Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Evés közben morog a kutyám!...

Evés közben morog a kutyám! Van valami módja annak hogyan szoktathatnám erről le?

Figyelt kérdés

Konkrétan ez volt az első eset hogy a kutyámnak velős csontot adtam "deszertnek" evés után , mivel 4 en vannak így külön mindegyik a helyén evett kivéve a kis mula ő először futkozott vele minden felé , nem kapott még soha , 2,5 hónapja van nálam , most 7 hónapos . Előző gazdája nem adott neki mást csak tápot , így nem tudta mire vélje :)

Odamnetem hozzá szépen beszéltem hozzá és megsimogattam de morgott rám , pedig nem is a fejét csak a hátát simogattam meg , megpróbáltam újból megint morgással "válaszolt" elvettem tőle a csontot , nem adtam neki vissza !

Elég nagytestű kutyáim vannak Amstaff és Amerikai bulldog ha kell nekik a szájukból vehetek ki bármit , soha nem morogtak úgy voltak tanítva egészem pici koruk óta , de most nem tudom mit is kezdjek a 7 hónapos kutyommal !

Adnátok valami tanácsot , mert nem szeretném ha ez miatt gondunk lenne egymással !


Köszönöm előre is , szép napot :D


2010. febr. 11. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
morogj rá vissza, nézz a szemébe mereven és indulj meg felé és közben morogj, ha kell kicsit meg is gyömöszölheted, mint ahogy a farkasoknál látod, mikor a falkavezér rendetteremt maga körül. Mutasd meg hogy te vagy a vezető, ő pedig alattad áll a rangsorban, de miközben ezt csinálod, semmiképp ne lássa rajtad a bizonytalanságot, ne mosolyogj közben. Sok sikert hozzá :)
2010. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik legjobb megoldás a nyakánál hátul elkapni a grabancát ha morog rád és kezd el lenyomni a földre és szid meg közbe!! ez biztos hatásos mert velem is ezt csinálta a kutyám még régebben! Csak nekem még a kezem után is kapott ilyen kor ugyanaz grabancát megfogtam nyomtam le a föld felé és közbe a másik kezemmel a száját fogtam össze!
2010. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy meg nem késö s mind ahogy az elöttem irok is irták meg kell mutatni ki a falkavezér.Nekem hatalmas kaukázusi kan kutyám van ami kimondottan makacs fajta kutya ,de fiatal korában megtanittottuk ,hogy hol a helye és mit szabad.Ezért most a kisfiam is kiveheti bármikor a csontot a szájábol is.
2010. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
szerintem egyik kutya szájából se vedd ki a kaját nehogy meg harap jon nekem is van egy kis kutyámn és öt ugy tanitom, hogy a kezemből eszik és még egyszer sem morgot rám azóta de előte meg is evet volna ha nem hagyom békén.:)
2010. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Sűrűn nyúlj bele a tányérjába, vedd el és add vissza.

Ezzel jelzed neki, hogy Te a főnök vagy, ezért ezt is megteheted. Meg fogja érteni. Az első morgásnál morogj vissza, és ahogy már előttem írták a nyakánál fogva nyomd le a földre. Az anyukája is így mondta meg neki, ha valamit rosszul csinált.

2010. febr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Helló !

Köszönöm a válaszokat , ezt fogom csinálni amit leírtatok , szinte mind ugyan azt :)

Alkalmazni fogom minden képpen !

2010. febr. 12. 10:25
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem is kézből kéne etetni! persze nem darabonként az egész tápadagját, csak addig amíg nem morog!

én egy idős amerikai bulldogot fogadtam be utcáról és vele is így tettem.

miközben adtam neki a finom falatokat simogattam a fejét, beszéltem hozzá a tányérját is elvehetem tőle, csak szólnom kell neki, hogy nem a tiéd és nem eszik belőle!

ajánlom egyébként a spektrumon futó "a póráz két végén" című müsort, tök jó dolgokat lehet ellesni.


de egyébként, ha a másik két kutyádat meg tudtad tanítani erre, nem tudom miért van bajod a kicsivel!

Ő milyen fajta?


próbálj vele egyedül foglalkozni, úgy hogy ne legyen ott a többi kutya!

2010. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Ő egy Amstaff , nekem 4 kutyám van 2 Amstaff 1 Amerikai bulldog és 1 Francia bulldog :)

Egyik sem morog , soha nem is tették ... csak ez a kis mula ilyen :(

Ha eszik (tápot , vagy főzött kaját) , akkor simogathatom , nem morog , de viszont tegnap vettem velős csontot , mikor hozzá értem akkor morogtt :S

Szólval úgy akkora gond nincsen , csak ezzel a csontos dologgal ! Megpróbálom , köszönöm :)

2010. febr. 12. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:

hello!ismerős a dolog!ugyanezt csinálta a régi kutyám, de szerencsére sierült leszoktatni róla kb. 1 hét alatt ezzel a módszerrel:


Mikor eszik és rádmorog Le kell nyomni a grabancánál a földre, vagy pofozd meg és vedd el tőle a kajáját!!!

Utána ha már nem morog dicsérd meg nagyon és adj eki a kezedből még egy jutalomfalatot!

2010. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!