Mitől függ az, hogy a kutyák megharapják egymást vagy sem?
Lehet a te kutyád mutat domináns magatartást, csak te azt nem veszed észre. Olvasni kell a kutya jeleiből.
Leírok egy történetet, ami velem történt:
Egyik ismerősünk kutyástól érkezett hozzánk, neki egy kistestű kutyája van (nagy kutyarajongó, de az a kutya annyi nevelést nem kapott, mint a bolha ami benne van ha van). Nekünk van egy nagy testű (németjuhász) kutyánk. Állnak a kapuba, a miénk elkezdett morogni, szorgalmaztam, hogy duguljon el, de láttam, hogy valami nem stim, mert nem szokott agresszív magatartást mutatni, ő területe vagy sem. Az övé is morgott (??), erre mondtam, hogy nyugtasd le, mert ebből semmi jó nem lesz. Válasz: "domináns, de ez mindig így van". Jó, akkor hozd be ölbe, de ne tedd le, mert morog, és semmi kedvem hozzá, hogy az enyémet felidegesítse. "óó nem szokta" Na mondom akkor jó, nekem 8. Beengedte póráz nélkül...kiskutya első mozzanata: a saját területén nekiment az én kutyámnak. Először rászóltam az enyémre, hogy hagyja békén, akkor odajött, közbe haver megfogta a kis hülyét. Megint elengedte, egyenesen nekiment, és megharapta a NÉMETJUHÁSZT, A SAJÁT PORTÁJÁN, na ennek sem kellett több, úgy megtiporta, hogy csoda, hogy még él....és onnan csinálhattam vele akármit, meg akarta ölni. Betolakodónak tekintette, mert támadó magatartást mutatott. És a havernak állt fejjebb....én csak annyit tudtam erre mondani, hogy "én megmondtam"
Ha a tieddel is ez van akkor változtass rajta, méghozzá gyorsan, mert ebből semmi jó nem lesz. Az a baj, hogy amíg a kutyának nem vagy jó vezére, az nem lesz kiegyensúlyozott. Szóval sokmindent változtatni kellene, esetleg szakértőt felkeresni. Ha egymással elvan a többi kutya, nem véletlenül támad a tiedre. Annak oka van, és NEM az az ok, hogy kicsi a kutya.
Én erre csak ennyit tudok mondani.
Szerintem ez attól függ mennyire szocializált. Ha egy kutya kiskorától fogva kutyák közé van hordva, talán kevésbé lesz agresszív-támadó. Ez a kisebb százalék. Általában a kutya a háznál van, ha udvarban, akkor nem is viszik sétálni, így nem találkozik a többiekkel.
Aztán a kölyökkori tapasztalataik is befolyásolhatják.
A faluban udvaron tartott kutyák élnek nagy többségben. A Margitszigeten pedig olyanok viszik a kutyájukat sétálni, akiknek sokat sétál a kutyája és van tapasztalata, milyen együtt játszani a másikkal.Az ilyen kitámadós kutyával, ha még gyerek vagy, nem sokat tudsz kezdeni.
Próbáld ki, mi válik be a kitámadós kutyáknál:
Lehajolsz, mintha követ vennél fel, akár fel is vehetsz és felé dobod a kutyának, közben mondod haragosan, mész haza!
Veszel egy jó erős hangú sípot és kipróbálod, reagálnak-e rá a kutyák. Sípszó után ismét hazazavarod őket.
A végső megoldás akár hajlakk, dezodor spré bele a pofájukba.
Lehet hogy elkezdett tüzelni a kiskutyád és azért bolondulnak most meg a jelenlétében a hímek.
Nézd meg a fenekét, vagy hogy vannak e vércseppek a padlón.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!