Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS (nyaralás) hasmenés-hányás...

SOS (nyaralás) hasmenés-hányás ellen mit?

Figyelt kérdés

4 napja jöttünk nyaralni Horvátba. A kutyám első nap összeszedett valamit, és folyamatosan megy a hasa. Első nap normálisan kapott kaját, azóta csak épp valamennyikét, viszont kapott mellé Rennie savcsökkentőt, mivel az széntabletta.

Ma itthon hagytuk direkt, hogy ne jöjjön le, mivel reggel bő hasmenése volt, gondoltam nem lesz baj. Tévedtem. Összefosott mindent.

Lényeg a lényeg, nagyon megy a hasa, kényszeresen megy, már az erőlködéstől (mivel ugye üres a gyomra) véreset kakál, felszakadhat a végbele.

Most elkezdtem egy emberi gyógyszerrel kezelni,Bolus adstringens-t (állatorvos javaslatára).

Mit tehetek még? 2 nap múlva hajókriándulásra mennénk vele, és ha itthon hagyjuk, félő megint összecsinálja magát, de ha visszük és a hajón ürít, az se lesz jó...

Emellett ugye 3 napja nem igazán adunk enni neki.

Az ivást is koplaltatom, mert egyből kijön.


Tippek ötletek? Nem szeretném ha valami baja lenne... :(

étvágya jó, kedve jó, csak ömlik a hasa...


2016. aug. 30. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért inni adj neki mert ki fog száradni.

Főtt rizst (zsiradék menteset) és sós főtt burgonyát is ehet.

Ott nincs állat orvos?

2016. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonlo volt . Azt mondták a hely változása is kiválthatta . Külön hasfogo pasztát irt fel neki a doki . Majd fött rizzsel meg fött csirkemellel kellett etetni + figyelni ,hogy igyon rendesen .Már aznap nem volt szinte semmi gond .
2016. aug. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valoszinuleg elvisszuk orvoshoz ma. Most korán felkeltett, jelezte, hogy mennie kell. Előtte ivott, nagyon keveset adunk neki mert nem tudja feldolgozni. Kint szó szerint mintha csapot nyitnának, ömlött belőle, már a végén sok vér jött, az erőlködéstől gondolom, de elég félelmetes.. itthon pedig a 15perccel korábban ivott vizet kihányta tiszta savasan (sárgás volt).

Most adtam neki vizet, meg hirtelen ötlettől vezérelve sós ropogtatnivalót, mert a sós lehet segít, nekem pl az segít. De ez az alul-felül ömlés és vér teljesen aggasztó, még ha csak kis dolog is, én azért elvinném orvoshoz. Csak érdekes lesz, mert angolup csak alap dolgokat tudunk, egy ilyen betegséget elég nehéz lesz lekommunikálni, de majd a forditó segit..

2016. aug. 31. 04:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Állatorvos fontos lenne, mert akár el is pusztulhat így szegény. Ha már véreset kakál, az elég súlyos állapot. Most a kutya legyen a fontosabb, inkább mondd le a hajókirándulást, és gyógyíttasd meg.

Inni meg itasd bőven, akkor is (sőt akkor pláne), ha egyből kijön, mert kiszárad és elpusztul. Valószínűleg már infúzióra és gyógyszerre is szüksége lesz.

2016. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Parvo ellen oltva van a kutya évente? Mert nagyon a parvora illenek ezek a tünetek. Akkor viszont életmentő a sürgős állatorvosi kezelés!
2016. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oltva van egyebkent, 8eve minden evben normalisan oltjuk veszettseg+kombi, 3 havonta fereghajto, van bolha szunyog elleni is rajta illetve mindennnap teszek ra.. enni nem eszik de inni sokat iszik..
2016. aug. 31. 08:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban doki, ő majd ad hányáscsillapítót és hasmenés ellen is valamit. :) Ne aggódj csak vigyétek el. :)
2016. aug. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!