Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ragasztott bele matricát...

Nem ragasztott bele matricát a kötelező oltásnál az orvos tavaly. Azt mondta nem kell, ez igaz?

Figyelt kérdés

Szerinte a rendszerben megvan,ha a chipjét leolvassák valahol.Bilétát már 2 éve sem adtak,de most már az oltás matricáját sem ragasztotta bele a könyvébe.

Ma viszont megsérült a kutyám,nem súlyosan,de ellátást igényel,aminek állatorvosi költségei lesznek.Mivel biztosítást kötöttem rá,a biztosító fizeti az ellátás költségeit,de kérnek a kiskönyvről másolatot,chipszámot,stb...

Ez alapján tehát ők a chipszám alapján le tudják majd hívni a rendszerből,hogy az oltással rendelkezik-e a kutya?


2016. márc. 30. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem chip mellett is beragasztotta a könyvbe a matricát, nem tudom, hogy mennyire kötelező, de a biztosító szeret mindenbe belekötni.
2016. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Be kéne,hogy ragassza.

De be írva a könyvbe be lett,hogy oltva van????


Mert ha nincs az gáz.

2016. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem,nincs.2014-es a legutolsó oltási bejegyzés,a régi dokinknál beírtak/ragasztottak,de akire váltottunk,az akármennyire jó/jobb is,mint a régi,mégsem ragaszt,nem nyomtat kórlapot,stb...,az adminisztráció csak a gépébe van beírva,én pedig sosem kaptam semmit semmiről.Max recepteket,mikor beteg volt a kutyi.Sajnos rendszeres látogatók vagyunk,mert bőr-,és szembeteg.
2016. márc. 30. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szépen visszamész és BEÍRATOD vele és még matricát is ragasztass be. Olyan nincs, hogy nem ragasztja be, te csak a kiskönyvvel tudod igazolni, hogy oltott a kutyád. Hiába van benne a rendszerben, egy (hasra ütök) bkv-s utazásnál pl. senkit nem az érdekel, mi van a rendszerben, hanem hogy ott van-e bejegyzés az oltási könyvben vagy sem!


Egész egyszerűn lusta a doki. Az oltás árában egyébként a matrica is benne van, követeld meg tőle, hogy beragassza és ne hagyd magad lerázni.

2016. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy hatályos rendelet.


"(5) Az oltást végző szolgáltató állatorvos köteles:

a) az oltás beadását a helyszínen az oltási könyvben igazolni (az oltás időpontja, a felhasznált oltóanyag neve, gyártási száma, az oltást végző állatorvos aláírása, kamarai bélyegzőjének lenyomata);"

[...]

"g) az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság által térítés ellenében kibocsátott, az adott évre érvényes biztonsági jellel ellátott öntapadós címkével az oltási könyvben érvényesíteni az általa végzett oltásra vonatkozó bejegyzését;"

stb.


Én abban se lennék biztos, hogy a kutya egyáltalán megkapta az oltást, ezt a hülyét meg sürgősen elfelejteném. Ha megkapta az oltást, akkor ott a matrica mellette, csak be kell ragasztani és nyomni rá egy pecsétet. És ezt előírja a jogszabály. Hülye-e a doktor úr vagy csaló? Egyik se túl szívderítő lehetőség.

2016. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmit akkor szoktak csinálni, ha valakinek kell a matrica, persze, oltás nélkül. Valami nem kerek a dokiddal.

A petvetdatában nézd meg a chipnél, mi van bevezetve utolsó oltásnak a kutyádnál.Azt te is meg tudod nézni.

Ha valami hibádzik, következik a dokinál az aztalborítás.

2016. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat,nagyon hasznosak voltak!!!

Megnéztem,és hogy mi szerepel?


Legutolsó oltás: Merial Eurican LR, 2013.07.06


Ennyit erről.Megyek hozzá délután!

A slussz poén,hogy mikor elkezdtem vele tavaly hozzá járni,közölte,hogy még csak nincs is a nevünkön a kutya (4 éve volt akkor már nálunk),és hogy akkor ezt ő most beírja.Mondtam is,hogy milyen rendes,figyelmes,és átkoztam tovább az azelőtt otthagyott hanyag,lehúzós dokikat...

Nem semmi!Mi jöhet még???

Amúgy nagyon ért a kutyimhoz,eddig seperc alatt összekapta,nagyon jó kezeléseket adott,és nem is került horror összegbe.Az előző doki csak kísérletezgetett,meg mindenféle vizsgálatokat csinált tök feleslegesen,csak hogy vigyük minél többször (az,hogy bemész hozzá,maga 4-5000 Ft-vizsgálati díj jogcím alatt-,és akkor csak beléptél az ajtón,még hozzá sem ért a kutyához...),de nem kezelte rendesen a kutyámat.

A mostani dokink meg végig kedveskedik,vakargatja,türelmes,és még a kezelések után is vagy 2-3 percig ölébe,vagy tenyerébe hajtja a kutya fejét,és üntyümpülümözik neki,meg simizi,dícséri.

Na de majd kiderül a turpisság! :(

2016. márc. 31. 10:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért az előző orvosotokat is elő lehet venni. A 2014-es oltást, ha ő adta még be, akkor neki kellett volna regisztrálnia. És a tulajdonjogot is neki kellett volna rendezni az oltási könyvön.
2016. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól még lehet az orvos jó szakember, hogy adminisztrációban egy lusta disznó :D
2016. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!