Hogyan neveljem meg a kutyát, hogy ne menjen ki a
kerítésen, ajtón, kapun?
Először is tanítsd meg ülni. Aztán bármilyen kapun (kennel, utcai séta előtt) te menj ki elsőnek, sohasem a kutya, mindig ültesd le addig és csak akkor mehessen ki, ha hívod.. Idővel megtanulja hogy nem mehet ki csak úgy
2017. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
Azt tudod tenni, hogy szembeállsz vele, miután kinyitottad a kaput, és mindig, ha el akar slisszolni melletted, elélépsz, elállod az útját. Egy idő után rád fog nézni, akkor fordulj oldalra, hogy engeded. Ezt csináld akkor is, ha sétálni mentek, mindig neked kell elől kimenni, és ha engeded, akkor neki. Így a falkavezérséged is erősíted. Mindig jutalmazd, ha jól csinálja. Gondolom, nem az a probléma, hogy ha ott vagy, kimegy, de ha elsőként ez rögzül neki, talán a "maradsz" utasításra nem szökik majd el.
2017. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
az, hogy milyen fajta tök mellékes ugye?:)
2017. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
Azért fontos lenne tudni, hogy napi mennyi fárasztás után szökik a kutya, hogy ivaros/ivartalan, meg úgy általában egy kicsit több információ kellene.
2017. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
Se az ültetést, se a torlaszolós megoldást nem javaslom. Egyikkel egy tanított feladatot vársz el tőle, amiért jutalomfalat jár. Kikerülöd a problémát. Ha jön egy nagyobb inger semmit nem tudsz vele kezdeni, és ez nem is tekintélyelvű történet így, nem azért teszi meg, mert tisztel, hanem mert fizetséget vár érte. A másikkal pedig fizikailag akadályozod meg, hogy kimenjen, megint csak nem azt éred el, hogy a kutya elfogadja, hogy nem rohanhat ki. Szimpla egyszerű szabályt nem lehetne hozni? Ha kimegy, letiltod. Rászólsz, visszazavarod, adsz neki egy büntetést.
2017. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha tudja, mit jelent az, hogy "nem", akkor egyszerűen amikor kilépne a kapun, mondani kell neki. Néhányszor gyakoroltuk, hogy nyitott kapunál én kimentem, amikor indult felém, mondtam hogy "nem". Egyre messzebb mentem, rá pedig egyre kevesebbszer kellett rászólni. Néhány gyakorlás után rájön a lényegre.
2017. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha lát egy macskát azzal h ülsz nem sokra mész. Rossz élménnyel kell párosítani pl ijesszen rá egy idegen. Az ő érdeke és biztonsága is múlik ezen. Pl van a családba egy kutya az mindig a kuka pedálját akarta rágni egyszer be lett kenve erőspaprikával azóta a közelébe se megy..
2017. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha idegen ember ijesztgeti a kutyát, akkor a kutya vagy rettegni fog az idegenektől, menekül előlük, úgy fantasztikus a séta és az együtt élés a kutyával... Vagy a félelem átvállt agresszióba és közveszélyes lesz a kutya. Ennek mi az értelme? Butaságokat ne javasoljunk már!
Miért is nehéz a gazdának irányítani, nevelni a kutyát?
2017. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
Lehet ijesztgetni tényleg nem túl következetes lépés de a rossz élménnyel párosítás ami nem kell h fizikai legyen megoldás lehet.
2017. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
Könyörgöm, mond már meg, mire megoldás? A kutya valószínűleg nem azt tanulja meg, hogy a kapun tilos kimennie, hanem azt, hogy rettegnie kell az emberektől, vagy ki kell őket végeznie. És nem kell fizikai "büntetés" -mert ez nem büntetés, csak bántalmazás- sem ezek eléréséhez. Mindenféle fizikai behatás nélkül is, szimplán a fenyegetéssel is könnyedén el lehet ezt a félelmet érni! A kutya legfeljebb csak annyit fog fel, hogy a kapun ne merjen kimenni akkor, mikor idegenek járnak arra. De ezt is csak akkor éred el, ha nem vált át agresszióba a félelme.
Miért is nehéz a gazdának nevelni a kutyát, ahelyett, hogy vadidegen emberekkel bántalmazná?
2017. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: