Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek a kutyája volt babéziás...

Akinek a kutyája volt babéziás meg tudná mondani, hogy mennyi idő után lett újra a régi?

Figyelt kérdés
Szerencsére nagyon korán felismert babéziózisról van szó esetünkben, így még vérszegénység sem lépett fel. Vasárnap este vittük be a kórházba, ahol nagyon pozitívan reagált a kezelésre, közvetlenül utána is sokkal jobban volt. Viszont azóta nem javul számottevően. Tegnap volt kontrollon, enyhe hőemelkedése volt nincs kiszáradva, a veséje jól működik, nem károsodott egyáltalán. Ennek ellenére étvágya még mindig nincs neki és többnyire csak alszik egész nap. Úgy gondolom, hogy közvetlen veszély már nem áll fenn, viszont nekem minél hamarabb vissza kellene mennem dolgozni és nem merem itthon hagyni egyedül a kutyust. Ezért érdeklődnék, hogy akinek van tapasztalata ebben mit mond, mire számíthatok, hány nap kell neki, hogy igazán jól legyen. Előre is köszönöm a válaszokat! :-)

2016. máj. 31. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Reggel láttam, hogy beteg, délután megkapta az imizolt és másnap reggel már kutya baja se volt. Ezt kb. háromszor játszottuk el két különböző kutyával.
2016. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2-3 órával az imizol beadása után már jól volt.
2016. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a problémádat, de a kérdésed kb olyan, mintha azt kérdeznéd, influenzás lettem, mikor leszek egészséges?

A gyógyulás annyira egyéni.

Ha van saját állatorvosod, akiben megbízol, beszélj vele, hogy mi a helyzet.

2016. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kicsit vicces a helyzet amúgy, ha már feltettem a kérdést megosztom Veletek. A saját állatorvosunkat amikor felhívtam vasárnap délelőtt, hogy milyen tüneteink vannak és, hogy babéziára gyanakszom azt mondta, hogy szerinte patkánymérget evett és úgyis megdöglik kár kijönnie hozzá...majd azt hogy ha babéziás is mindegy mert akkor is meg fog dögleni...:D Ő a környék egyik legjobb állatorvosa volt vagyis azt mondták róla...így a legközelebbi orvos 50 km-re található tőlünk, aki kezelte. Vele beszéltem a kutya állapotáról, hogy jobban van de azt tanácsolta, hogy figyeljem még néhány napig. A kérdésem tényleg hülyeség bizonyos szempontból, mert valóban elég egyedi lehet a gyógyulási idő, de pont ezért is tettem fel, mert ha kapok több választ,abból sikerül leszűrni, hogy általában mikortól viselkedett a kutya úgy, mint betegség előtt, tehát mikor jött vissza az étvágya és a játékosság. Mert ha ez is megvan nála akkor itt merhetem hagyni egyedül és visszamehetek dolgozni. Köszönöm a válaszaitokat!
2016. máj. 31. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudtuk, hogy mi a baja, mert bár 10 éves kan vizsla volt, de egyszer csak bágyadt lett és sétálni sem akart felkelni, pedig már esedékes lett volna (nem evett, nem ivott. Én felvenni sem tudtam ölbe, hogy leviszem emeletről, mert 40 kg volt. A kijött állatorvosnak sikerült felemelnie, a kutya azonnal levizelte felemelés közben és az orvos a sötét színű vizeletből azonnal mondta a diagnózist. Kb. 2 hetet volt kórházban egy vagyonért. Utána némileg jobban volt, de valami rejtélyes vizelési problémája lett, akaratlagosan nehezen ürített (képtelenek voltak kideríteni az okot, nem prosztata probléma, rámondták, hogy valami húgycső szűkület...). Ez ment másfél évig, amikorra a vizelési probléma már oda fajult, hogy 1 óra sétálás alatt pár cseppet volt képes kipréselni, hazaérkezés után 2 perccel a nagyszőnyegen minden elengedett. Feltételezem (utólag) hogy valami agyi károsodása lett az ürítést szabályozó központ táján.
2016. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen orvost felnyomnám a kamaránál.
2016. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, állatorvos sok van, de olyan, akiben él az állat szeretete, már sokkal kevesebb. Vidéken pedig az akár egyetlen orvos inkább otthon van a haszonállatok kezelésében, mint a kedvencekében. Nem tartja érdemesnek, hogy akár némi képzéssel jobban tudjon kezelni házi kedvenceket. Rizikó nincs félrekezelésnél sem, hát ahogy esik, úgy puffan.

Aki Pesten él, vagy nagyobb városban, nehezen tudja elképzelni, milyen problémás távolabbi kisebb falvakban a mai elvárásoknak megfelelően kutyát gyógyíttatni.

2016. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen sajnos....ráadásul vasárnap délelőtt kezdtünk állatorvost keresni és 9 (az összes környékbeli) elküldött, hogy nem ér rá, vagy volt aki kinyomott...végül szerencsére a kórházban tudtak fogadni...Nagyon elkeserítő a helyzet :-(
2016. máj. 31. 15:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Olyasmi ez, mint a "házi" orvos ma. Régen valóban "házi" volt az orvos. Az egész családot kezelte, és akkor, amikor szükség volt rá. Ma jelentkezz be időpontra,és csak onnan ismer, hogy elolvassa az adatlapodat.


Egyébként hogy van a kutyád?

2016. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eddig mindig sikerült nagyon korán elkapni, még a komolyabb tünetek előtt. Általában mind a két kutyámnak 2-3 nap kellett a lényeges javulásra, és még pár nap, mire a régiek lettek. De a szervezet teljes regenerálódása egy-két hónap még akkor is, ha csak éppen elkezdődtek a tünetek.
2016. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!