Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Territoriális viselkedés...

Territoriális viselkedés visszaszorítása. Ötletek, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott kutya. Lakásban van, naponta kb. 3 órát sétálunk. Ivartalanított 2éves kan.

Valószínűleg jagd terrier és amstaff keveréke (nesze nekem, én beagle-t akartam :D).


Leszögezem, hogy nagyon sokat fejlődött a kutya mióta nálam van, minden más szempontból nagyon engedelmes.


Az a bajom, hogy nagyon territoriális, ha valaki bejön a szobába aki nem abban a szobában lakik, már ugat. Ilyen "mi a francnak jössz be" jellegű ugatás, nem túl kedves.

Átmentem a város másik végébe testvérem lakásába, kb. másodszor jártam ott úgy, hogy a kutya is velem volt. Aztán átjött testvérem párja is, erre a kutya meg konkrétan úgy viselkedett, mintha Ő lakna ott, ki akarta zavarni a lakásból, azt hittem nem jól látok.

Mindig rászólok ilyen esetekben és abba is hagyja, de bosszant, hogy egyáltalán elkezdi.

Ha pl. 1 hétig nem megyünk az egyik kutyafuttatóba, akkor az első dolga, hogy végighugyozza a kaput, de azzal is úgy siet, mintha az élete múlna rajta. És csak azután foglalkozik egyáltalán a többi kutyával.

Van egy amstaff barátnője, na azzal ha ásnak egy gödröt képesek összeveszni rajta...


Szóval mindig rászólok,abba is hagyja, de mintha kényszeres viselkedés lenne, mindig újrakezdi.

Megpróbálok mindig tök nyugodt maradni, de néha már nehezen megy.


Tehetek még valamit szerintetek vagy ez genetikailag kódolva van benne?



2015. szept. 3. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Keress egy jó (JÓ!) kiképzőt, mutasd meg neki, ha nem tudod visszaszorítani, ez később veszélyes lehet (nem csak ugat, harap is).

Sok munka, te látod, ha a következetes rászólás kevés, akkor komoly szocializáció kell. (jó dolgokat társítani ahhoz, hogy valaki bejön a szobába)

2015. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ki a rászólást, és büntesd rögtön. A rászólás csak azt jelenti, hogy amit csinál, azt fejezze be, az meg neked most már kevés. Mutasd meg neki, hogy ezért a viselkedésért automatikusan jár a retorzió, az meg legyen olyan, hogy legközelebb elgondolkodjon, hogy megéri-e elkezdeni. Ami mindig tilos, és a kutya nem érti meg a századik tiltásra sem, hogy mindig tilos, azt sajnos csak így lehet kezelni. A maga módján ő jó kutya, hiszen hallgat rád, csak elbeszéltek egymás mellett :)
2015. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, megpróbálom amit írtatok :)


Tényleg alapjáraton egy jó kutya. A héten pl. munkások jöttek a lakásba dolgozni és elég nagy zajjal járó munkát végeztek (csempe törés) és nagyon jól viselkedett, nyugodt maradt, pedig elég ijesztő lehet ez egy kutyának.

2015. szept. 3. 14:13
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta sokat javult a kutya :)


Már azelőtt rászóltam, hogy megnyikkant, (látni lehet a szemén mikor készül valamire), néha az oldalán megböktem. Határozottan sokkal jobban viselkedik, a helyén fekszik, nem pattog és max. elhalóan vakkant egyet, de ez is ritka.

2015. okt. 21. 00:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!