Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a fekszik gyakorlatot? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
Nagyon sok módszer után olvastam már a neten csak egy baj van ,hogy a kutyim nem nagyon szereti ha lenyomjuk a fejét,testét vagy beszorítsuk. Volt hogy csak levettem róla a nyakörvet és akkor is megkapott! Ha a kajája közelébe megyek sunyít! A játékát sem bírom elvenni tőle!Szóval a testét nem bírom lenyomni amúgy meg nem akar lefeküdni! Az üljt már tudja mert akkor még nem voltak ilyen bajok és azt megtanítottam neki! Akik hasonló cipőben jár mint én és tudna mondani neki bevált hasznos praktikákat előre köszönöm válaszát!

2015. máj. 31. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Bevált praktika például egy olyan kutyaiskola, ahol segítenek rendezni a viszonyodat a kutyával, hogy ne kapkodjon és együttműködő legyen, és ne legyen gond az ilyen hétköznapi szituációkból.

A fektetés amúgy elég kiszolgáltatott testhelyzet, szóval ha nincs jó kapcsolatod a kutyával, nincs bizalom (márpedig ha egy nyakövlevevésért is kapkod, akkor nincs), akkor ne várd el tőle, hogy lefeküdjön neked.

2015. máj. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor inkább az engedelmességet kéne előbb megtanítani neki. Főleg , ha odakap.

Ülő helyzetben a jutalomfalat az egyik kezedben(jobb), másikban a póráz(bal).

Elhúzod az a falatot az orra előtt és távolítod tőle, de a föld felé is közeledsz a kajával. Ha felugrik elölről kezded. Amennyiben egyszer megcsinálja, megkapja a kaját, utána már tudja.

2015. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad lenyomni a fejét, sem a testét. Az ülj parancs segítségével tudod megtanítani neki, és egy jutalom falattal. De kérdés, hogy biztosan tudja már az ülj parancsot, egy szóra megcsinálja, vagy ez is fenék lenyomással lett tanítva neki. Ha válaszoltál elmesélem a trükköt, hogyan tudod tanítani, de előre szólok ehhez is idő kell míg rájön mit szeretnél tőle, bár attól függ milyen fajta kutya és mennyire motiválja a jutalom falat. Milyen fajta, szereti a nasit vagy van kedvenc játéka?
2015. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is ne a fektetést tanítsd, hanem rendezni kell a kutyával a viszonyt. Nem szabad, hogy odakapjon. Játékot, kaját el kell tudnod venni tőle, morgás és odakapás nélkül. Amíg ezek nem így vannak, addig nincs tekintélyed a kutyád előtt. Ha ezt az alapproblémát sikerül megoldani, akkor menni fog a fektetés is.

Sürgősen kutyasulit javaslok!

Amúgy milyen fajta kutya? Te hány éves vagy?

2015. máj. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 VillámFarkas ***** válasza:

Tanítsd meg neki úgy az ült, hogy húzol felfele egy fini falatot. Magától le fog ülni. Gyakorold ezt be sokszor és utána a feksziket. Tilos lenyomni a kutyákat mert ez tudatalatt feszélyezi őket. Ültesd le és húzd lefele az orrától a kaját, magától lefekszik. Én is így tanítottam a kutyámat, tutira beválik. Miközben lefekszik vagy leül mond ki a parancsot és mutasd az ehhez használt kézjeleket.Adok meg egy könyv címet, ha van rá lehetőséged szerezd be feltétlen.

Celina Del Amo:Kutyaiskola lépésről lépésre.

[link]

2015. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A negyedik válaszolónak 13 éves vagyok és közép spicc fajtájú a kutyám!
2015. jún. 1. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!