Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudjam a kutya tudtára...

Hogy tudjam a kutya tudtára adni hogy én és csaldatagjaim vagyunk a falkavezerek?

Figyelt kérdés

15 eves fiu vagyok van harom lany testverem (ikrek vagyunk) es a szuleim azt szeretnem a 8 honapos nemetjuhaszunkat megtanitani arra hogy mi vagyunk a falka vezerek es o a rangsorban allatunk van. Eleg nehez a helyzet mert nagyon jatekos,izeg-mozog es a komoly parancsokra is azt hiszi hogy jatszunk na meg hago mozdulatokat vegez es azt hallotam hogy ez a dominancia jele is lehet amugy szuka :))

Varom valaszotokat



2015. febr. 24. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak egy falkavezér lehet a családban és igazából csak egy ember taníthatná a kutyust.Falkavezérnek meg úgy kell lenni,hogy normálisan megneveled pl. sétakor meg kell akadályoznod hogy húzzon, ha megtiltasz neki valamit nem szabad megcsinálnia,ha mégis megteszi a tiltott dolgot leszidod és a tiltást nyomatékosan kell a kutyának mondani stb..
2015. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolában tudnak nektek segíteni az ilyen jellegű problémákon.
2015. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Ebben a könyvben végig erről van szó. Nagyon sok jó ötlet, tanács. Az a lényeg, hogyan működik ez a farkasfalkában. A falkavezér az, aki először eszik a zsákmányból (feltűnően együnk a kutya szeme láttára és mindig mi együnk előbb, ne a kutya), a falkavezér ha hazaér a vadászatról, morog és fenségesen, távolságtartóan fogadja a rangsorban alatta levők üdvözlését (az ő száját nyalogatják, de ő inkább morgással jelzi, hogy felettük áll = azaz elviekben nem kéne nagyon a nyakába ugornunk a kutyának örömünkben, ha az boldogan üdvözöl hazatértünkkor, hanem egy ideig tudomást sem kéne vennünk róla), és még egy csomó tanács, ami mind arról szól, hogy meg kell tanulnunk a kutya törvényeit, ami nagyon sokban egyezik a farkastörvényekkel. Pl. a falkavezér hátára soha nem állhat alatta levő farkas, a falkavezér megy az élen, tehát az ajtón is mi megyünk be először, a sétán is mi vezetünk és nem a kutya, ha ez nem így van, azt jelenti, hogy a kutya azt gondolja, ő a vezér.

2015. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én 15 éves lány vagyok,nekem is szinte ugyanez a gondom a kutyámmal,de majd megpróbálkozok ezekkel én is :)
2015. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!