Hogy van a kiherélt kutya jelölési szokása idegen helyen?
Ivartalanítottuk a máltai sselyemkutyánkat, hogy ne jelöljön a házunkban, otthon, mivel szobakutya és velünk alszik, ki nem visszük. Abba hagyta a jelölést nálunk szerencsére. Viszont elvittük egy félig idegen helyre, -mert már volt ott pár hónapos korában- egy órára megőrzésre, és újra elkezdte a jelölést. Ezt miért csinálja, és hogyan?
Ehhez kapcsolódó kérdésem, idén jön hozzánk vendégségbe egy rokon, aki hozni akarja a bizson veszti keverék kutyáját, ami nincs ivartalanítva. Mennyire lesz rossz hatással a mi kutyánk, jelölési és más tulajdonságaira?
Ezt azért csinálja, mert neveletlen, frusztrált, nincs letisztázva a helye a falkában/családban, és ettől a stressztől érzi úgy, hogy neki jelölgetnie kell. Az ivartalanítás ezen valamennyit segít, de nem oldja meg a problémát, mint azt a mellékelt ábra is mutatja.
Én elvinném egy jobb kutyasuliba, vagy hívnék házhoz szakembert, aki elmagyarázza, hogy hol a gond, és hogyan lehet segíteni - nem csak rajtatok, hanem a kutyán is, mert ez az állapot neki sem jó.
Két jól nevelt kutya nincs rossz hatással egymásra, két neveletlen viszont könnyen átveheti egymás rossz szokásait.
Nagy házban lakunk, 145 m2 lakóterű. Jól nevelt okos máltai selyemkutya, ami kifejezetten szoba kutya! Ezért lett ő választva, nem pedig németjuhász. A teraszon végzi a dolgát. Az itteni válaszok alapján, senki sem ismeri ezt a fajtát. Nem minden állat igényli a szabad udvart, egyik ismerősömnek 300 ezer forintos macskája van és soha nem látott mást a lakáson kívül és jól elvan.
Nézzük meg, mi van, ha sétáltatni viszem a kutyát:
1. Mivel velünk él, alszik a saját ágyamban mellettem, a párnámon így gondolom nem kell magyaráznom hogy milyen veszélyekkel jár rám nézve az utcán össze szedett élősködők kullancsok átmászása rám a kutyárkutyáról.
2. Mivel az utca mocskos és a kutya velünk alszik, ìgygyakrabban kell mosni kutya samponnal, ami vegyszer, és én nem szívesen teszem tönkre a gyönyörű szőrét.
Mégegyszer ismétlem, ismerni kell először a fajtát, nem pedig hülyeségeket beszélni.
ÓÓÓÓ, anyám borogass. Ennél fájóbb reakciót sose láttam.
Egy máltai selyemkutya is kutya, neki is kell a séta, az inger. Képzeld, nekünk skót juhászunk van, lakásban tartva, őrült nagy bandázással és igen utána a lábunknál alszik.
Kezdj el olvasni a kutyatartásról, mert eszméletlen baromságokat írsz. Lehet lepontozni, de ez az igazság....
Kicsit elszégyeltem magam, amikor elolvastam az írásodat.
A kutyám nem lehet nagyobb mint a tiéd. Roppant tanulékony, játékos és bár nem igazán egy sétabajnok - értsd.: nem szeret köröket róni kizárólag séta céljából - napi 3-4 alkalommal az eü. séták mellett azért is viszem, mert ha nem tenném, akkor valószínüleg az első kutya láttán a nyakamba mászna, vagy idegbajos módra ugatna.
A fajtársak ismerete, a normális viselkedés fenntartása mindahhoz elengedhetetlen, hogy kiegyensúlyozott, normális kutyád legyen.
Bár az én kutyám nem alszik velünk, azért följöhet időnként a kanapéra, minden séta alkalmával lemosom sima vizzel a kádban - ilyen szuper hogy olyan pici - naponta fésülöm, és bizony olyan is van hogy 1 órán keresztül szedegetem belőle a száraz avart, füvet, miegyebet, mert nem tar rövid a szőre, és nagyon jó érzés figyelni ahogy hempereg, játszik, bóklászik a világban MINT EGY NORMÁLIS KUTYA.
Üdv.egy yorki gazdi:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!