Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen parancsszavakat...

Ti milyen parancsszavakat használtok?

Figyelt kérdés
A ti kutyátok milyen parancsokat tud és milyen szavakat használtok hozzá? Mert én még most kezdem majd el tanítani, de még nekem is tanulnom kell ezt-azt :) Gondolok itt arra, hogy például a lábnál követés = lábhoz! vagy hozzám! Vagy pitizés = pitizz, de hallottam már hogy valaki a "nyuszi!" parancssal tanította pitizni a kutyáját :D Ti milyen szavakat használtok?
2016. aug. 17. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:

,,Ül!"

,,Marad!"

,,Gyere ide!"

Ezek a legfontosabb parancsok.

2016. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ül-ül,piti-kér,ugrik-hopp,fekszik-fekszik, ugat-sicc
2016. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

-Helyedre!

-/Kutyusom neve/ gyere!

-Ül

-Marad

-Hozd vissza!


Még csak ezeket tudja, mivel még tanítgatom.

2016. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Legalapvetőbbek:

Ül, fekszik, marad, fúj (idegen ételre pl), gyere ide, helyedre. Akkor apportozás (hozd vissza).

Vannak még a haladóbb parancsok: ugat, pacsi, tedd le, add ide.

Ajánlom figyelmedbe Kyra Sundance könyvét - 101 kutyatrükk. Nagyon szépen leír mindent a tanításról.

2016. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alap vezényszavak:

Gyere ide, ül, fekszik, marad

Trükkök:

Pacsi, hempereg, piti, bumm (ez azt jelenti, hogy forduljon az oldalára, és mintha lelőtték volna, maradjon ott), hopp (ugrásnál)

2016. aug. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és lábhoz (lábnál követésnél) és megáll (pl út szélénél, hogy álljon meg)
2016. aug. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amiket még nem írtak: keresd, tiéd
2016. aug. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vezényszavak nem lényegesek, azt használsz, amit akarsz. Engedelmesben, őv-ben némileg meg vannak szabva a vezényszavak, de egyébként nem ezeken van a hangsúly.


A kutyámnak elég sok trükköt megtanítottam anno, például mind a két mellső és az egyik hátsó lábára is tud sántítani feladatként. Az egyik lábnál "sántít" a vezényszó, a másiknál "kérem", a hátsónál pedig "emel". Rengeteg feladathoz, trükkhöz nincs külön vezényszavam, csak a tanítás közben használt verbális segítségeket és testjeleket hagytam meg.

2016. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!