Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, hogy civiles a kutya?

Mit jelent, hogy civiles a kutya?

Figyelt kérdés
Csak érdekelne. Ha valaki tudja,írja meg,felpontozom :). Őrző védő kutyák leírásában olvastam. Köszi
2016. szept. 8. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom mikor nem dolgozik hanem mondjuk csak szimplán sétáltatják a mezőn.


Pl rendőrök is mikor otthon vannak és leugranak a spárba tejért,akkor civilben vannak.

2016. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem valószínű,hogy ezt jelenti. Ezt jelzőként írták,hogy 'nagyon civiles'a kutya.
2016. szept. 8. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

első vagyok, akkor nem tudom mit jelenthet,egy kiképző biztos tudna rá válaszolni.


Talán nem annyira jó ŐV-ben hanem átlagos kutyaként viselkedik pl nem fog rá a karra,nem érdekli az egész ŐV.

2016. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért felpontoztalak :)
2016. szept. 8. 20:40
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Amikor egy kutya nem érdeklődik annyira a kar iránt, hanem akár odafog bárhova, ahol neki kényelmesebb,nagy vonalakban az a "civiles" kutya,
2016. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Amikor nem annyira zsákmányos, tehát nem úgy tekint a karra, mint egy zsákmányállatra, amit el kell kapni, amikor mozog, utána kell menni, üldözni, hanem inkább magára a segédre megy.

Ha pl. pórázon van és ŐV közben felé nyúlnak, akkor rögtön odaharap, nem kifejezetten csak a karra megy, hanem inkább az emberre. Szóval, keményebbek, mint a nem civiles kutyák.

2016. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most már ezt is tudom. Köszönöm :) Megy a zöld kéz
2016. szept. 9. 21:05
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Az őv-s kutyákról az embereknek az IPO-s sportkutyák ugranak be. Itt a kutya a kart akarja megszerezni, csak a karra fog. Időnként zsákmányos, időnként védős ösztönt mutatva, de egy tárgyért küzd a segéddel.


A civiles kutya nem tárgyat akar fogni, ez felkészítéstől függő, de általában nem is adják le neki a rejtett kart, bundát, lábfogót. Itt a kutya azért küzd, hogy legyőzze az embert, nem azért, hogy megszerezzen tőle valamit. Itt zsákmányszerző ösztönt nem is nagyon szoktak használni. Ekkor sem foghat akárhova a kutya, de a kar mellett lábra, vállra, testre is foghat. Ezt többségében szolgálati és a szolgálatis sportkutyáknál használják.

2016. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az hülyeség, hogy keményebbek. Ilyen nincs, ez egyed függő, nem munka függő. Egy jó IPO-s sportkutya ugyan akkora terhelést elbír, mint egy jó civiles kutya. És az IPO-s kutya sem csak zsákmányból dolgozik. Egyszerűen csak más célra vannak képezve. Emellett a civiles kutya sem csak harap és tép. Ott is van vezető, ott is vannak kemény szabályok.
2016. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A "keményebbet", inkább úgy értettem, hogy a segédnek jobban kell rá figyelnie, gyorsabbnak kell lennie, ha mondjuk karral dolgoznak és megakarja tartani az ujjait :D
2016. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!