Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy szeretnék itthonra egy nagyobb testű kutyát érdekelne a tapasztalaitok, hogy nektek melyik vált be? . Melyiket ajánlanátok?
"Szerintem amit 16 évesen megtudok tenni azt megtenném. "
Nem kötelező kutyát tartani ha nem tudod megadni a szükségleteit.
"Hogy a a szüleim nem engednék, hogy bent legyen a lakásban, az ellen nem tudok mit csinálni."
Más fajtát kell keresni, olyat ami kinnt is bírja a hideget.
"Nem gondolom, hogy ha önnke volt 16 évesen kutyája, akkor mindent megengedhetett neki. "
Az első saját kutyám 20 évesen vállaltam, amikor stabil jövedelmem volt, pont azért hogy a lehető legjobban éljen és mindent megtudjak adni neki. Elötte persze volt családi kutya de ő nem az enyém volt és nem is az én felelősségem.
"A kutya iskolát is csak azért nem szeretném, mert nem engedhetem meg anyagilag. A szüleim azt mondták, hogy nem fognak ebben a dologban támogatni. "
Jobb esetben ráérzel egy idő után és tudod tanítani a kutyát olvasmányok és videók után. Roszabb esetben pedig lesz egy neveletlen, nem szocializált kutyád.
A szüleid nem támogatnak. Miből veszed a kutyát? A boxer kb 100.000 Ft-nál kezdődik a Cane Corso inkább 150 000 Ft és felele a Afrikai oroszlánkutyát pedig csak kevesen tenyésztik belföldön és az ára szintén magas.
Mind a három fajta nagytestű, sokat esznek. Miből veszel nekik tápot? Egy közepes minőségű tápnak is 1000 Ft / kg ára van.
Amikor hozzád kerül a kutya az alapáron felül még vannak az oltások. Ezt orvosa válogatja olyan 5-8000 Ft körül / db és 8 hetes korától egészen 16 hetes koráig két hetente vannak az oltások. Az oltások mellett havonta kell kullancs és szívférgesség ellen is védekezni. ( Lehet háromhavit is, lényegtelen.) Ezek ára a kutya súlyától, de az általád említett kutyákra minimum 5000 Ft.
Ehez még hozzájön a felszerelés ára. Etető tál, itató tál, nyakörv, póráz, esetleg hám. Min 10000 Ft.
Ez már így is egy vagyon és akkor nem is beszéltünk az esetleges betegségekről, sérülésekről. Egy adódó betegség akár 50-100 000 Ft-ba is kerülhet.
"Végül pedig úgy gondolom, hogy vannak olyan kutyák ami sokkal rosszabb helyzetben vannak, mint az enyém lenne."
Ez egy elég gyenge érv. Ha nekem rossz de másnak rosszabb attól még nem lesz nekem jó.
Majdnem elfelejtettem. Ha pedig nem fajtatiszta kutyát szeretnél, hanem bevállalsz egy szaporítós kutyát jó eséllyel 2-3x fizeted vissza a fajtatiszta kutyának az orvosnál. Főleg a boxernél. De persze az is lehet, hogy szerencséd van és kifogsz egy egészséges kutyát.
Rodézia ridgeback semmiképpen nem kinti kutya. Rövid szőrű, alapból fázós fajta.
Nekem egy 45 kg-os, mentett RR szukácskám van, még éjszaka is bent alszik a házban -pedig hőszigetelt kutyaháza van-, mert fázik, és kint felületesen aludna.
Kennelben nem lehet tartani, megbolondul. Társas, nagyon családbarát kutya, aki imád lustálkodni a kanapén, ágyon; imád nagyokat futkosni, játszani. Hihetetlen ember centrikus kutya, nem való mindenkinek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!