Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől nem lesz baja?

Ettől nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos border colliem és imád futni, mostanában biciklivel megyek mert így tud futni és többet is megyünk, általában 6-8 km-t fut mellettem, ez nem baj még neki? Az a baj ha sétálva mennénk akkor tudna akár 2-3 órát is sétálni de nem fáradna ki.

2016. júl. 31. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
En is pont ezt csinaltam vele es kutya baja mar 4 éve
2016. júl. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 kilométert sétáltam a 6 hónapos kutyámmal és nem volt túl jó. Egy kutyás ismerősünk azt mondta hogy nem szabad ilyen korban terhelni. Ahogy egy gyerekkel sem cipeltetsz nagy súlyt hiába bírja el. Tönkre mennek az izületei. 1 éves kor előtt nem szabad megterhelni. Egyébként nekem a zöldkagyló port ajánlották.
2016. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen olvastam a kérdésed:) zöldkagylóport mindig kap
2016. júl. 31. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javaslom, hogy ilyen sokat futtass egyhuzamban egy kölyök kutyát. Még felnőttnek sem tesz jót. 8 km nagyon sok. Persze, hogy bírja, mivel ez van a génjeiben, hogy folyamatosan mozogjon, de azért ne hülyüljünk meg.

Egy collieval egész nap kell foglalkozni, több alkalommal, kertben játszani vele stb., nem naponta egyszer lefuttatni vele a félmaratont. Pláne bicikli mellett, ami erősen veszélyes.

Az pedig nem baj, ha 1 óra sétától nem fárad ki. A sétának nem az a lényege, hogy a kutya utána lihegve essen össze, és másnap reggelig aludjon...

2016. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy mondta az előttem szóló, egy éves kor előtt ne terheld le. Ízületeknek nem tesz jót, a zöldkagylópor már akkor kell ha ízületi gyulladás kialakult. A túlterhelt ízület más problémát is okozhat az idő elteltével, pl. keresztezőszalagszakadás, diszplázia, stb.
2016. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó akkor ezt egyelőre hanyagoljuk:) köszi a válaszokat:)
2016. júl. 31. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!