Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Területőrzésre legmegfelelőbb...

Területőrzésre legmegfelelőbb ebek melyek szerintetek? Család a házban (vagy távol a háztól), kutyák a kertben. Részletesebben lent!

Figyelt kérdés

Nagyméretű, faluszéli, szomszédoktól kissé elszigetelt területről van szó (mely több, mint öt hektár).


Nyilván arra majd tanítani kell őket, hogy ételt csak a gazdától fogadhatnak el, de ez a kisebbik probléma.


Melyek lennének a legjobb család és területvédő kutyák a ti tapasztalataitok alapján?


Igen, google a barátom, de akkora a felhozatal (komondortól kezdve, riesenschnauzeren át a hosszú szőrű tibeti masztiffig), és olyan sokféle specifikus eb létezik a világon, hogy nehéz lenne a legmegfelelőbbeket kiszelektálni a bőség zavarából, ezért kérdezlek titeket itt a tapasztalataitokról. Előre is köszönet minden érdemben hozzászólónak.



2016. ápr. 3. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen kutyáitok voltak eddig,ha van gyerek akkor milyen idős a legkisebb, stb jó lenne több dolgot tudni.


Én a komondort ajánlanám vagy a moszkvait, ők kevésbé keményebbek mint egy kau káj vagy kuvasz. De egyedtől is függ,plusz ha jól neveled fajtának megfelelően és van tapasztalatod akkor bármelyik.

2016. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Hogyan és mennyit tudnátok foglalkozni vele? Mert igaz, hogy ezek nem olyanok, mint egy golden retriever, hogy egész nap a gazdi s.ggében lennének, de azért őket sem lehet úgy kirakni egyedül, hogy titeket csak annyit lát, amennyi ideig a kaját megkapja.

De szerintem erre manapság kutyát venni hülyeség. Oké, a piti besurranót elijeszti, de aki be akar menni, az bemegy. És az, hogy megtanulja, hogy nem fogadhat el idegentől kaját, soha nem lesz 100%-os a te jelenléted nélkül.

2016. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
komondor. nagyon megbízható fajta. brutális ahogy védi a területét, de ezzel szemben a családot imádja, a gyerekek a hátán ülhetnek, nem nyúl hozzájuk egy foggal sem. a te területedre kettő komondort helyeznék ki, ketten mindig jobban tudják az adott helyet figyelemmel kísérni, ha kell akkor támadni. nekem egy testvérpár komondorom van, két kan. másfél évesek lesznek. körülbelül 8 hónapos koruktól kezdve kezdtek el jobban figyelni éjszaka, vagy ugatni ha idegent láttak, addig csak a játék ment éjjel-nappal. most már nagyon komoly ahogy dolgoznak. éberek, és gyorsak, pillanatok alatt végig tudnak járni egy adott területet, és ide idegen még nem mert bejönni. nagyon okosak is emellett, nappal beengednek bárkit, ha tudják hogy kint vagyok én is. olyankor ugyanolyan játékosak mint a családdal. de a távollétemben komolyabbra fordítják a szót és őriznek rendületlenül.
2016. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Komondor, kuvasz, kaukázusi juhász.

Legjobb kombináció talán a puli-komondor páros.

2016. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Kaukazusit gyerek melle nem ajanlanek!

En a KAJ (Kozepazsiai Juhasz) tudnam ajanlani. A terulet nagysaga megfelel neki,nem igenyes,szivos kutya,nem kell vele (sokat) foglalkozni.

Kegyetlen teruletvedo de a csaladtagokat es fokent a gyerekeket nagyon szereti.

2016. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

RudyV-re ne hallgass. Nem ért az ebekhez.

Egyébként komondorra szavazok.

2016. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
RudyV a mi megmondóemberünk, a %-on is látszik, hogy milyen sok okosságot ír. A káj az egyik legnehezebben kezelhető pásztorkutya, csak elhivatottaknak ajánlom.
2016. ápr. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Ket utobbi nagyokos mivel indokolnatok a mondanivalotokat?

Volt talan Kozepazsiaitok???

Nagyon sok ismerosomnek van es mind kituno teruletorzo viszont gyerekekkel kezes baranykent viselkednek...

Kedves kerdezo olvass utana a fajtanak ha tetszik,kerdezz meg esetleg tenyesztoket ha van lehetoseged es ne hallgass itten az okoskodo barmokra akik azert "utalnak" engem mert a velemenyem az,hogy panelba vagy egyaltalan lakasba nem valo a kutya.

2016. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem ismerek senkit innen,de az egy nagy ostobaság hogy gyerek mellé nem lehet kau. Egyrészt minden nevelés kérdése,ahogyan lehet minden kutyából vadállatot és mintakutyát is csinálni.

Mellesleg a szomszédba van egy kau,komondor és moszkvai és bár nehéz fejű a kau,a kisgyerekekkel nőttek fel, erős személyiségű gazda mellett,soha nem voltak verve de az alapszabályok már odakerülésükkor le lettek tisztázva,és védik a házat, gyerekek nyúzhatják,bár nyilván nem hagyják felügyelet nélkül gyereket és kutyát,az felelőtlenség bármilyen helyzetben,és hallgatnak a kutyák a gazdára. Emellett az állatokhoz vannak szoktatva,így nem nyirják ki a csirkéket...


A menhelyen meg ordít a kau,mert elcseszték a nevelését... ez a nem mindegy! :(

2016. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

Igy igaz,egyetertek az elottem iroval :

Minden a nevelestol fugg.

Viszont a KAU termeszetetol fogva sokkal agreszivebb mint pl a KAJ,szerintem nem annyira megbizhato es ezt alatamasztja bennem meg par eset amirol hallottam,ahol gyerekre vagy csaladtagra vagy akar a gazdajara tamadt a KAU es olyan gazdinal ahol szerintem (SZERINTEM,de tevedhetek) nem volt baj a nevelessel. Na es a nemetjuhaszrol ugyanez a velemenyem.

Nekem egy KAJ es Kangal keverekem van,ismerem a szuleit is,mindketto kivalo hazorzo de a csalad gyerekei szo szerint cibaljak,tepik oket,visitoznak korulottuk es ezt ok szo nelkul turik:)

Nem orjongenek,nem ugatnak potyara annyit mint egy KAU de jaj annak az idegennek aki beteved a teruletukre.

2016. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!