Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A minap láttam a saját szememm...

A minap láttam a saját szememmel, hogy a kutyusomat a szomszédom rugdossa! Mit tehtek ellene?

Figyelt kérdés

Albérletben lakuk mind a ketten, van egy kis közös kert. Nekik is van kutyájuk, valamilyen kevereék, de öreg kuytus már (8-9éves). Amikor ideköltöztünk rendesek voltak, mondták, hogy nyugodtan kintlehet a kutya a kertben, őket nem zavraja. Persze melette naponta kivisszük a kutyafuttatóra! Ki is szoktuk engedni 10-15 percre az udvarra, mikor hazaérünk a munkábol. Vizslánk van, 1 éves és elkezdett rohangálni, játszani és kijöt az a BAROM és akorát rúgott bele, hogy hallottam azt a mély dübörgő hangot és persze a kutyám vonyitását is. Rögtön ki is ugrottam, hogy rendesen leszidjam de tagadta az egészet. Meg is volt lepődve, hogy ott állok az ajtóban.

De ha ez még nem elég, a főbérlőnek azt mondják, hogy a mi kutyánk ássa fel a kertet, pedig az ő kutyájuk csinálja! Igaz, mikor ideköltöztünk ásott a miénk is ,de megtanulta, hogy nem szabad. Plusz még olyanokat mesélnek a tulajnak, hogy eláztattuk a fürdőszobát, kitörtük az ablakot, meg nem törődünk a lakással. Most szinte hetente jön hozzánk a tulaj, vagy telefonál, hogy minden rendben van e.

Mit tehetnék? Velük nem lehet beszélni.


2008. szept. 22. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez olyan helyzet mint a miénk. Nekem elég sok időmbe került mire egyszer telóval felvettem, hogy belerúg a kutyámba. Próbálj valamilyen kézzel fogható bizonyítékot találni, csinálni, és irány a rendőrség. Én is feljelentettem, nem lett belőle ügy, de ahhoz elég volt, hogy befogja a mocskos pofáját, és békén hagyjon minket. Nem tudom miféle a szomszédod, de megpróbálkozhatsz egy szóbeli fenyegetéssel, hogy feljelentést teszel rágalmazásért, és hitelrontásért. Esetleg a főbérlőt megkérheted, hogy vegye fel, ha legközelebb is bemárt benneteket, hogy legyen hanganyagod. Vagy próbáld lefotózni a kutyáját, ahogy felássa a kertet. Hidd el, a legtöbb ilyennek csak a pofája nagy, de ha látja hogy nem hagyod magad meghúzza magát. Nehogy elköltözzetek egy ilyen állatbarom szarláda miatt.
2008. szept. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem is ez jutott eszembe, remélem egyszer sikerül! Sajnos a tulja az ő oldalukon áll, mivel rendesen benyalták magukat, meg már több mint 6 éve itt laknak.

Mikor idejöttünk (kb fél éve) arról meséltek, hogy az előző 5-6 lakó milyen görény volt, meg hanyag. Most meg mi vagyunk a teritéken. :(

2008. szept. 22. 09:01
 3/8 A kérdező kommentje:
*tulaj
2008. szept. 22. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
hát,nagyon gáz a helyzet.én személy szerint legszívesebben a pasit felrúgnám,mint ő a kutyát!szerintem menjetek át hozzá,és nyugodt hangon mondjátok meg neki hogy:legyen szives állítsa le magát,nem a kommunizmusban él,amikor mindenki jelentgeti a másikat!felejtsen el titeket,köszönésen kívül ne foglalkozzon veletek!de ha folytatja,ezt a kutyarúgós,jelentgetős dolgot,nagyon megüti a bokáját....és gyertek el!!
2008. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbáltunk vele beszélni, de nem lehet, még neki állt feljebb, hogy én meggyanúsitom őt!

Elköltözni pedig még sajnos nem tudunk, mivel a lakásbérleti szerződésben az áll, hogy ha egy évnél hamarabb elköltözünk, akkor nem kapjuk vissza a kauciót. Az pedig 120ezer ft. :( sajnos e téren meg van kötve a kezünk.

2008. szept. 22. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Én meg őt rúgnám fel, mint a tököt!!!

Nem értem, hogy miért nem hoznak már valami szigorúbb törvényt az ilyen mocsodék "emberek" ellen!!

Egyébként én megkérdezném a rendőrséget, hogy mit lehet tenni, hátha adnak valami jó tanácsot!

2008. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajnos hiába van bizonyíték, ha az állatkínzókat nem zárják börtönbe. max egy figyelmeztetést kap vagy pénzbirságot és ugyanúgy folytatja rugdosást. a kutya nem marad meg a házba amíg dolgoztok?
2008. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De, megmarad! Sőt valószinű, hogy az udvaron megőrülne egyedül egész nap! Szoba-kutya, velünk alszik! :) Csak akkor engedjük/engedtük ki az udvarra mikor hazaértünk és nem tudtuk rögtön elvinni sétálni. Ez azért volt jó, mert nem kellett neki még várnia, hogy elvégezze dolgát. Rögtön kiment, pisilt egyet és jött be, hogy ismét üdvözöljön minket! :)
2008. szept. 22. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!