Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Csehszlovák farkaskutyát...

A Csehszlovák farkaskutyát tényleg nem ajánlott háziállatként tartani? Miért nem?

Figyelt kérdés

kutyák között nőttem fel, habár legfőkképp kistestűekkel. nem mondanám magam profi állattartónak, például tanítani nem nagyon tanítottam őket, főleg mert kisebb voltam még akkor, nem nagyon tudtam a jelentősségét és hogy hogyan.

jelenleg egy kistestű kutyám van, aki mellé nagyon szeretnék majd egy csehszlovák farkaskutyák, azonnal megfogtak, és szerintem gyönyörűek. viszont ahogy hallom, nem ajánlott háziállatként tartani.

de miért? ha kölyökkorától fogva a környezetemben nőne fel, és tanítanám? vagy az hogy végülis részben farkas ennyire lehetetlenné teszi hogy megváltoztassam/megszelidíthessem a jellemét?

mert ha igen, akkor az ő érdekében is lemondok a gondolatról, habár nagyon sajnálnám. vannak hozzá hasonló könnyebben tanítható kutyafajták?


2016. aug. 19. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Wfy ismerősömnek van cseh farkaskutyája, profi kutyakiképző mégsem tudta rendesen megnevelni... szerintem ez elég. Nagyon makacs nagyon határozottnak kell lenni vele nem nevelődik meg szinte magától mint pl wgy labrador. A szocializációját nagyon komolyan kell venni és nagyon domináns. Nagyon kemény kezűnek kell lenned hogy valamilyen szinten hallgasson rád. Egyáltalán nem mókás a tartása ikább 15 évnyi minden napos munka.
2016. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*egy (bocsi késő van és fáradt vagyok)
2016. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi:)
2016. aug. 19. 23:42
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem van egy fiú és egy lány csehszlovák farkaskutyám (tenyésztem is őket), és nagyon barátságosak. Én háziállatként tartom őket, foglalkozom velük, nagyon ügyesek már 4 éves mind a kettő. a házat nagyon jol védik, ugatnak és morognak, de tényleg senkit sem bántanak. De ez igazából attól függ, hogy a gazda mennyire akarja őket megnevelni, és hogy milyen kutyát akar benne látni pár év múlva. Természetesen ha kölyökkorától veled van, és tanítod (már ha jó munkát végzel), meg lesz az eredménye. Szerintem nincsen velük semmi baj. :)
2016. aug. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fajta hozzáértő kezébe való, akinek van tapasztalata már nehezebben kezelhető kutyákkal/fajtákkal. Ha még nem igazán neveltél/tanítottál kutyát, akkor dicséretes, hogy a következő kutyáddal ezt szeretnéd elkezdeni, de ne egy cseh farkassal kezdjél. Ha elrontod, akkor az tényleg senkinek nem lesz jó. Gondolok itt a kistestű kutyádra is, akinek potenciálisan veszélyes lehet a nála nagyobb, nem feltétlenül megfelelően kontrollált kutya, pl. dominanciaharcokban nem biztos, hogy te megfelelően közbe tudnál lépni, mielőtt megvan a baj.
2016. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak háziállatként tudod tartani 🙃 , mivel kutyáról beszélünk. Házikedvencnek jó, de házőrzőnek nem való. Ha ilyen állatot szeretnél venni, lehetőleg vedd figyelembe, hogy ha a kistestű kutyád pl szuka és a beszerzendő csf is szuka lesz, tüzelési időszakban lesz mulatság. Gondolok a fentebb említett dominancia-harcra. A csf le fogja szanálni a másikat egy szempillantás alatt, amikor eléri az ivarérett kort. Nekem volt exem akniek pincsije volt, nekiment a szukámnak, másodpercek leforgása alatt a szájában volt és csak rúgkapált, úgy szedtem el tőle. Ha nem rohanok oda, kettéharapta volna. A másik a folytonos szökési hajlam, főleg a gazdi után. Bombabiztos kennel kell, hogy ott legyen ha nem vagy otthon vele. Az unalomból történő romtás-bomtásról nem beszélve. Nekem az első ilyen egy szűk év alatt csinált nettó bő egy millió kárt, ettől függetlenül ma sem bántam meg hogy ilyen állataim vannak. Viszont fontold meg, hogy témyleg ilyen fajta kell-e Neked mert ezek azok amik kiakasztóak, ha folyton vele leszel nem problémasabb mint egy akármilyen másik fajta. Türelem, szocializáció és folytonos odafigyelés. Akkor nincs baj.
2016. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A csehszlovák farkaskutyát eredetileg katonai célokra tenyésztették vagyis ebbe beletartozik szinte minden rendfenntartói feladat pl.rendőrkutya,katonakutya,őrző-védő,

aknakereső,határőr vagyis inkább kutyakiképző vegyen ilyen kutyát.

2016. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!