Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen eszközzel, /és az hol...

A.Lajos kérdése:

Milyen eszközzel, /és az hol kapható és kb mennyibe kerül/ tudnám levágni a kutyám körmét?

Figyelt kérdés
Nem vagyok gyakorlott kutyatartó, mostárában fogadtam örökbe egy kedves tacskó keverék kutyust / csíp oltás megoldva, csak a nagy körme probléma./

#Kutya.köröm
2015. febr. 25. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, mutassa meg, h meddig kell vagni.

Az allateledeles uzletekben lehet kapni, 1500 Ft korul lattam.

2015. febr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak ollós és "guillotine"-os rendszerű körömvágók, nekem utóbbi van, és elég jól bevált. Tényleg nem ártana először egy kutyakozmetikust/állatorvost megkérdezni, hogy meddig lehet vágni, mert csúnya vérzés és életre szóló fóbia lehet belőle, ha belevágsz az elevenjébe. Ezért is jó, ha van állatorvos kéznél, mert ha netán belevágna, akkor el tudja látni a vérzést.

Ha fehér/átlátszó a karma a kutyának, akkor viszonylag könnyű dolgod van, addig kell vágni, amíg nem rózsaszín. A fekete körömnél macerásabb. Én úgy szoktam, hogy a végén a lefelé hajló részt vágom le, ahol a karom alsó része homorú. Ott már tuti nincs ideg. Ahol a karom hengerszerűnek tűnik, ott vigyázni kell.

Inkább gyakrabban vágj keveset, mint egyszerre egy nagy darabot, mert ha rendszeresen nyírod a túlnőtt körmét, akkor az elevenje fokozatosan visszahúzódik. Persze hónapok alatt.

2015. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állatfelszerelés boltokban lehet kapni karomvágót. Első alkalommal én egy kutyakozmetikushoz vittem be, ingyen megcsinálta két perc alatt. Persze lehet, hogy van aki elkér érte párszáz Ft-ot, de utána már egyedül is tudod csinálni, csak azt kell figyelni, hogy meddig tart az élőrész, amibe nem szabad belevágni.
2015. febr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gyakorlott kutyatartó, miért akarod magad vágni? Komoly sérülést okozhatsz a kutyádnak, ha nem jól vágod! Bízd ezt inkább állatorvosra, vagy kutyakozmetikusra, ahogy előttem is írták!
2015. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyszer betört a kutyám körme, elvittem állatorvoshoz(nem is egy mezei orvoshoz aki "csak oltogat", hanem egy rendes állatkórházba), ott levágták neki a betört körmét és a többit is.... minimúm a feléből elkezdett ömleni a vér(a betörtet még megértettem,de a többit nem) mert kedves doktornéni véleménye az volt, h vágjuk jó rövidre, nehogy a többi is betörjön... a kutyám itt utálta meg véglegesen az állatkórházakat és a körmét is csak nekem engedi levágni. Szóval vigyázz, h kihez viszed a kutyádat!
2015. júl. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!