Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az átlagosan legintelli...

Melyik az átlagosan legintelligensebb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy okos kutyát. :)
2016. jún. 6. 12:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Tigrencs, szóval szerinted akkor a nők butábbak a férfiaknál, mert kisebbek, ezáltal az agytérfogatuk is kisebb? Remélem ezt te se gondoltad komolyan, hogy bármi köze van ehhez az agy méretéhez (amúgy ha egy csivava akkora lenne mint egy vizsla, akkor látszatra a csivavának lenne nagyobb az agya).
2016. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9%
Hát bocs én csak elmélet és tapasztalat alapján írtam választ. Úgy látom nincs igazam köszi a felvilágosítást, kicsit azért utána olvasok. Habár az embert állattal hasonlítani elég nagy baromság szerintem.
2016. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az agytérfogat számít, nem a méret. A térfogat nagy részét pedig az agy barázdáltsága adja.

Tigrencs: Miért is? Az ember is csak egy állatfajta, van rendszertani besorolásunk is, ami úgy kezdődik, hogy "állatok országa" :) Csak sokan egóból nem veszünk róla tudomást.

Kérdező, hivatalosan a Border collie a legokosabb, de ha tudod nevelni, akkor hót mindegy. A menhelyi keverékem szófogadóbb (és persze okosabb is, nagyon ügyesen és leleményesen próbál néha átvágni :D ) mint a környékbeli collie-k. Szóval nem ezen múlik :)

2016. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az intelligencia, tanulékonyság csak egy dolog, emellett ezer olyan tényező van, ami befolyásolja azt, hogy egy laikus szemében a kutya "okos" lesz. A bordereket, kelpiket tartják az első helyen, mert nagyon ösztönösek, de magas ösztönszinten is higgadtak maradnak, nem szállnak el agyilag, így mind a nevelésük, mind a képzésük jelentősen könnyebb. Egy munka bordernek hihetetlen jó agya van, de már nem egy szapis vagy küllem vonalú bc-t láttam, amelyik teljesen használhatatlan volt bármilyen komolyabb munkára, vagy akár a normális együtt élésre is.

De egy jó kutyához jó gazda is kell. Egy jó kutyát a legkönnyebb elrontani.

2016. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!