Régebbi kutyás könyvekben miért nem szerepel a kínai kopasz kutya?
Figyelt kérdés
Pl Szinák-Veress Kutyakalauz 1992 s kiadás és nincs benne (egyébként jó könyv). A shar pei benne van, ami szintén kínai és elvileg később is ismerték el, hiszen az ő száma 309, míg a meztelené 288. Nem volt még Európában/Magyarországon ilyen kutya? Vagy miért?
A válaszokat előre is köszönöm.
2016. márc. 30. 17:52
1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, meztelent akartam írni, nem kopaszt.
2016. márc. 30. 17:57
2/4 anonim válasza:
Mert nem tartották fontosnak beleírni, valószínűleg azért, mert egy darab se volt az országban, és senki nem ismerte. A '93.as határozó kézikönyvben benne van, meg több olyan fajta is, amiről azóta se hallottam :D
3/4 anonim válasza:
Van egy jóval korábbi kutyás könyv, nálunk "Nemzetközi kutyaenciklopédia" címmel jelent meg, kb. 20 évvel az eredeti angol nyelvű kiadás után. Abban szerepel a kínai meztelen kutya, meg a többi is (perui pl.). A Szinák-Veress-féle "Kutyakalauz" gyakorlatilag annak a koppintása, csak rövidítve, kicsit változtatgatva itt-ott, meg más képanyaggal; de mivel ezek a fajták gyakorlatilag ismeretlenek voltak nálunk akkoriban, nem tartották fontosnak beleírni.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kár pedig... ;)
2016. márc. 31. 11:20
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!