Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől ilyen kövér?

Mitől ilyen kövér?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves ivaros kan kutyám. Közepes termetű, illetve annál kisebb, de nem kistermetű.

Napi 2x30perc séta van, ami a reggeli időben gyorsabb tempóban van, este lassabb tempó. Játszunk is ugyanennyit, ami igazából abból áll, hogy dobálom neki a játékait, húz egy kis rongyot, kergetőzünk, elbújok előle, stb., tehát mozgunk eleget.


Pajzsmirigye rendben, és nem is cukorbeteg. (Vett vért dokinő, és felküldték Pestre, és az eredménynek ez volt a lényege).


Középkategóriás konzervet eszik, kevés táppal elkeverve (gyűlöli a tápot). Nem is a napi adagját kapja, hanem kevesebbet. Nagyon ritkán kap egy kis nasit (fél szendvics, stb), de ez kb. heti 1-2 alkalommal van.


Mi lehet a baj, ami miatt nem fogy le, illetve kövér?


2015. aug. 31. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán a táppal, vagy az azzal elkevert konzervvel lehet valami, ha maga a kutyus nem beteg.
2015. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs orvosi oka, akkor marad a kevés mozgás, sok kaja, esetleg a nem megfelelő összetételű, túlságosan hízlaló kaja. A fogyasztás pedig még több mozgással és kevesebb, átgondoltabban összeállított kajával lehetséges. Példának okáért kezdhetnétek elhagyni a konzervet és táppal etetni (majd ha éhes lesz, megeszi, ne félj), vagy ésszel összeállított házikoszttal (ha nem féltek a nyerstől, akkor BARF, tök szépen lefogyasztja a kutyát, ha nem adsz neki direkt zsírt meg gabonát, ami hízlalja).
2015. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták, hogy egy kutya attól kövér, hogy keveset mozog és/vagy sokat eszik.

Én azt a tanácsot kaptam egyszer a kutya lefogyasztásához, hogy az addigi ételének kb.a 2/3-át kapja és kétszer annyit mozogjon, mint korábban.

(a rendszeres sportolás és futás is segíthet)

A napi nassolást a nullára csökkentettük, jártunk úszni és a 23,5kg kutyám a nyár alatt 22,5kg lett. (még így is maradt rajta kb.1kg plusz)

2015. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban kövér vagy csak testes? Vannak "egybekutyák", akik elhízottnak néznek ki a legfittebb állapotukban is.
2015. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos kövér valóban, mert kb. 1-1,5 évvel ezelőttig nagyjából normális volt a súlya. Most pedig már nagyon nagy a hasánál, de 3 havonta féregírtva van, és soha nem volt benne, így ezt is kizárnám. De véknyak a hátsó lábai, és azt nem bírják.

Felváltva kap Chicopee és Dog Chow konzervet (illetve ezek tápjait), és elvileg, mivel 18-20 kiló között mozog, meg kéne kapnia mind az 1250 grammot, de én csak olyan 800 grammot adok neki. Mindenesetre csökkenteni fogom még egy kicsikét az adagját (nem látványosan), a nasikat akkor elhagyjuk tényleg, és megpróbálok többet mozogni vele. Remélhetőleg az enyhébb időjárásban jobban fogja bírni a mozgást, most hamar kifárad még.

Plusz bevezetem a heti egyszeri koplalónapot. A mával kezdtem. Tudom, hogy hülye kérdés, de ugye ilyen idősen is lehet még most elkezdeni?

Sajnos régebben próbálkoztam nyers hússal, vagyis csirkével, kacsával és pulykával, hozzá különböző zöldség-gyümölcsök, de csak turkált benne, a csirkebőrt úgy dobta el a szájából, mintha méreg lenne :D

Nagyon válogatós.. egyszer 10(!) napig nem evett egyáltalán, próbáltam rászoktatni a tápra, vettem neki Dog Chowt, Acanat és Orijen Red-et. Utóbbi kettőnek igen magas ára volt, de mondom, ha megeszi, akkor megadom neki. Aha, egy szemet se evett egyikből sem. Pedig napi 2x játszottam el, hogy lerakom elé, várok 5 percet, ha semmi, elveszem. És nem érdekelte..10 nap után azért már látszott rajta, hogy éhezik, de még mindig nem kellett neki, úgyhogy megsajnáltam, és inkább adtam neki konzervet ..

2015. aug. 31. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!