Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az és hogyan vehető...

Milyen az és hogyan vehető észre ha a kiskutya fülében meg van törve a porc? Érdemes fülragasztással próbálkozni?

Figyelt kérdés
Sziasztoook! Yorkie kutyusról lenne szó, tegnap kaptam, 8 hetes a kiskutty, és mivel első álló fülű kutyum, nem vagyok tisztában ezzel a fülragasztásos dologgal. A kérdés az lenne, hogy ha olyan a genetikája, ígyis úgyis fel fog állni a fülecskéje, vagy érdemes ragasztani? Valamint azt olvastam egy fórumon, hogy hogyha nem olyan a genetikája vagy megtört benne a porc akkor ígysem úgysem fog felállni, és hogy ragasztásnál is arra kell figyelni, hogy nehogy megtörjön a porc. Én most megpróbáltam neki ragasztani, de inkább levettem, mert le akarta rázni, meg nem akarom itt kínozni szegényt ha nem muszáj, és tudom hogy hülyeség, de attól félek hogy megtörtem a porcot... :'D Tudnátok nekem ebben segítnei? Előre is köszönöm a válaszokat. :)
2015. márc. 8. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
A porctörő lány :'D
2015. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ez nem vicces :D dehát olyan kis törékeny ez a jószág hogy most komolyan attól félek hogy kettétörik az egész kutya vagy nem tudom :DDD egyébként az apa és anya kutyának is áll a füle
2015. márc. 8. 12:20
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
kutyakozmetika, és letolni a füléről a szőrt.
2015. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
an olyan kutya amelyiknek csak 3-4hónaposan áll fel a füle. Van törzskönyve a kutyának? Mert ha nincsen törzskönyve lehet,hogy nem fajtatiszta hanem valami keverék és akkor nem biztos, hogy valaha fel is fog állni a füle. Egyébként ha elmész egy kozmetikushoz akkor az lenyírja a fülek végéről a szőrt és akkor bekötözi, hogy felálljon a füle. Amúgy lehet, hogy valami gyulladás van a fülében és azért nem áll fel, vizsgáltasd meg egy dokival, hogy minden rendbe van-e a füleivel!
2015. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha fajtatiszta, akkor fel fog állni a füle magától is. Pontosan a ragasztással lehet a porcot jól megtörni, meggyűrni. Ha jó minőségű táppal eteted, akkor az abban levő calcium be fog épülni a porcokba. Ha konzervet kap, akkor esetleg a gyógyszertárban kapható csonterősítővel segíthetsz egy kicsit.
2015. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Miután megkaptam, elvittem dokihoz, minden rendben nincs gyuladás, aztán a kozmetikushoz, ahol lenyírták a szőrt, tépból pedig royal canint kap. :) Egyébként olyan a füle most, hogy a feléig úgy áll és onnan a felétől visszahajlik, a kozmetikus szerint fel fog állni, csak még idő kell, és azért érdemes lenne ragasztani, csak nem akarom hogy az többet ártson mint használjon.
2015. márc. 8. 12:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Az RC túlárazott vacak.

Kérdezd a tenyésztőt, ő biztos tud segíteni. :)

2015. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ilyenkor egyébként azt várják a válaszadók hogy azt írjam hogy jajj de nincs tenyésztő meg az mi? nyilván ha most közvetlenül el tudnám érni, tőle kérdezném, de nem magyarországi és még ezen felül sincs otthon, mert külföldön van fedezőkan ügyben, ez így kielégítő vagy még meséljek? :D de komolyan, miért kell mindig mindenkiről azt gondolni hogy egy 'mocskos szaporítótól' vette a kutyáját mert spórolni akart és ezért nem tud kihez segítségért fordulni?!
2015. márc. 11. 14:39
 9/13 A kérdező kommentje:
de a hasznos válaszokat köszönöm :)
2015. márc. 11. 14:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, aki 99%-os választ tud adni az ilyen kérdésekre, az csakis a tenyésztő. Ő ismeri a kutyád genetikáját és a felmenőit akár dédszülőkig vagy tovább, neki van rutinja az ilyen dolgokban hogy mikor mit kell csinálni hogy az jó is legyen. Mi ezen az oldalon csak találgatni tudunk, meg vannak akik ráadásul hülyeségeket is írnak/trollkodnak, ezért mondjuk hogy ne vad idegenek válaszaira bízd magad, hanem arra az emberre aki tenyésztette a kutyádat. Mert most mi itt írhatjuk neked hogy nyírasd le a szőrét, ragasztgasd a fülét vagy tömjed kálciummal, lehet pont ezzel fogsz ártani a kutyának, mert eközben a tenyésztő azt mondaná, hogy ne bántsd a fülét, majd magától feláll. Remélem érted hova akarok kilyukadni...

Mondjuk amikor elmentetek a kutyáért akkor nem kérdeztétek ezt meg? Még akkor kellett volna. Ha írnál neki egy e-mailt vagy akár Facebookon, majd küldenél egy sms-t hogy legyen szíves megnézni és visszaírni abba nem hiszem hogy bárki is belehalna. Mondjuk fel is hívhatnád akár, szerintem az az 5 perc beszélgetés senkit nem vágna a földhöz.

2015. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!