Le fog bénulni a hátsó lába?
Van egy kutyám, 7,5 éves. Közepes méretű, spánieltől kicsit nagyobb, 18 kg.
Úgy 1 éve észrevettem, hogy remeg a hátsó 2 lába, de nemvolt más panasz igazából, és az orvos azt mondta, hogy lehet, hogy gyenge, járjak vele sétálni rendszeresen (addig is sétáltam vele majdnem minden nap (munkahelyi beosztástól függött, volt heti 2 nap, mikor reggeltől estig dolgoztam, így akkor nem tudtam vele sétálni), és kertünk is van, sokat van kint. Szaladgál, ugat, stb. mint a kutyák többsége.
Mostanában észrevettem, hogy ha fésülöm, és a faroktövénél járok, akkor nyüszít, és leül/fekszik, nyilvánvalóan fáj neki, plusz néha az egyik lábát felemelve tartja pár percig, mintha nem tudná kinyújtani.
De amúgy úgy fut, mint egy ereje teljében lévő agár, tehát annyira nem fájhat neki, mert pörög, ugrál, futkározik, jókedvű.
Tudom, hogy nem mai kutya, de azért a 7,5 év nem hiszem, hogy nagyon öregségre utalna.
Változó, hogy mit eszik, van hogy konzervet, van, hogy prémium tápot, vagy házikosztot.
Valaki tapasztalat? Tudom, hogy orvos többet mond, csak érdeklődök, hogy más hogy tapasztalta, nekem ő az első kutyám, aki velem van idősen is. (a legelső kutyámat elvitették anyámék menhelyre, mert megharapott, a saját hülyeségemből, pedig könyörögtem, hogy maradjon, mert imádtam, és nem harapott akkorát..) a másik kutyánkat pedig megmérgezték, így 2 évesen meghalt, hiába kezeltük napi vitaminnal, infúzióval, nem élte túl :(
Lehetőleg ne ahhoz az orvoshoz vidd vissza, amelyik gyengeségre hivatkozott.
Sanszos, hogy a gerincénél van gond .
A mi vizslánk is cauda eqinás, 8 éves korában jelentkeztek először a tünetei -- hasonlóak, mint a te kutyádnál. Több állatorvos is látta, klinikán is volt. Azt mondták, hogy röntgenfelvétellel már fél éves kor körül kimutatható a hajlam (a hajlam, nem a már kialakult betegség), és a kutya legfeljebb egy éves koráig műtéttel megelőzhető a kialakulása, de az komplikált, kockázatos és drága műtét. Viszont ennyi idős korában már nem nagyon lehet vele mit csinálni az állandó fájdalomcsillapításon és gyulladáscsökkentésen kívül. A folyamatot nem lehet lassítani, megállítani vagy visszafordítani, de elég lassan zajlik le.
Nekünk ezeket mondták az állatorvosok.
Ennek már több éve, a kutyánk azóta hol jobban volt, hol rosszabbul. Még mindig nem bénult le teljesen, de nagyon leromlott az állapota, már gyógyszerek mellett is fájdalmai vannak, nehezen mozog, járás közben jobbra dől, szóval komolyan gondolkodunk az elaltatásán.:-((
Azt nem hiszem, hogy nem lehetne műteni idősebb korban, ez szerintem nem igaz. Nekem a 12 éves kutyámat is tudták volna műteni (bár nála előbb még gerincfestés kellett volna eldönteni, hogy pontosan hol a gond), mi nem vállaltuk a műtéti kockázat miatt, meg mert mondták, hogy lehet, nem javítana az állapotán, de még ronthat is.
De olvastam 8-9 évesen műtött ilyen kutyáról és teljesen meggyógyult. A cauda equina sajnos fájdalmas is, nem csak bénulást okoz, a műthetőség nyilván lehet egyedi esettől függő, de általánosságban nem jelenthető ki, hogy csak fiatalon műthető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!