Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vállalnál így egy kutyát?

Vállalnál így egy kutyát?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre többször gondolkozok azon, hogy kéne egy négylábú társ. Menhelyi kutyára gondolok, nem feltétlen kölyökre. Ellátással, szeretettel :) nem volna gond, helye is lenne, igaz panelban, de 55 négyzetméteren (természetesen a nagyobb, mozgásigényesebb kutyák nem játszanak)

Egyedüli gondnak érzem, hogy elég sokat dolgozok, napi 9-11 órát is van, hogy nem vagyok itthon.



2015. aug. 25. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Egy kutyát azt mondják maximum 8 óráig szerencsés egyedül hagyni, utána már magányos lesz. Meg munka után gondolom örülne, ha foglalkoznál kicsit vele, de akkor már fáradt vagy gondolom, szerintem nem a legszerencsésebb, de ha megoldható, hogy néha napján odaadd valakinek egy teljes napra, úgy jobban érezné magát, hogy nem otthon egyedül kuksol a lakásban... vagy hétvégente egy kirándulás is megtenné, hogy jó kedvre derítsd.... :)
2015. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyen beosztással egy felnőtt, nyugis kutyának is sok idő, amíg bent van. Kibírják, de nem egészséges napi kettőre redukálni a piszkolást.

Miért nem cicád lesz? Nem ugyanaz, mint a kutya, de a cicával is lehet játszani, szeretgetni.

2015. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Hiába az 55 nm, lakásban nem tud annyit mozogni. Ez nem túl nagy terület egy kutyának, főleg, hogy szobákra van osztva, bútorok vannak, stb.

No meg az, hogy gyakorlatilag 9-11 órát is egyedül lenne bezárva a lakásba. Nem, semmiképpen nem. Nem lenne időd foglalkozni vele, és ennyi ideig magára hagyni nagyon sok. Főleg egy menhelyi kutyát, aki még nem illeszkedett be az új környezetbe. Szerintem szétszedné a berendezést unalmában és félelmében, mire hazaérsz.

Remek dolog a kutyatartás, megértem, hogy szeretnél, de nem megfelelőek a körülmények.

2015. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
simán kibírja, ha utána, előtte nagy sétákra viszed és viszed közösségbe
2015. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
menhelyi kutyák meg főleg igénylik a szeretetet, a közelségedet, gondolj bele, örökbe fogadod, elviszed magadhoz. ő egy vad idegennel van egy számára teljesen ismeretlen helyen. te nem lennél besz.arva az ő helyében? :) kell egy kis idő amíg megszokja a helyet meg téged is meg kell hogy szokjon, a közelségedet, a szagodat stb. + ne azzal nyiss első hétvégén hogy az egész családnak bemutatod, pár hónapig még ne nagyon vidd emberek közzé és csak pórázon sétáltasd. más kutyák közé is csak pórázzal vidd. a lényeg hogy elsőnek az élőhelyét szokja meg és persze téged :)
2015. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted a te otthonod vagy egy menhelyi ketrec a barátságosabb egy kutyának? Nekem nagytestű kutyám van, a kertben sinte csak akkor van, amikor este kirakjuk, egyébként bent döglik a házban és alszik. :) pedig elvileg vadászkutya :D Ha szereted a kutyádat, naponta minimum egyszer elviszed sétállni, adsz neki kaját, kedvesen beszélsz hozzá, megsimogatod, és "megbocsáltja" neked a napi 11 óra távollétet is. No para
2015. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
lehet barátságosabb az otthonod de akkor is idegen neki, meg kell szoknia és jó ha ott van vele a gazdi is...
2015. aug. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy azért dolgozok ennyit, mert egyedül vagyok és jobb elfoglaltság hiányában túlórázok. A munkahelyem rugalmas, meg amúgy sem kell nekem ennyit dolgozom. Pontosan ebbe a monoton életbe untam bele, folyton csak a munka meg a munka. Viszont, ha van miért hazajönni.. :)
2015. aug. 26. 00:13
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, inkább a te díványodon hentergőzzön, mint a menhelyen kuporogjon egy kennelben. A hazahozatalára úgyis rákészülsz, utána olvasol, kiveszel egy hét szabit hogy összeszokjatok, és nem lesz semmi gond.
2015. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Vállalj, de csak akkor, ha meg tudod oldani, hogy napi kb. 9 óránál többet ne legyen egyedül.
2015. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!