Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív staffi nyugdíjas...

Agresszív staffi nyugdíjas néninél szájkosár nélkül? Mit lehet tenni, ha elszabadul?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni, ha adott egy idős néni, akinek staffija van, de abszolút nem neveli, sőt konkrétan két kézzel alig bírja megtartani, mikor a staffi elkezd őrjöngeni egy másik kutyára? Sajnos már párszor találkoztunk velük séta közben, és be kell valljam én is teljesen paráztam elmenni a közelükben (ha tudom, inkább messziről elkerülöm őket). Múltkor annyit mondott a nénike a kutyának, hogy "ejnye, hát te nem szoktál ilyen lenni". Pedig szokott, és több kutyás is fél tőle, mert nincs rajta szájkosár, és a néni alig bírja megfékezni. Kihez tudnék emiatt fordulni? Attól tartok, hogy amíg nem történik baj, addig senki sem foglalkozik vele.

(Ne értsetek félre nem a fajtával van bajom, ahová régebben jártunk kutyasuli vezetőjének is van, és egy tündér még macskákkal is, de az ilyen hozzá nem értő gazdi kezében sajnos elég agresszív lesz ez a fajta...)



2015. máj. 28. 15:21
 1/8 anonim válasza:
Előző válaszolonak csak annyit mondok,hogy:ezzel csak magadat égeted le.Amúgy szerintem a gazdájával kéne beszélni hogy vigye kutya suliba vagy vegyen neki egy szájkosarat vagy valami más.
2015. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Most látom hogy válaszom írása alatt az első válaszoló nem az előző lett hanem az előző előtti úgyhogy:második ne értsd félre :D
2015. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyszer (kutya nélkül) menj oda a nénihez és udvariasan kérdezd meg, hogy tudsz-e valahogyan segíteni, mert látod, hogy nem bír a kutyájával. Javasold neki, hogy segítesz neki egy jóféle szájkosár meg egy megfelelő póráz beszerzésében, és örülnél, ha elfogadna néhány tanácsot a kutya nevelésével kapcsolatban. Hangsúlyozd, hogy segíteni szeretnél, mert nem szeretnéd, ha balesetet okozna a kutya, szóval nem kötekedsz, hanem a jószándék vezérel.

Ha van szabad kapacitásod, még azt is felajánlhatod, hogy segítesz a sétáltatásban.

2015. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A probléma megoldásáig én azért beszereznék egy állatriasztó sprayt végszükség esetére.
2015. máj. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Majd figyelem, ha kutya nélkül vagyok, hátha tudok beszélni a nénivel....

Kutyariasztó spray alatt ilyet paprika spray-re gondolsz? Az használna akkor, ha nekimegy egy másik kutyának?

2015. máj. 29. 08:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, arra gondolok. Nekem is van egy. Igaz, én nem állatok ellen vettem, de ezt javasolták az üzletben.
2015. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Animal Stop a neve. 10%-os pepper spray.
2015. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a spray még akkor sem sokat ér ha neked akar ugrani egy kutya, de ha két kutya megy össze spriccelgetheted őket amíg meg nem unod. Szépen beszélni kell a nénivel, biztosan nagyon szereti a kutyáját, próbálj azzal hatni rá, hogy ezzel a kutyájának is árt. Ha mereven elzárkózik, akkor viszont szólni kell a köztereseknek, vagy a jegyzőnek.
2015. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!