Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtanítható, hogy a család...

Megtanítható, hogy a család távollétében se egyék fel a kutyák földről a (bedobott, mérgezett) legfinomabbnak tűnő kolbászt/húst?

Figyelt kérdés
Vagy ez elkerülhetetlen, adott idő után, hiába bármilyen szigorú, következetes nevelés, megeszik?

2016. jún. 17. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Elmeletileg meg lehet...

Amugy nagyon nehez es nem biztos hogy 100% mukodni fog.

Szinte remenytelen.

2016. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak durva módszerekkel, pl elektromos nyakörvvel távolról szésokkolod az agyát, mikor egy megbízott idegen elkezd kaját bedobálni és odamegy. Értsd: szimulálnod kell az esetet, nem elég az, hogy megtanítod rá, mikor ott vagy és reméled hogy csinálja, mikor nem leszel ott. Az nem fog működni.
2016. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én olyat is olvastam, hogy hajszálvékony vezetékkel egy villanypásztorhoz kötik a virslit és azt dobja be egy idegen. Elég durva élmény lehet, nedves nyálkahártyán biztos nem pont olyan, mint amikor csak bőrrel hozzáér. De ezt is ismételgetni kell rendszeresen, hogy megmaradjon.
2016. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták. Ez nem igazán tanítás, hanem kemény büntetés. És nem elég egyszer megbüntetni ("megtanítani"), néha fel is kell frissíteni az emlékezetét. Az enyémektől pl. villanypásztorral van elkerítve egy terület. Tiszteletben tartják akkor is, ha nincs bekapcsolva. Sőt, bárhová kihúzhatom a drótot és azt is tiszteletben tartják. Sőt, ha a fix helyről elviszem a drótot, akkor is megállnak ott, ahol eddig a drót volt. Általában... És itt jönnek a kivételek. Mert azért néha előfordul, hogy már hónapok óta ki van kapcsolva a villanypásztor, nem vagyok ott, nem látom, jön egy erősebb inger és azért az egyik kutyám bepróbálkozik. Utána a siker pozitív megerősítésként funkcionál és máris felülírta az addigi gátlást. Ekkor újból bekapcsolom a villanypásztort és a kattogásra már fülét-farkát behúzva pucol be a házába. Az élelemmegtagadás 100x nehezebb dolog, mert az nem egy folyamatosan jelenlévő kísértés egy állandó büntetéssel párosítva, hanem egy olyan esemény ami normálisan a legtöbb kutya életében egyszer se fordul elő (mármint az, hogy meg akarják mérgezni és kívülről dobálnak be kaját neki). Ezért kell rendszeresen szimulálni, mert itt az általam felvázolt hiba sem megengedhető, ugyanis az a kutya életébe kerül. Márpedig látható, hogy egy komoly gátlást is könnyen felül tud írni egyetlen apró figyelmetlenség amiből a kutya pozitív megerősítést kap.

Amúgy sem egyszerű szimulálni a helyzetet. Az egyszerű villanypásztor dróttal preparált husi se jó megoldás, mert a kutya nem hülye. Meg tudja különböztetni a drótos husit a drót nélkülitől, ráadásul a villanypásztor hangot is ad ami szintén figyelmeztető jel.

2016. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Épp most gondolkodtam el én is ezen, ma írtam is ki kérdést arról, hogy miért mérgeznek meg emberek kutyákat. Ma ezen nagyon elgondolkodtam, és én is azt gondolom, hogy csak valami nagyon direkt módszerrel lehetne őket leszoktatni, hogy ne akarjanak bedobott ételt megenni. Igaza van az elsőnek is és a másodiknak is, nincs 100% módszer, és ki fogja elkezdeni sokkolni a kutyáját étellel?

Az én kutyáim pl. előbb balhét rendeznek a kapuban ha ott megjelenik valaki, és le sem tojnák, ha bedobna valamit. Majd miután távozik esetleg utána később rálelnének a húsra. Na most így eleve bukott a dolog, hogy összepárosítsák a két dolgot. Utólag meg hogyan sokkaljam hogy ne egye meg ami a földön van? Vagy utána azt sem meri majd megenni amit én dobok neki? Vagy mégis hogy döntse el, hogy mit lehet mit nem, mi rázza meg és mi nem? Szerintem amúgy sem az a gyakoribb, hogy jó fajta házőrző kutyák majd húst kezdenek majszolni ugatás helyett, főleg ha jól vannak tartva. A bedobott húsra nem azonnal mennek rá, hanem éjszaka unalmukban, kíváncsiságból stb. Egy kutya kíváncsiságát, főleg ha húsból van, arról meg nem szoktatod le.

2016. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hat en biza sokkolnam a kutyamat ha tudnam,hogy a kesobbiekben azon mulik az elete.

De amint az elottem szolo is leirta:

A kutya kivancsisagat ha husrol van szo nem lehet "legyozni"

2016. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Saját területén ne egyen fel ételt, ezt tényleg csak nagyon drasztikus módszerekkel lehet elérni. Én nem használnék sosem ilyeneket, mert többet árt, mint használ. Ha erre reális esély van, hogy idegenek megmérgezik, akkor kerítsd le a kert egy részét neki vagy tartsd kennelben a kutyát.
2016. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A kutyát kennelbe zárni is teljesen fölösleges, mert nem jókedvükből altatják el/mérgezik meg őket, hanem abból a mocskos senkiházi ingyenélő szándékból, hogy miután az ebek elszenderedtek (és a család is távol van), a kisebbség (elfajzott része) pár perc alatt kénye-kedve szerint nyugodtan kifoszthassa a házat. Ha pedig falu/erdő szélén élnek hatványozódik a "próbálkozások" száma!
2016. jún. 17. 15:20
 9/12 A kérdező kommentje:

Szomorúan hallom, hogy kizárólag az általatok fentebb említett drasztikus módszerekkel lehetne elérni valamit, ilyen szintű durva alternatíva nem mindenkinél nyerő - nem mindenki tudná megtenni az állataival.


Abban reménykedem (még mindig), hogy csak van valami opció, mellyel el lehetne ezt a tiltást érni, és kevésbé kemény, mint a fentiek, mert ha EZ megvan (nem esznek fel semmit, később se), akkor már kizárólag lőfegyverekkel hatolhatnának be illetéktelenül ezek a senkik rabolni, a lőfegyverek hangját viszont meghallják mások is - és már megy is a telefon a megfelelő helyre.

2016. jún. 17. 15:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell lőfegyver. Van ezer más csendes módszer a mérgezett ételen felül a kutyák kinyírására. Aki be akar menni, az be is fog menni akárhány kutyád is van. A családi kutyákat amúgy se szokták ilyesmire kiképezni. Őrzésre célzottan kell választani megfelelő habitusú (nem családi) kutyát és komoly összegekbe kerül a képzése és szintentartása. Arról nem is beszélve hogy a munkakutya aktív időszaka a teljes élettartamának csak egy része. Ráadásul a képzett őrkutyák is csak a gazdájuk jelenlétében működnek megfelelő hatékonysággal. A 21-ik században létesítmények őrzésére sokkal hatékonyabb/olcsóbb/megbízhatóbb műszaki eszközök léteznek, amik egyenletesen magas hatásfokkal működnek napi 24 órában folyamatosan, külső hatások által nehezen befolyásolhatóan.
2016. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!