Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az esélye?

Mekkora az esélye?

Figyelt kérdés
A kutyám parvós lett, 6 hónapos tacsi keverék. Tegnap le volt törve, egyből vittük állatorvoshoz, akkor még nem hányt, nem ment a hasa, inni is ivott. A testhőmérséklete jó, a lázmérőn látszott az enyhén véres széklet. Megkapta az 1. szérumot, hányáscsillapitót,fájdalomcsillapítót. Kiszáradás enyhe tüneteit mutatta. Tegnap végig ivott, vittem utána a vizet, bár sokszor kihányta, mindig ivott. Éjszaka is kimentem itatni. Ma reggel csóválta a farkát, örült nekem, hasa nem ment, visszavittük infúzióra, 2. szérum, c vitamin, buscopan, meg egyébb injekciót kapott. A doki azt mondta, ha ma sem megy a hasa, jók a kilátások, 20-30 percenként adok neki vitamint amit a doki javasolt, feloldható por, fél liter vízben, vannak benne vitaminok, bélbolyhokat helyreállító anyag és szőlőcukor. De Mostmár csak fecskendővel iszik 5-10milit, illetve sima vizet. Holnap kell visszamenni ujabb szérumért illetve infuzót is kap. Most sokat alszik, be van takarva. Tavaly ugyanekkor a shih-tzum az első tünet után 3 órával elpusztult akut parvoban. Reggel óta nem hányt. Szerintetek javulni fog? Valaki járt már igy, mennyi idő a gyógyulás?
2016. ápr. 8. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jártam így, de nagyon szorítok a kutyusodnak. Azt megkérdezhetem, hogyha a kutya be van oltva akkor hogy lehet parvós? Az évi kombi oltás parvora nem véd? Bocs hogy itt kérdezem, amikor amúgyis van elég bajod. Szóval ha be van oltva parvo ellen akkor is lehet beteg? Akkor mégis lehet valahogy vedekezni?
2016. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz csatlakoznék, főleg, hogy írod, hogy ez már a második kutyusod, aki parvós lett.

Ha nem hányik már és nincs hasmenése sem, normális, hogy nincs extra vízfogyasztása. Hallgass az orvosra mindenben.

2016. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A shih-tzum volt oltva parvo ellen, de a doki is mondta, hogy nem 100%-os, előfordulhat a vírus mutálódása (valahogy igy említette), az oltással csak az esélyt növeljük a túlélésre, ő akut parvoval diagnosztizálta, ezért halt meg hamar, de annak is már egy éve. A kicsi még nem lett belotva ellene, nem olyan régen kaptam, eddig a chipet meg a kötelezőt adattuk be neki. Most egyszer hányt, de igyekszem pótolni a vizveszteséget apránként. Sok erre a kóbor macska, bejárnak az udvarba, doki szerint ezáltal kaphatta el, mert vannak fajok ami macskát-kutyát egyaránt fertőz.
2016. ápr. 8. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első oltás 6 hetesen a parvo.... Akkor milyen kötelezőt kapott? Veszettség?
2016. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaaa, most olvasom, hogy 6 hónapos. Hát akkor viszont felelőtlenség volt nem beoltatni. Vagy nem nálatok volt előtte? De akkor is, ahogy befogadjátok, rögtön parvot kellett volna.
2016. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül az első oltás a parvo elleni, azzal kellett volna kezdened.


A leírás alapján jók az esélyei, csináld amit a doki mond! Drukkolok neki!

Aztán ha meggyógyul, szépen kapja meg az összes ajánlott oltást sorban.

2016. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A parvo elleni nem kötelező. És elötte nem nálunk volt. Megkapta a 3. Szérumot infúziót, nem hányt eddig, ha ma és holnap nem hány, akkor nem kell visszavinni, inni iszik, a fürdőszobában van az alvóhelye az esetleges hányás miatt. A hőmérséklete jo volt, a széklete nem volt rozsdaszínű sem. Pluszban fecskendővel is itatom, a vitaminkomplexes vizzel, pisil is Mostmár rendesen, persze sokat pihen, ha Továbbra is igy gyógyul ehet húsleves levét, pürét stb. Mostmár bizakodóbb vagyok a gyógyulásában :)
2016. ápr. 9. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!