Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Pekingi...

Mit gondoltok a Pekingi Palotakutyáról?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla? Tapasztalatok? Érdemes tartanom? Okosak?

Egyik ismerősömnek van egy pincsije aki most lesz másfél éves, nagyon okos csomó mindent tud, de azt mondta elég nehezen tudta megtanítani.

Panelban lakok. Szerintetek vegyek egyet? Nem baj hogy panelba lakok? Tetszik is a fajta és ismerősöm kutyája is nagyon aranyos és okos egyáltalán nem agresszív. Ez nevelés kérdése, hogy agresszív lesz-e vagy nem?


2010. febr. 12. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

A kiállítási egyedek az összes létező fajta közül a legtorzabb szerencsétlen teremtmények! minuszba benyomott arc(már nem is lapos, hanem befelé nyomódik szerencsétlennek), ezért alig kap levegőt, hatalmas dülledt, csipásodó szemek(előfordul hogy kiugrik nekik a szemüregből a szemgolyó), akkora szőrtömeg midehhez, hogy alig látod az arcát, nem elég hogy benyomódott a testébe még egy szőrbála is takarja, és ez az egész arctartó szőrdugó alig tud járni, azt nem tudom miért, mert nem látszanak a lábai a sok szőrtől, de sejtem h azok is görbék.

Inkább tarts tibeti spánielt, hasonló ehhez, de egészséges-nem túl rövid, de rövid orr, nem annyira dülledt szemek, nem olyan sok szőr, egészségesebb mozgás, erősebb lábak. Ismerek párat és tündéri, lakásba való, igazi városi kutyácskák.

2010. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Miért nem veszel hosszúszőrű tacsit?:) Annyira nem ismerik az emberek, pedig igazi lakába való kutya. Rendkívül okos, gyorsan tanul, és kellőképp lusta.:D Hatalmas szíve is van. És végül, de nem utolsó sorban, gyönyörű! A pincsivel nekem nincs túl jó tapasztalatom, a legtöbb,amelyikkel találkoztam idegbeteg volt. (persze ez biztos nevelés kérdése). De nekem tacsim van, és mindig is az volt, és nagyszerű kutya. Gondold át a dolgot.
2010. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy tacsi amúgy,az enyém pont ilyen.:)

2010. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek: nem tudom mért kell ennyire lefikázni... Mi az hogy már szinte befelé álló orr? Láttál már te mondjuk mopszot? Annak láttad már az orrát? Ahhoz képest ismerősöm kutyájának a szája kb. akkora mint egy németjuhásznak... amúgy meg egyáltalán nem nagy a szőre a kutyának nyáron mindig levágatja neki és szép szőre van.
2010. febr. 12. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Első: ha már itt tartunk, a spániel meg iszonyatosan makacs,és buta is. Nekünk volt lakásban, és sosem tudtuk szobatisztaságra szoktatni, akkor sem, ha 2 óránként hordtuk le. Lent semmit nem csinált, ha felvittük besz.art. H egyedül maradt akár fél órára, kiszedte a virágot a cserépből, végighúzta a szőnyegen..letépte a függönyt, megrágott és összesz.art mindent. És nem vagyunk már kezdők, értünk a neveléshez. Szóval valóban szép és aranyos, de nehezen nevelhető. Én annyira nem ajánlanám lakásba.
2010. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom hogy RENGETEG ilyen kutyus és keveréke van menhelyeken, sintértelepeken, fajtamentőknél pl az illatosra szinte minden héten kerül be ilyesmi kutya. Mindenképpen ments meg eggyet, ha ragaszkodsz a vásárláshoz akkor meg csak megbizható leinformálható tenyésztőtöl, törzskönyvel mert sok a szaporító, egy egészséges fajtatiszta kutya 60.000ft-nál kezdődik (bővebb információ: www.olcsokutya.uw.hu). A pekingi palotakutya helyes kis öleb, nekem keverékem van, nevelni kell, természete magabiztos, általában jó házörző nagy hanggal, embercentrikus, nem szeret egydül lenni, bundáját naponta kell ápolni, rövid orra miatt lehetnek légézési problémái (ezért is fontos hogy ne szaporítótol vegyünk mert azoknal a szerencsétlen túl szaporított ebeknél gyakoribbak az ilyen betegségek). Panelba tökéletes hisz ő szobakutya de persze csak napi 3-4 séta mellett.

A fajtamentőknél érdeklődj: [link]


de sajnos szinte minden menhelyen előfordul ilyen kutyus:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. febr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Sziaa! nekem pincsim van,és könnyen tanítottuk be,4hónaposan kaptuk,és már 4 éve velünk van...semmi gond nincs vele...szobatiszta,csak alomba végzi dolgát,de tényleg:)okos,és nagyon kis hűséges,én csak ajánlani tudom:)aki bántja arra úgy is emléxik vissza,nálunk pl. a kéményseprő...kiskorában belerúgott,mert nem bírja a kutyákat,azóta pikkel is rá a kutyánk.és ha rendesen ápolva a szőre,fésülgetve,fürdetve,nagyon szép kutya:)
2010. febr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vok: a mopszról is ugyanezt gondolom. Sztem a rövidebb orrú fajtáknak is hagyni kéne orrhátat, hiszen az egészség az első. A mopszokról ugyanezt gondolom, nagyon jól írtad! A tibeti spaninak nincs köze a normális spánielekhez, amiket én sem szeretek, neked is igazad van.

Tacskó: gyönyörű a hsz, egy időben én is azt akartam, de kioktattak tenyésztők h aki tacskót vesz vállalja hogy benne lesz a pakliban a tacskóbénulás...hát én ezt nem vállalom, nem bírnám nézni és háromszázvalahány-1 fajta van amiből választhatok és amikre nem jellemző a tacskóbénulás.

2010. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!