Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van ez? :D

Most akkor hogy is van ez? :D

Figyelt kérdés

Adott a két kutyám, 3 és 5 évesek. Eddigi életükben sok-sok bolti csirkét ettek, aminek meg is lett az eredménye: szőrhullás, kiütések, vakarózás, szemvörösség, hányás, hasmenés, ivaros szukámnál a tüzelés rendszertelensége (voltunk orvosnál vele, több hét és sok pénz után sem talált szervi rendellenességet).

1 éve édesanyám munkatársától (aki igazi háztáji, kapirgálni képes csirkéket nevel és ad el) vesszük nekik a farhátat, fejet, lábat, maradékot, valamint marhabelsőséget az állateledelesnél. Amióta Ezeket eszik, semmi jele semmilyen addig tapasztalt tünetnek. Egészséges a szőrük, nincs fosás vagy hányás. A szuka tüzelési ideje pöccre pontos.

A bolti csirkéket mennyi gyógyszerrel tömik, hogy képesek felborítani egy kutya hormonháztartását? Voltaképpen nem a csirkehúsra allergiás a kutya, hanem a rengeteg, a húsba nyomott bigyóra?

Hogy van ez?


2015. nov. 25. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Uhh hát lehetséges. Ki tudja mit eszünk...szomorú. Van amit jobb nem is tudni.

Szerencsére a kutyáid most már jókat esznek és egészségesek :)

2015. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így. Én azért nem barfozok, preyezek, akármizek, mert nincs NORMÁLIS húslelőhelyem, nincs háztájim se (furán néznének az első emeleten), a bolti, embernek sem feltétlenül jó antibés, tápon nevelt, mindenféle szintetikus szerekkel tömött tollas szörnyből készült termékkel nem szeretném tönkretenni a kutyámat. (Így is nagyon érzékeny bélflórával van megáldva.)


Szóval igen, a hiba a "szintetikus tyúkhús"-ban van.

2015. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezen semmi fura nincs, ma már elég köztudott, hogy a bolti hús nem igazán egészséges és finom. Ezért sem bírom a Barf meg Prey mániásokat amikor lenézik a tápot. A bolti csirkénél nem sokkal rosszabb, biót meg nem sok ember talál vagy engedhet meg magának.
2015. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kapnak a húsok mellé csúcstápot is, mert kicsi a hűtőm, fagyasztóládának nincs hely. Régóta ezzel a táppal etetek, így emiatt nem lehetnek allergiásak. A husit sem nyersen kapják, csöppet rottyan a tűzön és kész is.
2015. nov. 25. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Csak bolti húsokkal etetek. Vagyis, vágóhídról hozottakkal, és piacon vásároltakkal. Semmi baja a kutyáimnak.
2015. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lelőhellyel lehetett valami gond. Nem okozhat ilyen tüneteket az antibiotikum mert ki kell hogy ürüljön teljesen mire piacra kerül. Nálunk sosem volt még gond a húsokkal.
2015. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ahol vettem a bolti húst: Tesco, Auchan, párszor Reál. Azt az igazi vizes húsú, felpuffadt bojlercsirkét, ami lufiként fekszik a hungarocelltálcában. :S
2015. nov. 25. 13:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Ilyen helyeken sosem veszek húst a kutyáimnak.
2015. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most már én se... Sajnos jól kiszúrtam a kutyáimmal, miszerint "ami nekem jó, az nekik is"... Hülyeség.
2015. nov. 25. 14:12
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen, én sem veszek innen, az Auchanban kapható hús konkrétan BÜDÖS. Mi a Metro-ban szoktunk venni húst, ott mindig kiváló minőségű, van tanyasi csirke is, ezt használjuk leveshez, 2.000 Ft, szóval nem kevés pénz, de legalább normális, sárga, normálisan nevelkedett.

Egyszer egy ismerősöm mondta, aki állatboltban dolgozik, hogy igazi csirkeallergia kevés kutyának van, amit manapság csirkeallergiának hívnak, az valójában gabona allergia, mert a tápok (az olcsó tápok) olyan csirkéből vannak, amelyek ilyen gyorsított eljárással felhízlalt csirkék, tele gabonával..pontosan nem tudom, hogy hogy fogalmazott, de az a lényeg, hogy még a tápoknál is vannak különbségek, a prémium csirke tápok (pl. Orijen), azok simán jók, de az olcsóbbak nem igazán..bár ugye ezt nagyon nem lehet tudni, hogy ki milyen csirkét használ a tápba.

A Barfhoz nagyon nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem, pont azért, mert ha csak a jó minőségű húst venném, akkor megszaladna a blokkon lévő összeg, a rosszakat meg én sem eszem, nem akarom a kutyáknak adni, ami büdös..


Ezért nem lenne szabad egyébként az embereknek sem megvenni..egy igazi húslevesen meglátszik, hogy melyik készül jó csirkéből és melyik nem..csak manapság kinek van ahhoz ideje/pénze, stb hogy saját magának termelje meg az ételt, mikor sok ember egész nap dolgozik, gyorskajákon/menün él, és hazaérve örül, hogy beeshet az ágyba...:(

2015. nov. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!