Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tetszik neki ha nem...

Nem tetszik neki ha nem foglalkozunk vele (? )

Figyelt kérdés
Sziasztok! van egy tündéri kiskutyám, most lesz 2 hónapos, és ha nem figyelünk rá már csak egy picit is, nem tetszik neki. ha nem jöhet be utánunk a szobába már vonyít szegény de persze egyből abba hagyja ha fel vesszük vagy csak megsimogatjuk. hogy lehetne meg tanítani arra hogy nem lehet mindig kézben, és nem tudunk minden másodpercben vele foglalkozni?

#kutya #kiskutya #vonyítás #nem figyelünk rá
2016. márc. 19. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem reagáltok a vonyításra. Nem kapkodjátok fel, ha hisztizik. Éppen most kezditek szuperül elrontani a kutyátokat, ha így folytatjátok.
2016. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Nekem a macskám ilyen,próbáltam leszoktatni,de feladtam,és muszály voltam minden percben játszani vele.És képzeld el,úgy szokott le róla,hogy törődtem vele.Ha te is foglalkozol vele gyakrabban,akkor leszokik róla,hidd el.
2016. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: Rendben köszönjük

Második: rengeteget foglalkozunk amúgy vele szinte mindig valaki

kb ha 5 percig van egyedül és már vonyít de akkor majd nem vesszük figyelembe :/ :)

2016. márc. 19. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 11:55

A macska nem kutya. Másként "működnek".

2016. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnia a kiskutyádnak, hogy nem lehet mindig a középpontban. Nagyon kicsi még. Ahogy nő, szépen megszokja az általatok felállított szokásokat. Persze, idő kell hozzá.
2016. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutya falkaállat, és ti vagytok a családja. Mivel még nagyon pici, mint egy csecsemő, erősen kötődik, és stresszt okoz neki, ha magára marad.

Ettől függetlenül, fokozatosan rá kell szoktatni az egyedüllétre is. Először pár percig, és folyamatosan egyre többet maradjon egyedül.

Ha hisztizik, sír, arról ne vegyetek tudomást, ne vegyétek fel, ne rohanjatok hozzá, mert ezzel azt tanulja meg, hogy célt ér a hisztivel.

Türelem, következetesség.

2016. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon szépen köszönjük :)
2016. márc. 19. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig felveszitek, és simogatjátok, azzal megerősítitek benne, hogy csak hisztizni kell, és foglalkoztok vele. Meg kell tanulnia elfoglalni magát, akkor is, ha otthon vagytok, mert amikor elmentek otthonról, nem tud majd mit kezdeni magával, és abból lesz a vonyítás.
2016. márc. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!