Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eurodog kutyaszalámi jó?

Eurodog kutyaszalámi jó?

Figyelt kérdés
Az eurodog kuzyaszalami jó?

#kutya #etetés #kutyaszalami
2017. febr. 3. 16:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is hiszti volt mindig a száraz tápból, ennek az lett a vége, hogy mindig konzervet kapott, és most minden fogán fogkő van... Nálunk egy hétig tartott a hiszti mikor most újra szárazat kapott. Ma már az egész adagját megette reggel. Lusta rágni, és eddig tudta, hogy úgyis kap konzervet. Próbálkozatm azzal, hogy konzervvel kevertem a tápot, de képes volt leszopogatni a konzervet a tápszemekről, csak hoyg ne kelljen rágni. :D


Érdemes elvinned állatorvoshoz, lehet fáj a foga, azért nem eszi. Ha ilyen nem áll fent, akkor meg legyél kovetkezetesebb, de szarral ne etesd :)

2017. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A füstölt csontot pl szivesen eszi. De majd elátogatunk az orvoshoz. :)
2017. febr. 3. 18:10
 13/18 anonim ***** válasza:
25%
Én csak annyit tudok, hogy utánanéztem, és mondjuk nyershamut tartalmaz. A saját kutyámnak sose adnék ilyet igazából, hanem rendes tápot.
2017. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyik kutyaszalámi sem jó. Egyrészt, nagyon kevés a hús tartalma, tele van vízzel és szójával, tartósítószerrel. Az én kutyám sem eszi meg a tápot, egyiket sem, a kisállatboltban vettem speciális, elég drága és állitólag jó ízű kaját, és azt sem ette meg. Elmentem a henteshez, és vettem olyan kajákat, amiket megehet, pl csontokat, csikefarhátat, amit szintén nyersen eszik, a sertés csontot meg kell főzni, csak úgy ehet. Csak ezt eszi meg, és tele van kálciummal, és 100 % hogy nem mesterséges sz--r , mint a tápok, természetes, és még szereti is. Ezen kivül maradékot eszik, de nem moslékot. Állatorvost is megkérdezhetsz, ezeket nyugodt szívvel ajánlom.
2017. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán, szinte egyik kutyaszalámi sem alkalmas arra, hogy azzal etetve egészséges kutyád legyen. Színhússal köszönő viszonyban sincsenek.

Milyen kutyatápot kap, amit nem hajlandó megenni? (Ezt fontos lenne tudni)

A legnagyobb hiba amit el lehet követni az az, hogy elkezded kézből etetni. Utána már a 20 000 ft-os tápokat sem tudod majd belé imádkozni. Ha hányt, az nem attól van, mert nem eszik kutyatápot. Kipróbáltad már egyébként azt, hogy leteszed elé a kutyatápot, ha bele sem szagol elveszed, másnap megint kap, ha akkor sem érdekli akkor elveszed és így egészen addig amíg nem kezd el enni. Drasztikusnak hangzik, de beválik. Éhes kutya nem válogat, megeszi ami van. A legrosszabb amit tehetsz, hogy ilyen undorító, mesterséges akármikkel tömöd a kutyát. A BARF egyébként nem drága, ha van jó hús beszerzési lehetőséged. És a nyers húsos etetés a nevével ellentétben nem csak nyers húsból áll (kivéve a Prey modell) . Egy kutya napi adagja Barfnál a testsúlyának kb. 2-3%-a (ez egy 10 kilós kutyánál 20-30 dkg)

Ennek a 20-30 dkg ételnek az eloszlási aránya:

40% csontos hús (8-12 dkg)

30% zöldség-gyümölcs (6-9 dkg)

30% nyers hús (kevés belsőség, kb. 5%) (6-9 dkg ebből 0,3-0,45 dkg belsőség)

Viszont egy teljes értékű kutyatáp tényleg egyszerűbb és gyorsabb etetési megoldás, de a kutyaszalámis és konzerves dolgot inkább hanyagold, mert borzasztó miket raknak bele. Könnyen tönkre lehet velük tenni egy kutya emésztését.

Próbáld ki esetleg a Brit Premium kutyatápokat és legyél következetes, csak azt kapjon, ha nem eszi meg akkor majd másnap kap. Nem fog bele halni. Viszont, mint már említettem, ez a hányásos dolog nem hinném, hogy attól van, mert nem eszik, erősen ajánlok egy látogatást egy jó állatdokinál. Egyébként meg, pl. a Joserának van kifejezetten válogatós kutyáknak kifejlesztett tápjuk (Josera Festival) és nem is vészes az ára, ráadásul a Josera jó kis középkategóriás táp.

4 oka lehet, hogy egy kutya nem eszi meg a tápot:

- Lehet, hogy megszokta a mesterséges ízfokozókkal tele nyomott tápokat (pl Chappi)

- Nem elég éhes

- Valami egészségügyi probléma van a háttérben

- Elkapatják. Egy kutya hamar megtanulja (persze csak ha a gazda elköveti ezt a hibát) , hogy ha nem eszi meg a kajáját akkor kap majd valami finomabbat (az ízfokozók miatt finomabb), vagy ha nem eszi meg akkor majd mindenki vele fog foglalkozni, kézből kapja a kaját, mindenféle finomságokat kap csak egyen valamit és stb.


Azt viszont nem hiszem el, hogy egy rendes, magas hústartalmú tápot elutasítana. Eddig milyen tápokat próbáltatok amiket nem evett meg?

2017. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. Hozzátenném, hogy kutyának kajamaradékot SEMMIKÉPP SEM ADUNK! Mi mindent irdatlanul fűszeresen eszünk, ami nagyon nem jó a kutyák gyomrának. Füstölt csontból is csak a kifejezetten kutyáknak készültet ehetik, mert az embereknek szánt füstölt csont is tiszta fűszer.
2017. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Bírom amikor már 15 egyhangú, nem ellentmondásos válasz érkezett de a Kérdező még mindig kiemeli a kérdést :"D


Leteszed elé a JÓ MINŐSÉGŰ tápot. Nem eszi meg 15 perc után? Nem probléma. Elveszed, majd holnap kap ugyanekkor ugyanennyit.

2017. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Több féle tapot probaltunk mar ment a hasa stb. Ma vettunk neki egy zsak Happy Dogot tetszik neki. Es csak veletlen nyomtam ra.
2017. febr. 7. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!