Kullancs csípés után mennyi injekciót adnak a kutyáknak és milyet?
Antibiotikumot?!
Nem vagyok orvos, de nekem ezek teljesen feleslegesen hangzanak.
Csak akkor érdemes kullancsos kutyával orvoshoz menni, ha már látod a babézia kezdeti jeleit. Azért, mert az imizol,- amit ilyenkor adni szoktak- elég komoly máj és vese károsító hatású. Abból is "csak" egyet szoktak adni, kivételesen súlyos helyzetben kettőt.
Én is rohantam anno a kullancsos kutyámmal dokihoz, de azt mondta, hogy csak akkor ad neki imizolt, ha biztosan fertőződött. (A kutyának nem lett utána semmi baja, szval jól döntött a doki)
Utolsónál a pont. Antibiotikum babéziára nem jó, imizolt blindre jobb helyen nem adnak be pont a lehetséges máj-vesekárosító hatása miatt, ha sokszor kap életében. Antibiotikumot Lyme-kórra (borreliózis) szoktak adni, de nem megelőzésként, hanem kezelésként.
Nekem lenyúlásnak hangzik, főleg mivel a kullancs még kicsi volt, azaz nem szívta meg magát.
A kutyámban élete során legalább 70-80 kullancs volt, és még sosem volt babéziás. Ennek a betegségnek a tüneteit kell figyelni.
De a legfontosabb a megelőzés! Spot-on csepp, nyakörv, tabletta, rengeteg termék közül lehet választani.
Ha mégis találsz benne kullancsot, vedd ki! Nem kell orvoshoz menni vele emiatt. Normál szemöldökcsipesszel megfogod a kutya bőréhez közel (hogy a potroha ne nyomódjon meg, mert akkor belenyomod az esetleges méreganyagot) és egy egyenes mozdulattal fölfelé húzva kihúzod.
Ha ne adj Isten fertőződött babéziával, akkor az max 2 héten belül jelentkezik. Levert lesz, étvágytalan, kedvetlen, és a vizelete elkezd elsötétedni (a babézia a vörösvértsejteket öli) Na akkor azonnal doki, csinálnak egy vérvételt, és kezelik Imizollal.
A Lyme kór egy érdekes betegség, akár évekkel később is jelentkezhet. Ezt szokták antibiotikummal kezelni, de nem 3 napig, hanem ez egy több hetes folyamat, és az antibiotikum nagyon kikészíti a szervezetet. Lesz még benne máskor is kullancs, nem kezelhetik őt mindig antibiotikummal, amikor kullancs megy bele. Szóval én eléggé lehúzásnak érzem…
Egyébként elképzelhető, hogy az én 10 éves kutyám Lyme kóros, de ez vérképből nem egyértelműen kimutatható. Annyi a tünet, hogy 2-3 havonta sántikál 1-2 napig egyik másik lábára. De miután már nem fiatal, így az is lehet, hogy simán a kora miatt van.
A doki azt mondta, hogy a Lyme kór évekkel később már nem gyógyítható antibiotikummal sem, max a néha fellobbanó fájdalmat lehet vele levinni.
Szerintem teljesen értelmetlen az, amit az orvosotok csinál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!