Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisili a 7 éves kan...

Miért pisili a 7 éves kan yorkie kutyánk a kanapére, franciaágyra ahova fel van engedve, stb? Nem csak "megjelöli", rendesen lecsurgatja. Hogy lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Anyósom kan yorkieja most 7éves, kb 2 éve csinálja, hogy annak ellenére, hogy a családi házból rendszeresen ki van engedve (de tényleg, szinte fél óránként télen, nyáron állandóan kint van), lepisili a garnitúra díszpárnáit, anyósom felengedi az ágyba együtt alszanak, oda is csinál, a parkettának már szinte örülünk, az is rendszeres. Azon kívül hogy bosszantó, csúnya mert állandóan sikálni kell az antik bútort ami ettől fakul, undorító is. Miért csinálhatja? NINCS FELFÁZVA! És nyáron is rendszeresen csinálja...

2017. jan. 23. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez akkor is részben területjelölés.

Ivartalaníttassátok, az elvileg megszüntetheti a jelölési kényszert.


Másrészről pedig nem lett rendesen szobatisztaságra nevelve a kutya még kiskorában, most már nehéz lesz megtanítani neki, de nem lehetetlen!

Ha látjátok, mire készül, szidjátok le, zavarjátok ki a kertbe, stb. Ha kint csinálja, akkor dicsérjétek meg. A szagokat pedig amennyire lehet, tüntessétek el.

2017. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A falkasorrenddel lehetnek gondok, azt gondolja hogy ő az úr a háznál. Ivartalanítás javíthat a helyzeten, de emellett nevelni is kell a kutyát.
2017. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne? Ha teheti?
2017. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel próbálkoztatok eddig ez ellen? Milyen lenevelési módszereket próbáltatok ki?
2017. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, mert ivaros.

Másrészt, mert el van tűrve neki.

2017. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, mivel amolyan kiskedvenc minden el van nézve neki. Max kicsit leszidják emiatt de utána már puszilgatva van :/ engem most azért zavar mert építkezünk és addig ideköltöztünk. Egyedül én próbálom következetesen nevelni, de így meg én vagyok a "szemét". Pedig szeretem a kutyát de azért mindennek van határa. Egyértelműen ő az úr a háznál. Azért ezt szerintem akkor se kéne csinálnia...de ivartalanítani biztos nem fogják, meg beszigorítani sem. Végülis nem az én bajom, megpróbálom nevelgetni azért. Köszi a válaszokat!
2017. jan. 23. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem te vagy a gazdája, így nem is tudsz ezzel mit kezdeni. Szólni lehet érte, tanácsot lehet adni, de sajnos ennyi.
2017. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!