Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő mire megtanul...

Mennyi idő mire megtanul sétálni egy kutya?

Figyelt kérdés

November óta sétáltatjuk a kutyát és még mindig nem tud rendesen, húz mint egy idióta.

Amikor bemegyünk a városba az még talán rendben, bár akkor is össze-vissza, keresztbe megy, de akkor legalább nem húz.

Hazafelé viszont katasztrófa... folyamatosan húz, szinte végig két lábon megy a járókelők meg csak néznek... többször is volt, hogy kivérzett a körme mert annyira lekopott...

És séta közben egyáltalán nem figyel... ezt sem tudom miért van... sok lehet az új szag??

Ha rászólok, meg se hallja, ha megállok akár 100 szor is akkor 101-re is elindul mintha rakétából lőnék ki... ha megrántom oldalra akkor rá se hederít....

Egyszerűen nem tudom már mivel próbálkozzak...

Minden sétának már lassan az a vége, hogy tök ideges vagyok pedig van türelmem az állatokhoz, de hogy ilyen nehéz egy kutyát megtanítani sétálni azt nem gondoltam volna, pedig mindent hamar megtanul, pacsi, ül, fekszik, forog, hozd 1-2 nap alatt megtanul ilyeneket, de ez...

Mit csinálok rosszul??? Vagy mivel próbálkozzak még?

suliba csak nyáron tudjuk vinni



2015. máj. 7. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Van pár tippem, de semmi biztosat nem lehet mondani látatlanba, azt majd csak a kiképző fog tudni a nyáron.

1;

Mivel sétáltatod? Ha folytóvál esetleg érdemes lenne megpróbálni egy hámot (ami kényelmes), vagy épp fordítva. Ha nem az van akkor tegyél fojtót.

2;

Lehet, hogy próbálod alkalmazni a "bűntetésből megállunk" módszert, de mi van ha esetleg nem vagy elég határozott? Próbálj meg vele kicsit határozottabb lenni.

3;

Ugyanennél a módszernél, mikor indulsz el?

Menj biztosra, hogy a kutya megnyugodott, és érzi, hogy helytelen a viselkedése.

Mindenképp meg kell várni, hogy teljesen megnyugodjon mielőtt újra elindultok.

4;

A rántásnak jó erős, emberes húzásnak kell lennie, és rögtön meg kell utána állni.


Ennyit tudok hirtelen mondani. Mint írtam, látatlanba semmi sem biztos csak a halál, szóval, csak reménykedek, hogy tudtam segíteni valamit.

Sok sikert!

2015. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Nálunk is ez a probléma. Vagyis a szüleim kutyájáról van szó. Ő ráadásul annyira fél mindentől, hogy még sétálni is fél. A beton kaparja, annyira akarna haza menni. Mi elkezdtük a kutyasulit, de sokat még nem tanultunk. Hiába mondják, hogy jutalom falattal csalogassuk. Ilyenkor annyira figyel a különböző ingerekre, hogy baromira nem érdekli, hogy mi van a kezünkben.
2015. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

1: hám + rendes pórázzal sétáltatom, próbáltam fojtóval is, ott ugyan úgy húz csak enyhébben

2:próbáltam már azt is hogy megállok és addig nem indulok amíg vissza nem jön a lábamhoz és ott marad, de akkor is kilő, ahogy megmozdul a lábam. Szerintem határozott vagyok, de igazából tökmindegy , ha határozottan szólók, ha rákiabálok, ha csöndesebben , ugyanúgy meg se hallja

3: hát hogy megnyugodjon szerintem ott állhatnék egész nap , mert ha megállok , visszajön a lábamhoz, de kb. 20 másodpercenként neki próbál futni

#2 ő is félős , de magát az autókat meg az embereket nagyjából már megszokta

A jutalomfalat séta közben nekünk se ér semmit, oda dugom az orra alá a kedvencét meg se szagolja

2015. máj. 7. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a kutya gondolom, hogy kistestű. Egyébként hogy van lefárasztva? Mert ha soha nem engeded el a pórázról, akkor is viselkedhet így...
2015. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Le van fárasztva a kutya? Gyanítom, nincs, különben hazafelé nem húzna jobban. Milyen módszerekkel próbálkoztál? Mennyire következetesen tartottad magad ezekhez?


Ezt az egyedi verziót a megállósra, hogy lábnál kell ülnie, amíg te elindulsz, felejtsd el, előre megmondhattam volna, hogy nem fog bejönni, a kutya szemszögéből semmi értelme. Ha már megállsz, akkor csak addig állj, amíg le nem lazul a póráz, abban a pillanatban indulj el. Ha pedig megint megfeszül, tökmindegy, hogy éppen csak megmozdult a lábad, de ha megfeszül, akkor megint satufék. Így pár nap alatt megtanulja, hogy laza pórázon lehet menni, feszes pórázon meg stop van. De csak akkor, ha közben soha nem hagyod húzni. Mert ugye ha azt látja, hogy ha eleget erősködik, akkor húzhat, egyre jobban fog próbálkozni, és magad ellen dolgozol.

A fojtót meg szintén felejtsd el, ha nem akarod használni, csak rárakni a kutyára és várni, hogy hasson. Úgy nem működik. Azon nem szabad hagyni a kutyát húzni, mert elérzéketlenedik a nyaka, és a következő lépés a szöges nyakörv, mert semmi mást nem fog már észrevenni.

2015. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hámot húzásra találták ki ne csodálkozz, hogy húz...

Egysoros fojtólánc de azt is meg kell tanilni használni mert különben nem ér semmit. Az sem mindegy, hogy rakod rá! Keress egy sulit te is tanulsz és a kutya is. Merre felé laksz?

2015. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hehehe, mintha az én kutyámról írtál volna :)

A enyém is húzott folyamatosan, rángatott, pörgött ezerrel és én is mindig tök ideges voltam a séták végére.

Nehezítő körülmény volt, hogy Budapest belvárosában lakunk a körút mellett, szóval nagyon ingergazdag környezet, képzelheted :D Ma már szépen, laza pórázon sétál mellettem :)


VAN MEGOLDÁS.


A kutyád azért viselkedik így, mert valszeg már az utcára lépés előtt felpörög, kint meg a sok szag, hang, mind sokkal izgalmasabb, mint a gazdi. És mivel húzással eddig eljutott oda ahova akart, hát továbbra is húz.


Mit kell csinálnod?

Meg kell értetned a kutyával hogy TE irányítod a sétát, húzni, rángatni, ide-oda rohangálni peidg NINCS ÉRTELME, mert akkor nem jut előbbre :)

1. Ha 6-7 kilónál kisebb a kutya, akkor maradhat hám, ellenkező esetben sima nyakörv lesz a legjobb megoldás és egy sima, 1,5 méteres póráz.

2. Már a házban/lakásban követeld meg a viszonylag nyugodt lelkiállapotot. Csak akkor indulj el, ha már elfogadhatóan viselkedik. Ha már a kilépéskor húz, szépen visszamentek a házba és újra kezditek.

3. Utcán haladjatok az ingerszegény környezettől (mellékutcák) az ingergazdag (park) felé. Úgy értem, hogy először a nyugodt helyen kell megtanítani neki a pórázfegyelmet és ha ott már megyek, akkor lehet a nehezebb terepen is begyakorolni. Minél kevesebb izgalmas dolog vonja el a figyelmét, annál hamarabb megtanul rád (is)figyelni.

4. Dönts el, mekkora mozgástere lehet a kutyának (rövidre fogva a póráz vagy teljes hossz ). Mindig, amikor megfeszül a póráz, megállsz, nem moccansz. Amint a kutya kicsit lazít a pórázon, mentek tovább.

5. Mindig legyél következetes, SOHA ne engedd ezután, hogy húzzon, rángasson és így vonszoljon el pl. egy fához.

6. Maradj nyugodt, ne kiabálj, ne rángasd a pórázt. (Tudom, nehéz nyugodtnak maradni.)

7. Minden nap vidd sétálni, többször is, akkor is, ha kerti kutya. Az egyik séta legyen hosszabb.

8. Biztosíts a kutyának szabadságot is minden nap. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha van a környéken futtató, akkor ott engedd el, hadd ismerkedjen, szaglásszon, rohangáljon póráz nélkül. Ha nincs ilyesmi vagy nagyon pocsék, akkor meg vidd el egy füves területre és csatolj rá egy nagyon hosszú (akár 10 méteres) hevederpórázt (ne flexit, ha lehet...) és akkor viszont hadd rohangáljon cikkcakkban amerre akar a 10 méteren belül. Ha a végére és és húzza, akkor ugyanúgy járj el mint a rövid pórázos sétánál.


Az én kutyámnak is hónapokba telt, mire megtanult láb mellett laza pórázon sétálni, de kitartó voltam és türelmes. Reggelente is mindig legalább fél órás sétára viszem, de ált. 1 órát elmászkálunk és így napközben sokkal nyugodtabb. Nagyon sokat segített, hogy délutánonként elviszem valamelyik futtatóba is. Sokszor nem is futkároznak ott a kutyák, de hidd el, már önmagában az, hogy póráz nélkül mozoghat és szagolhat, felfedezhet, jót tesz a kutyának. Van, hogy nem akar vele senki játszani, na olyankor vagy labdázok bent vele, vagy az akadályokat gyakoroljuk vagy csak simán feladatokat adok neki (helyben maradás, ugatás, fekszik, stb.).



Igazából ez egy türelemjáték, de nincs lehetetlen. Engem is már néha a sírás kerülgetett, annyira makacs volt a kutyám (ja, ha nem említettem még volna, valami terrier keverék :D ).


Itt van néhány videó, ahol elég jól bemutatják, hogyan kell hozzáállni egy rendetlenül sétáló kutyához.


https://www.youtube.com/watch?v=gnwfZ7xv-E0

https://www.youtube.com/watch?v=NT8VDgR_Koo

https://www.youtube.com/watch?v=Z8cPkTh7Y3k

2015. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírási hibákért, siettem :D
2015. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Manka68 ***** válasza:
Az én neveletlen labim anno pár óra alatt tanulta meg a helyes sétát. Pedig nem kicsit húzott előtte. :-) Annyit tettem csak, hogy amikor nekiindult volna, megfordultam az ellenkező irányba. A séta végére szépen jött mellettem, azt figyelve én merre megyek. Persze amikor ellustultam, és pár napig nem vittem, kezdhettem elölről, mert annyira izgatott volt, hogy nem törődött a fájdalommal sem.
2015. máj. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!