Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A palotapincsimet próbáltam...

A palotapincsimet próbáltam sétáltatni, de nagyon nem tettszett neki, miért?

Figyelt kérdés
szoval már majdnem van 1 éves a kutyus, és nagyon bezárva tartjuk szóval, hogy nem mehet ki az udvarrol, de amikor véletlenül kiszabadul, nagyon boldog. de mi féltük más kutyáktol, meg hogy elkóborol, ezért bettem pórázt (hogy vihessem ki az utcára) de valahogy nagyon nem tettszett neki, pedig olyat vettem hogy 5 méterre húzódik a zsinórja, szerintetek csak meg kell szoknia? esetleg javaslatok ? (falun lakom, szóval ha kinézek az ablakbol mezőt látok, ugyhogy van hová vinni)
2010. ápr. 13. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

ha ott a mező az ablak előtt akkor mikor kiviszed sétálni akkor el is engedheted persze ha tudja a visszahívást.

úgy biztosan jobban élvezné a sétát.

2010. ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Először a pórázhoz szoktasd hozzá. Otthon sima ,könnyű pórázt rá. Húzhatja maga után egy ideig. Aztán megfogod és próbálod vezetgetni vele. Ha megszokja, mehet a flexi rá
2010. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát igen, szo szerint ott a mező. de ha elengedem az a gond hogy nem tudom visszahivni :((, szoval ha elmegy nagyon félek hogy nagyob kutyák megharapják :(
2010. ápr. 13. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__775004-palota..

Bocsi az offért de ezt a kérdést nem te írtad ki véletlenűl?


A kiskutyákat már egész pici korban el kell kezdeni a pórázhoz szoktatni. Így egy évesen már nehezebb lesz, pláne úgy hogy a kérdésedből az olvasható ki hogy a kutyád nincs igazán szocializálva sem.

Szerintem használj inkább egy normális pórázt ne flexit. Sokat dícsérd a kutyust ha szépen sétál, jutalamfalattal csalogathatod, jutalmazhatod és ne várd hogy már a második alkalommal tökéletesen sétáljon.

2010. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
talált,süllyeddt! köszi a válaszokat!
2010. ápr. 13. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
59%

Előszőr is tanítani kellene a kutyát. Hozzászoktatni a pórázhoz (a flexit meg lehetőleg elfelejteni, mert vacak).

Rárakod a pórázt, és szépen előszőr csak az udvaron a bal oldaladon (vagy jobbon ha ott tetszik)vezetgeted. Ha szépen jön dícsérd meg, ha makacskodik ne ráncigáld hanem csalogasd és amint elindul jutalmazd. Ha bent már nagyjából megy akkor mehettek az utcára. Itt is ugyanúgy csináld mint már leírtam. A kutyák hamar rájönnek hogy a póráz jó dolog:)

A következő lépés pedig hogy megtanítod a behívást mert a séta lényege a szabadon rohangálás. Te nagyon is szerencsés helyzetben vagy, hiszen ott a mező ahol elengedheted.

Olvass el néhány kutyaneveléssel foglalkozó könyvet, pl Jan Fennel Kutyapszichológia.

Ha megfogadod a könyvben lévő tanácsokat lesz egy boldog kutyád aki imád sétálni - nem a flexi végén hanem szabadon.

(bár sajnos láttam hogy már az előző kérdésedben sem hallgattál a jó tanácsokra:()

2010. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!