Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másokat is kiközösítenek,...

Másokat is kiközösítenek, amiért nem törzskönyves a kutyája?

Figyelt kérdés
Most már tudom, mennyire fontos, hogy törzskönyves és jó kennelből származó kutyám legyen, szűrések, szemle stb. De sajnos, mikor vettem annak idején a kutyám, nem voltam elég tájékozott és sikerült egy olyan alomból venni, ahol a szeretett szukának lehoztak egy egyszeri almot. A kicsiket törzskönyvvel együtt adták, de mivel a szülőknek nem voltak meg a szükséges minősítései, felülbélyegzett tk-t kaptak. A "tenyésztő" ígért sok dolgot, minden szépnek és jónak tűnt, de a vétel napján mégsem úgy alakultak a dolgok. Addig végig kísértem a születése napjától a kiskutya fejlődését és persze nagyon megszerettem, így ennek ellenére, hogy jó pár dolgot nem tartott be az ígéretekből, mégis megvettem a kölyköt, viszont a vita során fölajánlotta, hogy akkor odaadja olcsóbban, tk nélkül. A többi tesónk mind tk-s. A lényeg, hogy próbálok barátkozni hasonló fajtájú kutyák gazdájával, mert szeretnék a kutyámmal sportolni, hasonló kutyás társaságba járni, de már sokszor tapasztaltam, hogy amint kiderül, nincs tk a kutyámnak, az addig kedves, barátkozós emberek hirtelen elutasítóvá válnak. :( Pedig el szoktam mondani, hogy tudom, tévedtem, de mégis. És ez nagyon rosszul esik. Már csak azért is, mert a kutyám néhány hónap múlva lesz ivartalanítva és ettől, hogy az elején naiv voltam, még nem vagyok rossz gazdi szerintem. Más is tapasztalta már ezt? Mit tehetek ezzel az egész helyzettel? Vagy már egész időre lemondhatok a kutyás közéletről, csak mert tudatlanságból szaporított kutyát sikerült vennem?
2010. márc. 5. 19:13
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Nekem is border, ha már Te is elmondtad... :)

Huhhh hát ez durva... :O

2010. márc. 6. 12:35
 32/39 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg az :D
2010. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó, ha az ember el tudja ismerni a tévedést, ezt a másik embernek értékelnie kell, így fejlődünk, alakulunk.

Nem kell foglalkozni azzal, aki azok után is lenéz vagy elutasít, hogy elismered a hibádat, a tudatlanságodat.

A kutya, mint lény számít, nem mint értéktárgy :).

2010. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
88%

nekem németjuhászom van,és neki sincsen TK-e,

nem is kellett,mert nem járok vele kiállitásra,meg ilyesmikre,én is sokat járok vele sétálni,meg sportolni,nekem is mondták néhányan,hogyha ilyen kutyám van, hol a Tk-ja!!én meg mondtam nekik,hogy nekem nem kell,mivel én nem járok kiállitásra,

erre kerülnek,meg ha látnak kint a réten,akkor másfele mennek,engem hidegen hagy hogy nem szolnak hozzám,nem érdekelnek,,csak a kutyát sajnálom,hogy nem játszhat a többivel,

ugyhogy sztem nem számit hogy Tk-s a kutya ha nem viszed kiállitásra,csak szeresd és ne törödj az ilyen sznob g.cikkel!!!!

2010. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
77%
Border lett volna az én tippem is! :) Sztem néhányan sértve érzik magukat amiatt h az eddig elég ritkának számító fajtájú kutyájukból egyre több van és ezt egyszerűen nem tudják elviselni, főleg ha TK nélküli mert azt ők nem is tekintik bordernek. Sajnos ez a tipikus bunkó sznob hozzáállás! Kerüld őket és sok örömöt a kutyushoz! :)
2010. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
38%
Már az elején gondoltam hogy bordered van :D nemtudom miből :D
2010. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
86%

Szia. nyugodtan elfogadhattad volna a törzskönyvet, még ha felülbélyegzett is. ugyanugy jogosit kiállitáson, illetve munkaversenyen való szereplésre. És még mindig jobbnak tartom a felülbélyegzettet, mint ha a "tenyésztő"-nek esze ágában sincs törzskönyveztetni.


ettől függetlenül nem nézlek le, az a fontos, hogy szereted a kutyád, és foglalkozol vele.

2010. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Én mondtam hogy járok táborba és nagyon kedvesek! Hát nekem meg mudim van, de én is érzem a bordereseken hogy kissé nagyon fent hordják az orruk! Volt egy lány akinek göndör szőrű volt a bordere már azt lenézték! Meg engem is, mert a "border a legjobb" de a többiek mind nagyon kedvesek voltak. Szerintem ez azért van mert ugyan mindenki a saját fajtáját szereti, de nekik még egy buta, beszűkült kisérlet is kihozta hogy az ő kutyájuk a legokosabb. Csak azt felejtik el hogy az okosságot nem lehet csak úgy lemérni és hogy abban a kisérletben nem szerepelt minden kutya.
2010. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat. :)
2010. márc. 9. 21:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!