A kombinált és a veszettségi oltást adhatja egybe az állatorvos?
Nemrég vittem a kutyámat oltatni, mert sajnos 2013-bam került hozzánk (6 éves kutya), viszont azóta egy kötelező oltást sem kapott meg. Az hogy miért, az hosszú, a szüleim mindig halogatták hogy majd elvisszük, majd elvisszük, aztán mindig el lett felejtve. De mostmár rendesen lesz oltatva.
Az a lényeg hogy most nem rég elvittem őt, kapott kiskönyvet, kapott chipet, és kapott egy szurit.
Összesen 8000 Forintot fizettem. A doki azt mondta hogy bepótoltunk mindent ami elmaradt eddig. Mutatta a matricát, hogy ez a kombinált oltásé, és mielőtt eljöttünk azt mondta, hogy nem felejtsem el, hogy a veszettségi oltás évente kell.
Miután eljöttem akkor néztem a kiskönyvében, hogy veszettség elleni oltás matrica vagy beírás nincs benn, csak a chip és a kombinált oltás matrica.
Akkor most azt nem kapta meg?? De akkor miért mondta, hogy most mindent bepótolunk? Meg miért úgy köszönt el, hogy ne felejtsem el évente a veszettségit? Ha nem adta volna azt mondta volna hogy majd hozzam vissza, nem?
Bocsi ha kicsit értelmetlen a kérdés de most össze vagyok kicsit zavarodva.
Mi az általános kötelező veszettség oltás előtt két héttel vittük kombináltra és azt mondta a doki hogy még tegyünk rá min. 2 hetet a veszettség oltása előtt.
Tehát 4 hét várakozás...
Bár a miénk kiskutya de sztem nincs különbség..
Kérdezd meg az orvost.
Egyébként szokták egybe is adni a kombináltat a veszettség ellenivel, ezt a gazdi dönti el. Ha egybe kapja, akkor egy kicsit olcsóbb, mint külön-külön, viszont az én kutyámat pl. nagyon kiütötte. Valószínű sok volt neki, ami a 2 oltóanyagban volt. Azóta külön kapja, 2 hónap eltéréssel.
De tényleg kérdezd meg, mert ha nem ragasztotta be az oltási könyvébe mindkettőt, és történik valami, akkor nem tudod igazolni, hogy a kutyád rendesen van oltva.
Pontosan milyen feliratú matrica van az oltásiban? Nem lehet, hogy csak veszettségit kapott és véletlen a kombinált helyére ragasztotta???
Alapból ha soha nem volt még oltva a kutya , akkor először 2 hét különbséggel kell kapnia 2 kombinált oltást, amik fertőző, halálos betegségek ellen védik a kutyát. Majd ezután két hétre mehet a veszettségi. 1 kombinált oltás SEMMIT nem ér, ha korábbi években nem voltak oltásai. Úgy tudom, hogy a kutya egy éves koráig csak külön érdemes beadatni, utána mehet egybe a két fajta.
Ismerősöm gordon szettere mondjuk nem bírja, a nagykombi úgy kiütötte, hogy tök kába volt...így ő külön kapja.
Mindenképpen kérdezz rá a dokinál, mert nekem sántít a dolog...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!