Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves foxrerrier kutyusom...

2 éves foxrerrier kutyusom egyáltalán nem fogad szót, sőt olyan mintha nem is hallaná ha hívom! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Néha figyel rám néha nem,és képtelen vagyok szófogadásra nevelni...mert hívásra,parancsszóra sem reagál!!! Doki szerint a hallása tiszta.
2008. szept. 11. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld nevelni,mikor pórázon van.Akkor kénytelen lesz rádfigyelni.
2008. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs hozzászokva a pórázhoz,mivel kertes házban lakunk,de mikor már nagyon berágok rá előfordul h megkötöm,s úgy néz rám mint akit halálra itéltek!!!Tök meg van ijedve (sose bántanám) s csak fülét farkát összehúzva fekszik!!!
2008. szept. 11. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami kajával próbáld magadhoz csalogatni és ha odajön,add is neki oda. Jutalmazd meg midnig egy kis falatkával, és dícsérd! Egy idő után kaja nélkül is sikerülni fog a behívás.

Ha nagyon nem fogad szót,vidd el kutyasuliba,nagyon hasznos.

2008. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A foxi nagyon önfejű, nem egy nevelhető fajta, fel is hívják rá mindenhol a figyelmet, ahol ilyen kutyust árulnak ill. adnak ajándékba.
2008. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat..ha vkinek még van evvel kapcsolatban tapasztalata kérem irjon!!
2008. szept. 11. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy a kutyák csak annak a szavára hallgatnak feltétel nélkül akit elismertek vezetőjüknek, vagyis tényleges gazdájuknak. Persze emellett még nagyon sokminden dominálhat, mint pl. amit az egyik előttem szóló is írt.

Lehet, hogy még nem alakult ki benne az az érzés, hogy te vagy a fölérendeltje. Különben az is előfordul, hogy a kutya választ gazdát magának és nem fordítva. Szerintem se alkalmazz vele szemben erőszakot, mert az csak ront a helyzeten!

2008. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen a foxterrier egy külön kategória,kis ártatlan de keményen kell fogni ,okos és mindíg megpróbál túljárni az ember eszén.A milyenk is ilyen de a jutalomfaliért mindent megcsinál,persze ha akar.Mindig dolga van és nem ér rá veled foglalkozni.Tehát juti fali és dicséret és sok türelem.
2008. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat...
2008. szept. 16. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!