Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves Magyar Vizsla kanom!...

1éves Magyar Vizsla kanom! Van abból "hátránya"? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sajnos kiskorában nem sok kutyával tudott össze barátkozni. Szerintetek ilyen idős korban is könnyen barátkozik majd ha idegen kutyákkal akarom össze ismertetni? Vagy van vmi "hátránya" abból hogy kiskorában nem sok kuttyal találkozott?
2010. márc. 15. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen van hátránya. Valószínűleg rosszul fogja fogadni a kutyákat pláne hogy már ivarérett is. De még megoldható a dolog! Ha lehet kedves kutyákkal találkozzon és ne hagyd hogy domináns legyen!
2010. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem az a kutyád magatartásától függ ha agresszív akkor lehet belőle gond...ha barátságos és az emberekkel akikkel találkozni szoktál barátságos akkor az állatokkal is nagy valószínűséggel az lesz.
2010. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lesz, nekem 5 és fél éves beaglem most szocializálódott nekem kutyasuliba
2010. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon barátságos kutya am. Mindenkit imád.

Sajnos erre nem nagyon vannak olyan kutya őrültek mint pl ÉN. Csak kóbor kutyákkal tudtam volna őt ismertetni azt meg szerintem egyik gazdi se engedné a kutyájának hogy kóborló kutyákkal fusson össze a kedvence...

Van itthon egy idősebb kutyánk vele nagyon jól kijön. Néha az idősebb (kisebb fajta) helyre teszi. Meg volt hogy találkoztunk az úton kiskorába pl westi-vel azzal is csak körbe udvarolták egymást. :D

Vagy az erdőbe egy család spánieljével is eljátszott. (nem rég)

Nagyon bánom már hogy nem tudott össze futni több pajtással... :(

2010. márc. 15. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Pedig tuti örülne a futkározásoknak :)
2010. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát attól futunk mi :D A másik kutyánk társaságába.

De erre nem nagy divat az hogy kijönnek az emberek sétálni a kutyával. :( Sajnos. Én a város szélén lakok. Itt vagy a kóbor kutyákkal találkozunk. Akikkel nem engedhetem össze mert nem tudhatom hogy esetleg veszett e vagy vmi.

Vagy épp a szomszéd elengedte a mindig bezárt kutyáját, aki jó eséllyel idegbeteg a bezártságtól És kapunk keresztül látott csak még másik kutyát. :(

2010. márc. 15. 18:18
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt van mellettünk egy hatalmas erdő. (kb. 100méterre) És volt hogy találkoztunk egy családdal és azokkal volt kutya szó nélkül oda engedtem mert tudtam hogy nem vesznek össze. És jól el is játszottak. Nem vagyok én semmi rosznak elrontója. :)
2010. márc. 15. 18:19
 8/11 A kérdező kommentje:
(bocs, semmi jónak)
2010. márc. 15. 18:20
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Van otthon másik kutya, tehát nem idegen neki a kutyatársaság. Hogy kivel haver és kivel nem, azt kutyája válogatja. Nagyobb a valószínűsége, hogy fajtatársakkal és szukákkal jobban kijön.
2010. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Nekünk már lassan 10 éve van egy magyar vizslánk és nekem sosem kéne más fajta!!! :D Ugyszint kan, nekem az a véleményem hogy sosem késő föleg nem náluk!

Mivel a vizsla alapvetően soha nem agressziv senkivel és semmivel, teljesen jól kijön bármilyen állattal főleg ha fajtársról van szó. Természetesen jobb lett volna ha kölyökként megfelelően szocializálódik de tudnod kell a vizsla még egy évesen is kölyöknek számít más kutyákhoz képest! :D Szóval nyugodtan engedd kutyákhoz oda ha netán komoly lenne a dolog az sem baj mert akkor megtanulja hogy ki az erösebb és később ez megmarad benne!

Különben soha nem fogja megtanulnini a kutyaetikett szabályait!

Én hoztam ki egyszer egy 4 éves fiú vizslát az Illatos utról,és hazavittem az enyémhez mert megsajnáltam.Agressziv megynyilvánulásai voltak vele szemben nemis egyszer val. uezért,mint nálad. De 2 hét komoly nevelés hatására teljesen megváltozott és egy tündéri kutya lett belöle! Az un. pofaszíjat használtam a nevelésénél olyat ami a lovaknak van.Nagyobb szaküzletben beszrezheted,árban sem sok.Nem bántotta többet a másikat és más kutyákat sem mert elfogadott falkavezérnek,tudta hogy én vok a főnök.

Minden hozzáálláson és a neveléseden múlik! Vizsla elég értelmes,okos kutya ahhoz hogy tudja mit várnak el tőle.

Tehát sok sikert kívánok a vizsidhez,foglalkozz vele nagyon meg fogja hálálni! :)

2011. febr. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!