Csípő diszpláziája lehet a kutyának?
Üdv!
8 éves Kaukázusi szuka. Kölyökkorától kezdve úgy jár, mint egy hernyó. Régebben is feltűnően nem szeretett futni. Most tavasszal súlyosbodott az állapota. Ha olyan 6-7 km-nél többet megy egy nap, látványosan sántít, alig bír felkelni. A hátsó lábai nekem úgy tűnik, hogy teljesen le van fogyva, nem ilyenek voltak neki, ez biztos. Csak kíméletesen szoktam sétáltatni, de ha már egy picit jobban van szaladozik teljes erejéből. A kerítésre állandóan felszokott ugrálni. Valamilyen kutya vagy macska szalad az úton, teljes erejéből elfut a kerítés végébe, ott van egy fal, azon "felmászik", és így fordul meg, ilyenkor a hátsó lába is legalább 1,5 méter magasan van, és látni szoktam hogy ez a mutatvány neki elég megterhelő, de csinálja. Szapis kutya, egy ismerősünk is vett onnan kutyát, az 14 éves, és fel sem bír kelni szinte. Van rá esély, hogy a kutyámnak nincs csípő dp-je? Amikor sétál, a feneke ide-oda mozog, gondolom így próbálja tehermentesíteni magát, futni is elég nyúlugrás szerűen fut.
Már rég ki kellett volna vizsgáltatni, megröntgenezni és kezelni, amennyire lehet, esetleg műteni, ha kell.
Legközelebb majd szapis kutyát eleve ne vegyetek. Próbáld rávenni a szüleidet, hogy vigyék orvoshoz, ezen disznóbőr (remélem, nem nyersen?!) és hasonlók nem segítenek.
Mondd érvként, hogy a kutya szenved és komoly fájdalmai lehetnek. Hátha szorult beléjük némi emberség...
Hát, nem olcsóbb a vizsgálat sem sajnos, mert röntgenezni kell a kutyát hozzá, meghatározott pózban, ehhez pedig be kell altatni. Ettől függetlenül én akkor is az állatorvosnál kezdenék. Ha ilyen ramaty állapotban van, akkor azzal a speckó hámmal sem vinném hosszabb sétára, túrázni.
Beszélj előbb állatorvossal, nézesd meg.
A hám nem megoldás. A rendes kezelés, esetleg a műtét, az a megoldás, és addig is fájdalomcsillapítás (nem humán gyógyszerrel, mert azok többsége mérgező a kutyának), hogy ne szenvedjen feleslegesen.
Diagnosztizálás nélkül pedig durván félre lehet kezelni a kutyát, ne csináljátok.
Te meg állj a szüleid elé és kérdezd meg tőlük, hogy biztosan ilyen példát akarnak-e mutatni neked. Hogy öregkorukban ők is házi kezelést szeretnének-e fájdalomcsillapítás nélkül, cévitamin meg meleg tea szívinfarktusra, vagy inkább az orvosi kezelést választanák. Mindenképpen olószékesek akarnak-e lenni, vagy azért inkább közlekednének a saját lábukon, amíg lehet. Gondolkodjanak el ezen egy kicsit, és nyissák ki a pénztárcájukat, mert felelősséget vállaltak azért az állatért, amibe az időskori ellátás is vastagon beletartozik. Eddig a kutya volt a ti hasznotokra, ő volt a megbízható társ, most rajtuk a sor, hogy visszaadják, amit kaptak.
A hátsó lábakról eltűnő izmok azt jelzik, a kutya már elég régóta kíméli őket.
Ennek oka lehet dp, ízületi kopások és akár a gerinc hátsó felének meszesedése is.
Egyébként is 8 évesen már öregednek az ekkora testű kutyák.
csak röntgennel lehet megállapítani, mi az ok.
Gyógyszerekkel lehet javítani az állapotán, de meggyógyulni nem fog. Mindig erősebb gyógyszer kell majd az évek során.
Köszönöm a válaszokat!
Még azt elfelejtettem, hogy a hátsó lába érzékeny. Régebben amikor fésülés közben a lábát kihúztam oldalra nem fájt neki egyáltalán, most meg ha egy kicsit is oldalra húzom felnyüszít. Ez valószínűsíti a csípő dp-t?
Lehet egy, a korral járó meszesedés miatti ízületi gyulladás is.
Viszont minden csak találgatás szintjén lehet innen. Nincs röntgenszeme senkinek. A laikus által felismert tünetek sokkal kevésbé irányadók, mintha egy orvos nyomkodná, húzogatná a lábát pl.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!