Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok csirke mellcsontot a...

Adhatok csirke mellcsontot a kutyának ropizás, fogpucolás céljából? Tehát hús nélkül, nyersen.

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

A csirke csont könnyen törik, és mivel nem fogja apróra rágni, hanem hamarabb lenyeli a szájában levőt, félő hogy egy-egy hegyes-szúrós darab csont a szájpadlásba, légcsőbe beleszúródik.

A kutya nem tudja azt, hogy te a csontot fogpucolás céljából adtad oda neki.

Inkább szoktak u.n. "nagy cupákot", sertés lábszár db-ot, hasonlót adni, amit nem tud összerágni, de amivel jól el van órákra is.

2016. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Kedves első ha nem tudod hogy mit beszélsz akkor inkább ne is írj semmit....

Kérdező: Nyugodtan adhatsz a kutyádnak csirkemell csontot semmi baja nem lesz tőle de azért egy minimális mennyiségű husit hagyhatsz rajta ;) Imádni fogja. DE: sertést semmi féleképpen ne adj neki mert a sertés terjeszti az úgy nevezett aujeszky vírust ami a kutyáknál halálos. Ja és még valami nagyon fontos. Soha ne főzd meg a csontot mert az megfőtt állapotában szilánkosra törik amit ha rosszul nyel le a kutya akkor az akár az életébe kerülhet. Nézz utána a BARF etetésnek és ha tetszik akkor szerintem vágj bele. Nekem van egy staffordshirem meg egy kis tacsi mixem és 4 hónapja etetem őket nyersen és nem bántam meg. Sokkal energikusabbak jobban fénylik a bundájuk és sokkal izmosabbak lettek. Szerintem érdemes belevágni.

2016. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Én is adtam csirkemell csontot a tacskómnak, de csak addig, míg egy db. a szájpadlására, a két fogsor közé be nem szorult, és az volt a szerencse, hogy közelben lakott az állatorvos.


Szóval most én is mondhatnám, hogy a második beszél hülyeségeket, de nem mondom.

Részemről pedig azt teszel, amit akarsz, majd előbb-utóbb valami tapasztalatot te is összeszedsz. Ilyet, vagy olyat...

2016. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyers marha térdcsontot adj neki fogpuculás céljából. Semmi baja nem lesz a NYERS csirke mellcsonttól, de a fogkő ellen inkább olyan csont való amit sokáig rágcsálni tud.
2016. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Erről van szó!

Hogy most marha-térd, vagy sertés lábszár, csülök csont. A lényeg, hogy egy nagy db. cupák, amihez többször is neki kezdhet rágni, szórakozni vele.

Eldugja-elássa, pár nappal később ismét előszedi, rág rajta egy sort, és ismét elássa.

Persze akkor már másik helyre, és azt csak ő tudja, hogy miért kell máshova ásni, de rejtegetni kell, mert nagy érték. :)))

2016. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!