Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bőrféreg! Aki találkozott...

Bőrféreg! Aki találkozott ilyennel a kutyájában, segítene?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja a kutyámnak begyulladt a szeme, és köhögött. 1 nap alatt elmúlt a gyulladása, és a köhögése is alább hagyott, ezért gondoltam semmi komoly. Pár hetére rá megint begyulladt, majd megint elmúlt egy nap alatt. Tegnap viszont észrevettem a szeme felett egy duzzanatot, és kihívtam az állatorvost, nehogy komolyabb baja legyen a szemének. Az állatorvos kinyomta a duzzanatot, és ami kijött belőle...nem hittem a szememnek. Egy kb 6-7 cm hosszú fehér féreg. A doktorúr szerint bőrféreg, de még a vizsgálatok ezután jönnek. Lehetséges, hogy csak ez az egy féreg lehetett, és nincs több a szervezetében? Aki találkozott ilyennel a kutyusában, kérlek írjátok le, hogy milyen ez a betegség, mit tapasztalt. Azt olvastam, hogy szívféreg is lehet, és azért köhög, komoly betegség. Köszönöm, ha megosszátok velem a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban, mert most eléggé meg vagyok ijedve.
2015. jún. 13. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

az én kutyám két éve volt bőrférges, de ez szerencsére vérvétel miatt derült ki, és nem tünetek miatt

kapott rá féreghajtót, ami nagyon megviselte a szervezetét, az elején nem akart inni, így itatni kellett, két nap alatt ez szerencsére rendbe jött, azonban napokig nem evett, calopettel tömtük, meg óránként pár szem táppal, azt hittük, bele fog pusztulni :( de szerencsére jobban lett, és most is kint rohangál

remélem ti simábban megússzátok


azt még elfelejtettem leírni, hogy nem a gyógyszer miatt volt ilyen beteg, hanem a haldokló dögök olyan toxikus vackot bocsájtottak magukból...

2015. jún. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden képen kell szívféregre is egy labor. ha találnak a vérben lárvát, akkor jön az UH tüdő-szívre. Ezek után dönt az orvos a kezelésről. Addig alaposan nézd át a kutyádat, ha találsz még ismeretlen duzzanatot, azt is említsd meg a dokinak.
2015. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most voltunk dysplázia szűrésen, és az orvos azt mondta, altatás előtt érdemes egy szívféregtesztet végezni. Vért vesznek, és néhány perc alatt tesztelik.

Esetleg ezt a tesztet nem kellene megcsináltatnod?

2015. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szívférgességről: https://www.youtube.com/watch?v=yfzN258Cfcw


A bőrférgességhez nem tudok hozzászólni, de egyébként nem hiszem, hogy a kettő együtt járna.

2015. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jár együtt, viszont ahol a bőrférgességet terjesztő szúnyog él, ott a másik is megél. Tehát könnyen lehet mindkettő. A köhögés sajnos rossz jel.

KÉRDEZŐ: mi lett a kutyussal, meggyógyult? Mitől köhögött, kiderült?

2015. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!