Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engem tekint a...

Miért nem engem tekint a kutyám az alfának?

Figyelt kérdés
Van egy spániel kutyusunk akit nagyon szeretek en foglalkozok vele a legtobbet a családban, én viszem sétálni, én etetem. De ezek ellenére ha apukám megjelenik nem hallgat rám és ha hívom nem jön, hanem apával van elfoglalva. Nemtudom ennek mi lehet az oka, mert apa nem viszi sétálni és csak néha ad neki enni ha én nem érek rá.

2017. febr. 25. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
sajna a foglalkozástól nem lesz nála nagyobb tekintélyed. Valószínűleg apudnak más a kisugárzása, magabiztosabb mint te. Ez az oka, nálunk is ugyan így van.
2017. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mraz Ariston Simon válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Valószínűsíthető, hogy a falkának (értsd: család+kutyus) apukád a vezetője. Ezt a kutyus jól érzi, így őt tekinti a legfelsőbb hatóságnak.

2017. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
A leírásod alapján nem vagy túl következetes. Ha apukád jelen van és a kutya megtagadja a behívást, pofátlan veled, nem hallgat rád, ezeknek nem lesz semmi következménye. Vagyis amikor apukád jelen van te magad nem viselkedsz úgy, ahogy kellene egy főnöknek, onnantól a kutyának mindent szabad. Én ha hívom a kutyám és nem jön oda, annak mindig komoly büntetés lesz a következménye, mindegy ki van még a közelben. Ha hagyod a kutyádnak, hogy ne hallgasson rád apukád mellett, akkor ő nem is fog rád hallgatni. Ennyi az egész.
2017. febr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!