Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom, hogy merjek-e a...

Nem tudom, hogy merjek-e a kutyám mellé egy másik kutyát hozni. Szerintetek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Másfél éves bolognese kutyánk van, és a múltkor befogadtunk egy kóbor keverék lány kutyát. Meg akartuk tartani, de egyszerűen nem lehetett a bolognese kutyától. Erővel be akarta fedezni. Jól nevelt kutya, engedelmes is volt. Eddig. Akkor azonban rá sem ismertünk. Nem hallgatott se a szép szóra, sem akkor ha kiabáltunk rá. Amikor rácsaptunk az orrára, ránk morgott, majdnem meg is harapott minket. Szinte egész nap az ölünkben kellett tartanunk vagy az egyiket, vagy a másikat. Egyszerűen nem lehetet mind a kettő a földön, mert ahogy letettük, már szaladt is rá a bolognese. 3 napig bírtuk így, aztán a keverék kutyust el ajándékoztuk, épp emiatt a gond miatt. Teljesen kikészültünk ebben a három napban. Viszont én szeretnék majd egy boxer fiút hozni mellé, persze 8 hetesen. Ugye vele nem fog így viselkedni a kutyánk. Bár tudom, fiú lesz, az teljesén más, de azok után amit csinált én már alig merem idehozni. Hogy megy ez náluk? Megszagolja, és ahogy megtudja hogy fiú, nem fog ráugrani? És ha netán mégis, akkor hogy szoktassam le erről?
2015. okt. 15. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A bolognese egy elkényeztetett, uralkodó és veletek is domináns hisztérika. Ne haragudj, hogy így írom le, de ha ennyire kifordul magából egy másik kutya miatt, ott bajok vannak, nem kevés. Kitört belőle a domina, mindenáron tudatni akarta a másikkal, hogy "én területem, én embereim, takarodj!". Az meg, hogy kis híján meg is harapott...

Amíg így viselkedik, eszed ágában se legyen hozni egy 8 hetes kiskutyát. Ha a nagyon így kiakadt, a kölyökkel sem fog másképp bánni.

2015. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha pedig így viselkedik, nem felvenni kell, hiszen akkor nagyobbnak érzi magát. Ez a másik kutyára is igaz: látta, hogy felvettétek, ezéltal az idegen fölé magasodott.

Szigorú nevelés, nem ölbekapás!

2015. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb neveld meg a már meglévő kutyádat, mert a leírásod alapján rettentően domináns még veletek szemben is. Kutyaiskolában kérj segítséget! Ha ez nem opció, ne vigyél másik kutyát!
2015. okt. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De, ezt csinálná a 8 hetes kölyökkel is. Nem fedezni akart, hanem ledominálni a másik kutyát. Ha a másik is kan lenne, még inkább a vetélytársat látná benne.


Mielőtt másik kutyát hoznátok mellé, őt kell megnevelni (tiltható legyen szavakkal a nem kívánatos viselkedés, magyarul fogadjon szót, ha rászóltok), és kutyákkal szocializálni, összeszoktatni. Vannak ilyen kutyasulik, ahol foglalkoznak ezzel, keressetek egyet.

2015. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem tüzelt véletlenül az a befogadott?
2015. okt. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Egyszer sem hagyta magát, volt hogy morgott is, meg meg akarta kapni a bolognesét, de hiába.
2015. okt. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!