkor kéne amikor nyugottak. Régebben Úgy 1 évvel ezelött a fiatalabb kutyánk megtámadta az öregebbet és ebből arra következtettünk, hogy átvette a dominanciát a fiatalabb. A játékon kívűl az idősebbet semmivel nemtudjuk lefárasztani, pedig kéne, de a sétáltatás :\ antiszociálisak és nemtudom mi legyen... Azt tervezem, hogy az egyik barátnőmmel akinek van kutyája, hátha eltudnék vele menni kutyát sétáltatni így közösen. Nézem Cesar Millan műsorát és tanulok is belőlük viszont arra még mindig nem jöttem rá mi legyen azzal, ha sétálni megyünk akkor domináns és húz. Mg persze rétre megyünk futni\sétálni és ott elengedhetném, de nem hallgatna rám és menne a feje után. Szokta nyaldosni (ritkán) az arcom. Azt hiszem az a megadás jele, vagy hogy be akar hódolni.

A kérdéseim:

1.Vegyek egy Cesar Millan a csodálatos kutyadoki című könyvet? Hátha az segítene?

2.Szigethalmon van kutyafutattó?(lehetőleg zárt)

3.Hogy érjem el, hogy teljes mértékben én legyek a falkavezér?

4.Ha bot van a kezemben és ha húz a kutya akkor azzal követővé tehetném (hátra tessékelném) az segítene?(sétálás közben)

5.Mit tehetnék még?



#kutya #sétáltatás #falkavezér #szocializálás #NEM FOGUNK KUTYASULIBA MENNI #antiszociáció #követő szerep
2017. márc. 21. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Minek nektek kutya, de komolyan.
2017. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Borzalom az egész. Amúgy mit akarsz a bottal???
2017. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

1.Vegyek egy Cesar Millan a csodálatos kutyadoki című könyvet? Hátha az segítene?

A könyv nem segít!!!!

C. Millan sem tud minden kutyát kezelni.

Egy zsákmányos tökös kutyával amelyik nem hódol be neki nem tudna vele mit kezdeni.



2.Szigethalmon van kutyafutattó?(lehetőleg zárt)

Ezt a kérdést passzolom csak kutyasulit tudok de az Szigetszentmiklóson van a Tűzoltóságnál.


3.Hogy érjem el, hogy teljes mértékben én legyek a falkavezér?

JÓ GAZDA LEGYÉL NE FALKAVEZÉR. NEM BESZÉLÜNK EGY NYELVEN ÉS NEM IS VAGYUNK EGY FAJ!!!!!!


4.Ha bot van a kezemben és ha húz a kutya akkor azzal követővé tehetném (hátra tessékelném) az segítene?(sétálás közben)

Fojtó láncot vegyél és tanulj meg vele bánni vagy egy jó kutyaiskola segít!


5.Mit tehetnék még?

Elajándékozod a kutyát olyannak aki szereti kezelni is tudja bot nélkül is...

2017. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem azért húz a kutya mert domináns, hanem azért mert neveletlen és senki nem tanította meg pórázon sétálni úgy, hogy ne húzzon. Erre több módszer is van hogyan tanítható meg, google a barátod, keress rá és olvasgass el pár oldalt, nagyon jó tanácsok vannak.


Az is természetes hogy más, szabadon engedett jól nevelt kutyák után akar szaladni, hiszen ha te be lennél zárva valahova és látnál kint másokat játszani szabadon nem szeretnél te is szabadon lenni?


Ebből a falkavezér megnevezésből látszik hogy csak Cesar Millanra hagyatkozva szeretnél kutyát nevelni, de tény, sőt véleményems zerint se az ő módszerei a legjobbak, ráadásul a kutya nevelését az adott kutya problémáira kell hangolni.


Látom a kulcsszavaknál hogy agresszíven kizártad a kutyaiskolát. Nem azért tanácsolják a kutyaiskolát, mert le akarnak húzni hogy kivágj az ablakon egy valag pénzt hanem azért, mert ott (többnyire) szakképzett emberek vannak akik ezekre mind válaszolni tudnak és megtanítanak, hogy nevelhetnéd meg a kutyádat. De ha mondjuk ezeket tudnád, akkor nem kellene kutyaiskola.


Ja és a botot felejtsd el, azzal csak megfélemlíteni tudnád ami pedig kizárólag negatív hatással lenne a kutyára mert nem hogy nem hallgatna rád, még félne is tőled ami miatt agresszívvá is válhat.

2017. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a kutyáidnak mozgáshiánya van, és ráadásul neveletlenek is.

Rendszeresen vidd őket sétálni, naponta, ez sokat segíthetne a nevelésükben.

Cesart jó ha nézed, de ez önmagában nem lesz elég ahhoz, hogy jól nevelt kutyákat faragj belőlük.

Amelyik húz, azt ne nyakörvvel sétáltasd, hanem pl. vegyél neki haltit.

[link]

Ha azt rárakod, abban nem tud húzni, és nem fog fuldokolni.


Tulajdonképpen ez egy ördögi körforgás, ami nálatok folyik. Nem sétáltatod a kutyát, mert rosszul viselkedik, és közben meg eleve azért is viselkedik rosszul, mert nem mozoghat eleget.

Tehát először ezen kellene változtatni, hogy le legyenek fárasztva rendesen minden nap. Ha ez megvan, akkor lehet csak valamit kezdeni velük nevelés szempontjából.

Legyél velük nagyon következetes, amit egyszer megtiltasz nekik azt máskor se engedd. Mindig legyenek világos utasításaid és elvárásaid a kutyákkal szemben, és csak akkor jutalmazd őket, ha valamit tényleg jól csináltak, az elvárásaid szerint. Ha épp olyat csinál, ami nem tetszik, akkor rászólsz erélyesen, leszidod.


Ha nyaldossa az arcot, az nem a megadás vagy behódolás jele, inkább a szereteté. De attól még, hogy szeret, sajnos nem tisztel téged eléggé (a leírtak alapján).

Taníts nekik különféle parancsszavakat, az sajnos nem elég, ha csak ülni tudnak. Gyakoroljátok a behívást, és az egy helyben maradást. Mindkettőt jutalomfalattal taníthatod meg nekik.

Érdemes lenne kutyaiskolába járnod velük. Sokat segítene a kapcsolatotokon.

És hogy a kérdéseidre is válaszoljak:

1. vehetsz, ártani nem fog, de nem elég csak elméletben olvasni a dolgokat, hogy mit hogy kéne csinálni, hanem nagyon sokat kell foglalkoznod a kutyáiddal is gyakorlatban, hogy elsajátítsd a kutyanevelés fortélyait

3. úgy érheted el, hogy szabályokat állítasz fel, melyek betartását minden esetben meg is követeled tőlük

illetve sokat foglalkozol velük, tanítgatod őket, hogy rájöjjenek, hogy megéri rád hallgatni, és téged követni

4. hagyd azt a botot, nem az fog segíteni; rendszeres séta kell nekik, az a legfőbb probléma

ha a napi séta megvan, és még mindig húz a kutya, akkor megpróbálhatod a visszafordulós módszert (lásd Victoria Stilwell). Lényege, hogy amint a kutya elkezd húzni, megfordulsz és elindulsz vele visszafele. Néhány métert megtesztek a vissza-irányba, majd ezután ismét fordulsz és indulsz vele tovább az eredeti haladási irányba. Amikor megint elkezd húzni, akkor megint mész vele visszafele néhány lépést. A kutyák hamar rájönnek a dolog lényegére, és egy idő után nagyon zavarni fogja őket, hogy nem haladnak előre, így könnyen le lehet szoktatni őket a húzásról, ha következetesen csinálod. Nekem legalább is bevált már.

2017. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta sokkal jobban viselkednek😃élvezik a sétát és én is😅 kevesebbet ugatnak, mint régebben. Tudják mi az az ül\ülsz és feksziket is gyakoroljuk!!! Egymás mellett esznek és nem vesznek össze. Nem ugrálnak fel rám. És amikor kiérünk egy rétre akkor futok és mindketten futnak mellettem.😃
2017. márc. 26. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!