Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éreztétek már úgy, hogy a...

Éreztétek már úgy, hogy a többi kutyasétáltató lenéz titeket?

Figyelt kérdés
Új kutyás vagyok, a közeli parkban pedig vn egy fix csapat. Mindig köszönök nekik, de úgy érzem, aaz én kutyámat nem szívesen látják a csapatban. Igaz, kicsit ugatós, de nevelem, remélhetőleg hamarosan csendesebb lesz. Nekem rosszul esik, hogy nem hagyjk játszani vele a többi kutyát, főleg mert az enyém nagyon szívesen kergetőzne. Mit tegyek?
2015. ápr. 15. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Neveld a kutyust.

2.HA látványosan nem akarnak megismerni,ne velük barátkozz,mint mondtad fix társaság,a kialakult csoportok kutya nélkül sem látják szívesen az új arcokat,nehezen fogadnak be valakit.Keress másik "szóló" kutyást.

2015. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit majd ha szépen tud már melletted menni és nem lesz izgatott mindentől a kutyusod akkor látják majd hogy nincs mitől tartaniuk :) Én is voltam így.Amstaffom van 6 hónapos az elején mindenki megsimizte játszott a kutyusokkal most hogy nagyobb nem engedik oda egyik havert sem mert állítólag szétfogja tépni az enyém az övékét :) az a pláne hogy jön mellettem csak rá néz egy kicsi kutyára csóválja a farkát és a másik gazdia meg felkapja az ölebét és elfut :)De van egy spicc és egy foxi haverunk az bőven elég na meg anyuméknál a csau-csau
2015. ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nem lenézés volt, hanem valami más, de pont pár napja jártam úgy, hogy a természetben egy séta közben utolértem egy nagyobb társaságot (nem család volt, az látszott) sok kutyával és láthatóan nem akarták, hogy a kutyáik megismerkedjenek az enyémmel, félrehívták meg megfogták őket, pedig azok is szabadon voltak és teljesen normálisnak tűntek. Nem értettem, de nem erőltettem, tovább mentünk és annyi. Az enyém egy nyugis és emberrel-állattal láthatóan nagyon barátságos 8 éves labrador, szóval nem ez az általános tapasztalatom, az emberek általában örülnek nekünk :) De nem mindenki szeret ismerkedni.
2015. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában ha van már egy össze szokott csapat (falka) ott gondok lehetnek egy új kutyussal.Nyilván felmérik,hogy a tiéd milyen.Így tudják,hogy lehet gond lehet ha az övéikkel érintkezik. Ők ismerik a kutyáikat. Egyik ismerősöm mesélte,hogy volt egy főleg nagy testű kutyásokból álló csapat, 1-2 kistestűvel probléma mentes volt minden. Viszont amikor egy új kutyával találkoztak akkor voltak gondok,mert az új kutya az egyik kistestűt zsákmánynak nézte a nagyok meg neki akartak menni,ahogy a kicsi felsikoltott.Szóval azért nem kellett sok,hogy az újat kinyírja a többi kutya! Szerencsére az ottani kutyák azért jól neveltek,de a falka ösztön működik.

Ezeket pedig nem tudhatod! Ezért sem szeretik az újakat.

2015. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek már csak ilyen gyökerek.


Amikor láthatóan normálisan viselkednek a kutyák és nem tanítás/gyakorlás közben ereszted oda pattogni a kutyádat a többiekhez, akkor nem értem miért kell így viselkedniük.


Nekem valami elképesztően rossz arcú bull keverék kutyám van, fekete is, ugatós is, hát én is kapok folyamatosan megjegyzéseket rá, meg kikerülnek minket sokszor (ő is megnehezíti a helyzetét, mert nagyon mereven figyel és ettől beszarnak az EMBEREK), pedig játékos, barátságos kutya. Meg volt, hogy két póráz nélküli kutya totyogott felénk teljesen normálisan az utcában, jöttek volna szaglászni, enyém meg erre lefeküdt, a gazdájuk meg teli torokból ordított nekik, hogy kerüljenek ki. Marha jól esett, képzelheted.


Én múltkor azt is hagytam, hogy egy csövi kutyájával játsszon egy kicsit (az a kutya szaladt oda),ott szobroztam vagy öt percig, de gondoltam magamban biztos azt is kikerüli vagy elzavarja a legtöbb kutyás, úgyhogy maradtam egy kicsit.


Én járok vele egy nagyon forgalmas futtatóra, nagyon nagy hely. Egyszer bejött egy komondor (?) keverék raszta kutya, fekete, pörgött ezerrel. Az összes kutya megijedt tőle, annyira heves volt, ahogy berohant, még az egyik ismerős domináns kiskiráy kutya is vinnyogva bújt a gazdi mögé. Pedig ez a kutya csak játszani akart, csak túl heves volt meg felborította őket :D


Erre mindenki elsétált a futtató távolabbi végébe meg csúnyán néztek. Én kutyám meg nem ijedt meg meg oda se kapdosott, pedig nem szereti se a rasztás, se a túl pörgős nagy kutyákat, mégis elkezdtek játszani. Másik gazdi mondja, hogy inkább kimegy, mert hogy megijesztette a többi kutyát, mondom ne marháskodjon már, enyémmel remekül elvannak, csak maradjunk itt a többieknek meg ott a futtató többi része (kb. 100 méter hosszú volt az a rész) ott majd elszórakoznak. Legalább fél órán át birkóztak és kergetőztek, imádták egymást, a másik gazdi meg majdnem elbőgte magát, mert hogy olyan ritkán tud így játszani a kutyája más kutyákkal :/


Mit tegyél? Olyanokkal kutyázz közösen, akik nem fintorognak a kutyád miatt vagy miattad. Nem lehetsz mindenkivel puszipajtás, nem is kell, hogy ez legyen a cél.


Hová valósi vagy egyébként?

2015. ápr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Főleg az utolsó vlszt, nagyon jól leírtad a helyzetem. Budapesti vagyok (9. ker).
2015. ápr. 16. 10:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem lenézés,csak még nem ismereted ki magad a helyi viszonyokban.Előbb utóbb belejössz,meg találkozol olyanokkal,akik szívesen látnak.
2015. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!