Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 17 évesnek kutyát? Ha én...

17 évesnek kutyát? Ha én veszem meg akkor szerintetek az enyém?

Figyelt kérdés
Sziasztok jövőre 17 leszek és akarok egy kutyát.Szerintetek úgy korrekt ha én veszem meg magmanak mivel járok dolgozni és külföldön elég jól keresek diákmunkával ezért el is tudom tartani napi 4 órám lenne rá a tanulás meg ilyenek mellet szerintetek jó ötlet?Úgymond ő az enyém ha én tartom el és "saját" kutya?

2016. júl. 19. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Mégis, ki másé lenne ha teveszed?
2016. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi nem lesz a te kutyád... tapasztalat :(. Én ugyan nem magamnak vettem de kaptam egy kutyát. Na most ha baj van akkor jön hogy "de a te kutyád" " te akartad" viszont ha azt mondom hogy az nem jó (pl asztalról etetik a kutyát) akkor jön hogy "ne okoskodj már"...szóval bocsi de többet ér ha vársz és előbb elköltözöl :( 16/L
2016. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az én családom ilyenbe nem szól bele ha azt mondom nem akkor nem:D Csak úgymond az enyém ,hogy nem az anyáéké hanem mondhatni azt ,hogy az enyém és nem anyuci meg apuci fizeti.
2016. júl. 19. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah, akkor a tiéd. De csak abban az esetben, ha a te nevedre iratod a papírjait, a nevedre regisztrálod. Azaz ha anyud nevén van, akkor jogilag az ő kutyája, mindegy ki fizette
2016. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
75%
Miért? Kié lenne? Anyukádé..vagy mi? ha te eteted, foglalkozol vele akkor a tiéd :D
2016. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Családban igen nehéz "csak az enyém" módon kutyát tartani. Mégis, hogy gondolod? Senki más rá sem nézhet, amíg te nem vagy otthon? A tulajdonosa te leszel, de a mindennapokban egy családban élő kutya úgymond "közös".
2016. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze,ennyi idősen már lehet teljesen a tiéd.Ha elköltözöl,majd viszed magaddal. Viszont én nem sajátítanám ki annyira, ha a család is szereti a kutyákat,akkor én engedném,hogy ők is játszanak,ők is legyenek vele. Neked is segítség,ha néha-néha 1 sétát átvállalnak önként. + a kutyának is jó.

De egyébként teljesen rendben van az ötlet, ha engedik,hogy tarsd,akkor oké.

2016. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is így voltak vele, hogy nem szóltak bele semmibe, egészen addig amíg meg nem érdekezett a kutya... Pedig én már jócskán elmúltam 17, dolgoztam, csak azért nem költöztem külön, mert nincs rá lehetőségem, de pl beleadok a rezsibe, stb.


Az első reakciók azok voltak, hogy ezt miért úgy csinálom, miért nem lehet a kutya előtt kaja, miért nem engedem el pórázról azonnal, miért nem adok neki a csokimból amikor úgy nézi hogy majd éhenhal, miért kell leszidni ha hágó mozdulatokat csinál, egyszóval mindenbe ment a beleszólás és ez veszekedések hadát szülte...


Mára már azért normalizálódott valamennyire a helyzet, de hiába az "én kutyám", amíg másokkal élek együtt addig ők is "indirekt" beleavatkoznak a kutya életébe (pl kényeztetés, asztal alatt etetés, játék, stb), persze papíron lehet a tiéd, de arról mondj le, hogy a kutyára rá se néznek, mert "az a lányunk kutyája, ne nyúlj hozzá". Meg ha vannak dolgok amikre a többi családtag háklis (pl a kutyának kint a helye, stb), akkor nem tanácsos úgy pl egy kínai kopaszkutyát venni, hogy be se mehet a házba, hiába a tiéd, a ház meg a szüleidé.

2016. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én 10 évesen kaptam az első kutyámat, az én nevemen van és annyit foglalkozok vele+versenyzünk h a szüleimben fel sem merül h nekik is kéne csinálni vele valamit :)

három év múlva apának is lett kutyája, és úgy egyeztünk meg h én fogok vele versenyezni+tanítani emiatt. mára kb ő is teljesen az én kutyám lett. évi egyszer-kétszer elviszi sétálni apa őket de ennyi az össz foglalkozás.... bár engem nem zavarna, ha tényleg jobban törődne velük :)


nem értem, h miért ne lehetnének az én kutyáim csak mert a szüleimtől kaptam őket. egy új kutya árát még valahogy meg tudnám teremteni, de az eltartásának a költségeit+versenyek, edzés teljesen lehetetlen lenne.:/ és mondjuk egy kicsit "felesleges" is. ha meg tudják valakinek adni a szülei, akkor egyáltalán nem elkényeztetett dolog ha kihasználja a lehetőséget. :)


amúgy nagyon kíváncsivá tettél, hogy hogy fér bele a napirendedbe a munka, a kutya és az iskola :)


18/L

2016. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Családban nincsen én kutyám, mi kutyánk van. Többnyire.


Persze ha véletlen bepisil vagy le kell vinni,tönkre tett vmit,akkor a te kutyád amúgy meg mindenkié.


Én apummal vívok közel harcot,mert anyum megértette mit miért csinálok,mit miért adok és teszek a kutyákkal.


Én is itthon lakok,nincs lehetőségem elmenni.

Az én kutyám 14 éves vagyis 10 évesen kaptam,de ingyen volt,mert egy család időhiány miatt keresett gazdit neki. Szóval velem 13 éve van :)


Húgomé 4 éves,bár inkább én törődök vele.


Én mióta dolgozok 20 éves korom óta azóta én állom az állatorvost,kaját és mi egyebet.

2016. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!