Kiskutyám most lett 1 éves és hát ez az első szilvesztere. ( Labrador) Mit tegyek?
Lényeg, hogy zárható helyen legyen, ahonnan tuti nem tud kiszökni. Ha a pince ilyen, akkor jó. Vidd ki többször az udvarra legalább, hogy tudjon vécézni, mozogni, de pórázon. Amíg abba nem hagyják, addig maradjon a pincében, napi több ilyen pórázos sétával.
Állatorvos ad enyhe nyugtatót is holnap éjjelre.
Ha ott van,akkora következő durrantgatás is trauma lesz.
Amennyiben azt akarod, hogy ne parázzon a durranástól,akkor 2 lehetőség van:
1. könyörögd be a kutyát
2. Töltsétek a szilvesztert a kazánházban
A lényeg az, hogy a kutya egyedül van, fél a durrogástól, nem érti mi van. Amennyiben lát téged és ahzt is hogy nem félsz tőle, akkor ő sem fog.
vadászkutya analógia. puffogtassál mellette nyugodtan, látja rajtad, hogy ez nem veszély, így ő sem parázik és lövés után ugrik a "vadra".
Persze ennek is van hátulütője...
A kutyám egy petárda után csüggedten jön vissza, hogy nem hozott semmit, mivel lövésnek véli...
NEEEEEEEEEE!
Amit az egyes írt, azt ne!!!!!!
ne nyugtatózd a kutyádat!
Nevelés kérdése minden.
Egyébként gyógyszerfüggő lesz, mint az emberek is..
Csak bemásolom, mert máshova már leírtam, mik a szilveszteri teendők kutyás háznál:
- Minden állatot zárjunk el szökésbiztos helyre, ne hagyjuk őket a kertben, még jó kerítés mellett sem! Egy halálfélelmében menekülő kutyának kevés kerítés akadály, és sosem tudhatjuk, mikor dob be valaki egy marék petárdát, amitől az addig nem félő kutya is bepánikolhat. A legjobb, ha velünk lehetnek a lakásban, ahol tudunk rájuk figyelni.
- Sétálni, de lehetőleg a kertbe is csak pórázon vigyük a kutyát, a nyakörvet pedig állítsuk olyan szorosra, hogy semmiképpen ne tudja kihúzni belőle a fejét. Legjobb a fém csatos bőr/szövet nyakörv (a műanyag csat hajlamos eltörni, főleg hidegben), vagy fojtónyakörv, és az erős bőr- vagy szövet póráz.
- Nyakörv és gravírozott fém biléta legyen a kutyán egész nap, otthon is, hogy ha véletlenül mégis sikerülne eltűnnie, akkor is legyen esélye gyorsan hazajutni. A bilétás kutyák sokkal nagyobb eséllyel és gyorsabban kerülnek meg, hiszen nem mindenkinek van ideje és lehetősége a talált kutyával állatorvoshoz rohangálni chipet olvastatni; egy telefonhívás jóval kevesebb macera a megtalálónak, könnyítsük meg a dolgát, hogy elérjen minket!
- Természetesen a regisztrált chip is ugyanilyen fontos, hiszen a nyakörvet le is vehetik róla, leeshet a biléta, bármi történhet, akkor csak a chip marad. Ellenőrizzük a [link] -n, hogy kutyánk adatai regisztrálva vannak-e, illetve állatorvosunkkal ellenőriztessük azok helyességét (a nyilvános keresésnél nem szerepelnek a gazda adatai). Hiába találják meg a kutyánkat, ha utána nem tudnak minket elérni.
- Otthon, ha elkezdődött a durrogás, próbáljuk a kutyát nyugodt állapotban tartani. Ha rohangálva pánikol, vegyük pórázra és tartsuk magunk mellett nyugodt pozícióban. Egyébként ne foglalkozzunk vele, mutassunk jó példát a közömbösségünkkel, véletlenül se simogassuk és beszéljünk hozzá kedves hangon megnyugtatásul, mert ez számára dicséret, azt jelenti: "Nagyon okos vagy, hogy félsz, ezek a hangok tényleg veszélyesek", ezt pedig nem akarjuk közölni vele. Ne sajnáljuk látványosan, csak segítsünk neki a lehetőségekhez képest nyugodtan átvészelni az éjszakát.
- Ha megtörtént a baj, és a kutya mégis elveszett, minél gyorsabban jelentsük be az állatorvosunknak, aki átírja a chip adatbázisban is, hogy elveszett a kutya, és még egyszer egyeztessünk adatokat. Nézzük az interneten az elveszett-talált kutyákkal foglalkozó oldalakat, fényképes, minden adatot tartalmazó hirdetést osszunk meg facebookon a megfelelő helyeken, hívjuk fel a környékbeli állatorvosokat, állatmenhelyeket, sintértelepet, jelentsük be, hogy milyen kutyát keresünk, és készítsünk plakátokat. Ne csak a közvetlen környezetünkben gondolkodjunk, mert félelmükben a kutyák nagyon messzire tudnak menekülni, és sajnos ritkán jegyzik meg a visszautat.
- Ha kutyát találunk az utcán, ne hagyjuk a sorsára! Gondoljunk arra, hogy akár a mi kutyánk is lehetne, valaki valószínűleg nagyon várja haza. Ha csak erre az egy éjszakára be tudjuk fogadni, már rengeteget segíthetünk vele: megmenthetjük a megfagyástól, a halálfélelemben autó alá ugrástól, és attól, hogy soha ne találjon haza. Ha nincs rajta biléta, szilveszter után el tudjuk vinni állatorvoshoz vagy egy közeli állatvédő szervezethez chipet olvastatni, és lehet, hogy egy óra múlva már otthon lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!